Į Laplandiją pas Kalėdų senelį

Į Laplandiją pas Kalėdų senelį

5.0
1 Atsiliepimas

Kelionės programa

1
Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos.

Naujos pažintys, viktorinos, konkursai... Atvykstame į Taliną. Pažintinė ekskursija pėsčiomis: „Talino senamiestis - UNESCO pasaulio paveldo objektas": Tompea pilis, Aleksandro Nevskio soboras - XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį; Rotušė, „Trumpoji koja", „bandelių" skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių" gildijos pastatai, „Storosios Margaritos" bokštas. Laisvas vakaras jaukiame Talino senamiestyje. Dabar galėsime apžiūrėti vis dar šurmuliuojančių Kalėdinių mugių puošmenas. Nors Talinas Kalėdų muges pradėjo rengti tik 2001 metais, jos jau spėjo išgarsėti ir pritraukia daug lankytojų. Čia galima įsigyti įvairių rankdarbių, tradicinių suvenyrų, paragauti tradicinių šventiškų estiškų patiekalų ar tiesiog pasidžiaugti šventine dvasia. Pavakarieniauti ar pasivaišinti karšto vyno taure galėsite vienoje iš senamiesčio kavinių, o jeigu užsuksite į restoraną „Olde Hansa", akimirksniu atsidursite viduramžiuose. Nakvynė 3* viešbutyje Taline.

2
Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Pusryčiai - švediškas stalas( arba sausas davinys). Keltas iš Talino į Helsinkį.

Trumpa pažintis su Suomijos sostine Helsinkiu: Senato aikštė, Finlandijos rūmai, Sibelijaus parkas. Kelionė per Suomiją, grožintis sniego kepurėmis pasipuošusiomis eglėmis, nebyliomis laukų platybėmis.

Pakeliui trumpas sustojimas restorane - Vaskikelo varpų muziejuje. Apžiūrite unikalią varpų kolekciją: daugiau kaip 1500 varpų iš įvairių Suomijos vietovių ir kitų pasaulio šalių. Atvykstate į pajūrio miestą Oulu. Įsikuriate puikiame 4* viešbutyje „Sokos hotel Arina". Viešbutis pačiame miesto centre. Norintys pasivaikščioti, suka už kampo ir jie jau pėsčiųjų gatvėje Rotuaari... Norintys ramiai pavakarieniauti, gali užsukti į vieną iš 6 viešbutį aptarnaujančių restoranų. Nakvynė viešbutyje.

3
Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Pusryčiai - gausus švediškas stalas.

Vykstame į *Ranua zoologijos sodą. Kertame Laplandijos sieną ir netrukus atsiduriame sniege paskendusiame laukinės gamtos parke. Ar kada matėte poliarinius gyvūnus jų natūralioje gyvenamoje aplinkoje? Lengvoje prieblandoje skendinčiame miške vaikštinėdami mediniais takeliais ir tilteliais (vaikai čiuoždami rogutėmis), grožėsitės lokiais, lūšimis, pelėdomis, pamatysite kaip sniego pusnimis džiaugiasi baltieji lokiai... Pasiekę gyvūnų varovų jurtą, galėsite ten užsikurti ugnį, išsikepti savo atsineštą dešrelę ar pasičirškinti lašinių gabalėlį, o jei norėsite stipriau užkąsti, galėsite apsilankyti laplandiškų patiekalų restoranėlyje.

Atvykstate į Kalėdų senelio Joulupukki kaimelį Joulumaa. Oficialus poliarinio rato kirtimas! Dabar jau galėsite pašte stebėti nuoširdžiai triūsiančius nykštukus, išsiųsti į namus atviruką, pažymėtą firminiu Joulupukki spaudu; grožėtis suomių amatininkų darbais daugybėje suvenyrų parduotuvėlių, apšilti kavinėse ar restoranėliuose. Norintys patirti žiemiškas suomių vaikų pramogas, užsuks į **Ledo pilį ir smagiai lėks medinėmis rogėmis, leisis nuo ledo kalnų ir ropos ledo tuneliais. Apsilankę **Kalėdų rotondoje susipažinsite su Kalėdų šventimo tradicijomis įvairiose pasaulio šalyse, grožėsitės kalėdinių žaisliukų ekspozicija, o bakstelėję pirštu į stebuklingą gaublį, pamatysite, kaip įvairių tautų amatininkai gamina kalėdinius žaislus. O dabar visų svarbiausias momentas – susitikimas su vieninteliu tikru Kalėdų seneliu!

Vykstame į nedidelį poilsio kompleksą Suomijos-Švedijos pasienyje. Įsikūręs Tornio upės pakrantėje, supamas miškų ir visiškos tylos kotedžų ir apartamentų kompleksas yra ideali vieta tikroms suomiškoms žiemos atostogoms. Įsikuriame nameliuose. Trumpas poilsis.

Pageidaujantys leidžiasi į *naktinį sniegomobilių safarį. Išklausę instruktažą, nuo galvos iki kojų apsirengę sniegomobilinkų rūbais, smagiai spaudžiate vairalazdę ir lekiate užšalusiom upėm, užpustytais tundros takeliais. Kertate Suomijos - Švedijos sieną, o čia jau laukia  laužas: vaišės, įspūdžiai, puikios emocijos. Jei naktis bus giedra ir žvaigždėta, jums gali pasisekti - galbūt pamatysite danguje šokančią Aurora Borealis! Visi metai bus laimingi ir vaisingi! Vingiuodami miško keliukais grįžtame į nakvynės vietą, tik dabar vairuojame daug drąsiau. Laikas vėlyvas, bet jeigu nuotaika puiki ir užtenka entuziazmo, galima pasikaitinti saunoje, išgerti puodelį arbatos. Nakvynė Laplandijoje nameliuose/svečių namuose.

