Svarbi informacija keliautojams

SKUNDAI: Prašymą/skundą dėl mūsų interneto svetainėje įsigytos paslaugos galite pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, el. p. tarnyba@vvtat.lt, tel. 8 5 262 67 51, faks. (8 5) 279 1466, interneto svetainė www.vvtat.lt), taip pat Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos teritoriniams padaliniams apskrityse ar užpildyti prašymo formą EGS platformoje http://ec.europa.eu/odr/


Sudarant sutartį, jeigu iki kelionės pradžios lieka daugiau kaip 3 savaitės, klientas turi sumokėti už kelionę 20% dydžio avansą, ir likutį sumokėti ne vėliau kaip 3 savaitės iki išvykimo. Sudarant sutartį, jeigu iki kelionės pradžios lieka mažiau kaip 3 savaitės, iš karto sumokėti už kelionę visą kainą.

Reikalingi dokumentai

Vykstant į kelionę privaloma turėti PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ. Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančius visos kelionės metu. Vykstant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, būtinas pasas, kuris galiotų ne trumpiau kaip 6 mėn., skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos; kai kurios šalys reikalauja ir 12 mėn. paso galiojimo termino (pvz. Indija). Ne visos šalys pripažįsta asmens tapatybės kortelę. Keliaujantiems per/į Albaniją, Andorą, Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją, Maroką ir kt., vykstantiems į tolimuosius kraštus (Izraelį, Tailandą, Kiniją, Šri Lanką, Indiją, Meksiką, Vietnamą, , ir kt.), būtina vežtis Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Prieš kelionę būtina įsitikinti, ar asmens dokumentai galioja. Tikslesnę informaciją apie kelionės metu reikalingus dokumentus gali suteikti migracijos tarnybos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, kelialapis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu. Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos >>>>>

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia, kai vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę. Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija, kai vaikas vyksta į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos tel. 8 5 2719305 arba ieškokite internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

Vizos

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į kelionių organizatoriaus „Excursus" siūlomas keliones, išskyrus į Baltarusiją, Rusiją, tolimuosius kraštus (Tailandą, Kambodžą, Indiją, Kiniją ir kt.), galioja bevizis režimas. Išsamesnės informacijos apie vizas teiraukitės kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę.


Kitų valstybių piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi patys. Kelionių organizatorius „Excursus" neatsako už tai, kad neįsigijęs ar negavęs vizos turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas kelionę nutraukti ir pats grįžti į gyvenamąją vietą. „Excursus" neatsako už pasienio ir migracijos tarnybų priimamus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau informacijos: www.pasienis.lt ir www.migracija.lt

Draudimas

Vykstantiems rekomenduojame turėti kelionės medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris - „BTA" (www.bta.lt ).

Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicininės pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (draudimo sumos 40 000 EUR/100 000 EUR)

Vykstant į jaunimo stovyklas, apdraustos grupės draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės >>>>>>>>> 

Ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju kreipkitės į kelionių vadovą ir draudimo kompaniją, kuri nukreips į artimiausią medicinos punktą arba iškvies gydytoją. Ne visos medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl, net turint medicininės pagalbos draudimą, gali tekti sumokėti už medicinines paslaugas vietoje. Tokiu atveju, iš gydymo įstaigos reikalaukite šių dokumentų:

1.Pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė,

2.Gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu.

Be to, draudimo kompanijai reikės pristatyti vaistų receptus ir išrašytų vaistų pirkimo kvitus.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę . Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už gydymą mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju - grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris - „BTA" (www.bta.lt). Apsidrausti BTA "Suplanuotos kelionės atšaukimo draudimu" galima iki kelionės likus ne mažiau kaip 10 dienoms.

Išvykimo į keliones autobusu laikas ir vieta

Į daugelį kelionių (Centrinė, Vakarų ir Pietų Europos šalys) išvykimas ir grįžimas galimi iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Panevėžio. Į keliones išvykstama anksti ryte, dažniausiai tarp 3:00 ir 7:00 valandos. Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, atsiunčiame el.paštu likus 2-3 dienoms, jei kelionę užsisakėte agentūroje jus informuos agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę.

Keliaujant autobusu, į išvykimo vietą prašome atvykti 15 min. anksčiau iki nurodyto išvykimo laiko.

Transportas

Autobusai:

Į keliones vykstama nuo 16 iki 70 vietų autobusais, kuriuose yra vaizdo ir garso grotuvai, oro vėdinimo sistema, tualetas, karšto vandens aparatas. Pageidautina, kad kelionėje autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg.
Keleiviai autobuse sodinami eilės tvarka pagal kelionės sutarties sudarymo datą. Užsakant kelionę, galite išreikti pageidavimus dėl vietų autobuse. Jei bus galimybė, į juos bus atsižvelgta. Turistai, pageidaujantys sužinoti sėdėjimo vietą autobuse, likus dviem dienoms iki kelionės pradžios gali kreiptis į kelionių organizatorių arba agentūrą, kurioje užsakė kelionę. Dėl objektyvių, iš anksto nenumatytų priežasčių, turisto vieta autobuse gali keistis. Papildomos vietos autobuse parduodamos išimties tvarka, suderinus su kelionių organizatoriumi.

Taisyklės keliaujantiems autobusu

Pagal galiojančias ES taisykles, autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę.
Autobusui judant, keleivių ir kartu vykstančių asmenų saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone.Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus.

Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota. Kelionės metu, dieną autobusas stoja kas 2-3 val., o naktį kas 3-4 val. Higienos ir saugumo sumetimais, nesinaudokite autobuso tualetu stovėdami.

Autobuso salone keliose vietose prie lango yra įrengti avariniai plaktukai, skirti avariniam stiklo išdaužimui. Kelionės metu, išskyrus avarijos atvejus, griežtai draudžiama juos liesti.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Lėktuvai:

Keleivių registracija skrydžiui prasideda 2-3 val. prieš skrydį ir baigiasi 30 - 60 min iki skrydžio. Leistino nemokamai vežti registruojamo ir rankinio bagažo svorį aviakompanijos nurodo bilietų taisyklėse, todėl prieš įsigyjant lėktuvo bilietus būtinai susipažinkite su aviakompanijų pagrindinėmis keleivių ir bagažo vežimo sąlygomis.

Slidinėjimo inventorius, nardymo įranga ir kt. sportinis inventorius apmokestinamas papildomai. Svarbu atkreipti dėmesį į rankiniame bagaže draudžiamų gabenti daiktų sąrašą. Tikslią informaciją apie keleivių ir bagažo gabenimo taisykles rasite oro uostų bei aviakompanijų internetinėse svetainėse.

Aviakompanijų, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašas. Europos Komisija sudarė ir nuolat atnaujina oro vežėjų, kuriems draudžiama vykdyti veiklą Europos Bendrijos teritorijoje, sąrašą. Šį sąrašą rasite internetinėje svetainėje http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_lt.htm

Apgyvendinimas kelionių metu

Kelionių autobusu metu turistai apgyvendinami turistinės klasės viešbučiuose, 2-3* viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai - dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai; kambariuose nėra oro kondicionieriaus, mini baro, kurie, esant galimybei, užsakomi už papildomą mokestį vietoje. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-iems - 3-ims kambariams arba koridoriuje.

Pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose, moka prie kainos nurodytą priemoką. Turistas, vykstantis vienas ir neužsisakęs vienviečio kambario, apgyvendinamas dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei nėra tokios galimybės, vienviečio kambario priemoka yra privaloma.

Kiekvienoje šalyje viešbučio kategorijai keliami reikalavimai skiriasi, todėl skirtingų šalių viešbučių negalima vertinti pagal vienodus vertinimo kriterijus.

Turistai, vykstantys į slidinėjimo, kai kurias poilsines-pažintines (Graikija, Kroatija ar kt.) ir tolimųjų kraštų keliones, apgyvendinimą kurortuose pasirenka patys pirkdami kelionę (viešbučiai, pensionai, privatus sektorius ar kt.). Jei konkretūs viešbučiai nenumatyti, turistai apgyvendinami kelionės programoje nurodytos kategorijos ir tipo viešbučiuose, pensionuose ar pan. Kelionės metu apsistojant apartamentų tipo viešbučiuose, pensionuose ar privačiame sektoriuje papildomai gali būti apmokestinamos kai kurios paslaugos, higienos reikmenys, balta patalynė, vonios rankšluosčiai ir kt. Tikslesnė informacija apie apgyvendinimą nurodyta kelionių atmintinėse.

Tarpinių nakvynių metu turistai apgyvendinami turistinės klasės viešbučiuose dviviečiuose, triviečiuose kambariuose. Pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose, moka prie kainos nurodytą priemoką.

Kelionėse, kurių metu numatytos nakvynės keltų kajutėse, turistui pageidaujant, kelionių organizatorius už papildomą priemoką gali užsakyti vietas pageidaujamos aukštesnės kategorijos kajutėje, pasirenkant iš keltų linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose. Priklausomai nuo laivo modelio, kajučių modifikacija, plotas, vidaus įranga bei paslaugų kiekis ir įvairovė gali skirtis. Kataloge pateikta preliminari informacija apie paslaugas keltuose pagal duomenis, kuriuos keltų linijos pateikė katalogo spausdinimo metu.

Maitinimas kelionės metu

Informacija ape maitinimą nurodyta kelionių programose (skyrelyje "Į kelionės kainą įskaičiuota"), viešbučių aprašymuose ir kainų lentelėse. Maitinimo paslaugų teikimo tvarką, patiekalų ir gėrimų įvairovę, maitinimo laiką nustato viešbučių administracija. Jei išvykimas iš viešbučio yra ankstyvas, turistamas gali būti pateikiamas pusryčių paketas; vėlyvo atvykimo į viešbutį atveju gali būti pasiūlyta vakarienė iš šaltų patiekalų.

Skiepai

Vykstant į Europos šalis skiepai nėra būtini. Keliaujant į egzotiškus kraštus rekomenduojame pasitarti su gydytoju dėl profilaktinio skiepijimosi nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais pasirūpinti ir už juos sumokėti turi pats turistas. Papildomos informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos centrą tel. 8 5 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt

Mokami objektai ir ekskursijos

Mokami objektai ir ekskursijos kelionių aprašymuose pažymėti žvaigždutėmis (*), o skyrelyje „Į kainą neįskaičiuota" nurodyta apytikslė įėjimo į mokamus objektus bilietų kainų suma. Ši nurodyta suma gali keistis, nes nuo katalogo spausdinimo datos iki kelionės pradžios mokamų objektų kainos gali kisti. Dviem žvaigždutėmis (**) pažymėtos papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos, kurių kainos nurodytos keliautojo atmintinėje.

Elektros srovė