4
Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Pusryčiai - švediškas stalas.

Keliaujame į *šunų fermą. Apžiūrime šunų narvus, susipažįstame su draugiškais, bendrauti linkusiais keturkojais. Išklausome pasakojimo apie šunų auginimą ir veisimą, apšylame vaišindamiesi kava, arbata ir sausainėliais, o norintieji gali smagiai pralėkti žydraakių haskių ir nenuoramų laikų kinkiniu. Lankomės *Arktikum muziejuje, kuriame puikiai pristatyta ne tik samių, etninių Laplandijos gyventojų, bet ir visų šiaurės tautų priešistorė, papročiai, kultūra. Muziejuje galima paklausyti gyvų ir mirusių Šiaurės tautų kalbų, apsilankyti jurtose, stebėti tikras arba virtualias Šiaurės pašvaistes. Susipažįstame ir su Laplandijos sostinės Rovaniemio praeitimi: praktiškai visiškai sugriautas 1944 m., miestas buvo atstatytas pagal Alvaro Alto urbanistinį ir architektūrinį planą. Pasakojama istorija įdomi ir vaikams, nes viskas pristatoma vaizdžiai: miesto maketai, filmukas, praeities fotografijos.

Vykstame į *elnių fermą. Sėdam į kailiais išklotas tradicines medines roges ir miško keliuku lėtai kinkuojame užpustytais tundros takais. Tik tyla, svaiginančiai tyras oras, magiškas Laplandijos miško grožis. Miško glūdumoj pro eglių šakas suspindi laužo švieselė - pasiekiame paslaptingą miško aikštelę, kur mūsų laukia kailiais apkloti kelmai, karšta uogų arbata ir naminiai lietiniai su mėlynių uogiene. Kaip tikri gamtos vaikai laužo ugnyje išsikepsime dešrelių, fotografuosimės, bendrausim su smagiai nusiteikusiais samiais, o apšilę vėl sėsime į roges ir risnosime elnių fermos link. Čia visiems bus įteiktos tikros elnių važnyčiotojo teisės. Nakvynė Laplandijoje nameliuose/svečių namuose.

5
Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Pusryčiai - švediškas stalas. Kelionė per Suomiją su trumpais sustojimais poilsiui.

Žaidimai, viktorinos, konkursai... Keliamės keltu į Taliną. Nakvynė  viešbutyje Taline.

6
Pusryčiai. Kelionė per Estiją, Latviją.

Vakare sugrįžtate į Lietuvą.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 •     Kelionė autobusu.
 •     3 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose.
 •     2 nakvynės su pusryčiais nameliuose/svečių namuose (Laplandijoje).
 •     Keltų bilietai.
 •     Grupės vadovo paslaugos.
 •     Ekskursinė programa.
 •     Kelionės dokumentų sutvarkymas
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 •     (*) – Mokami objektai - suaugusiems apie 320 Eur, vaikams iki 12m. apie 300 Eur (kainos tikslinamos)
 •     Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 •     Vienviečio kambario priemoka (PRIVALOMA keliaujant vienam arba neatsiradus su kuo sugyvendinti) – 196 EUR.
Pastabos
 •     Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno arba Panevėžio.
 •     Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
 •     Mažesnė kaina vaikams iki 12m.!

 

Svarbi informacija:

 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Vienviečio kambario priemoka (PRIVALOMA keliaujant vienam arba neatsiradus su kuo sugyvendinti) - 196 Eur
 • SVARBIĄ INFORMACIJĄ VYKSTANTIEMS Į SUOMIJĄ RASITE ČIA
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Jums taip pat patiks

DIDŽIAUSIAS EUROPOJE VANDENS PRAMOGŲ PARKAS „SUNTAGO“ – VROCLAVO ZOO SODAS IR HYDROPOLIS
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2024.08.10 - 2024.08.11 vietų yra
NUOSTABIOJI MOZŪRIJA
NUOSTABIOJI MOZŪRIJA
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2024.07.20 - 2024.07.21 vietų yra
2024.09.28 - 2024.09.29 vietų yra
ŽIEMGALOS ŪKININKAI KVIEČIA PRIE STALO
ŽIEMGALOS ŪKININKAI KVIEČIA PRIE STALO
Latvija
1 diena
2024.08.03 - 2024.08.03 vietų yra
2024.09.07 - 2024.09.07 vietų yra
RYGA,ZOOLOGIJOS SODAS, AUTOMOBILIŲ MUZIEJUS
RYGA,ZOOLOGIJOS SODAS, AUTOMOBILIŲ MUZIEJUS
Latvija
1 diena
2024.08.24 - 2024.08.24 vietų yra
Kelionė į Jūrmalą - poilsis ir pramogos Jūrmaloje
Kelionė į Jūrmalą - poilsis ir pramogos Jūrmaloje
Latvija
1 diena
2024.07.20 - 2024.07.20 vietų yra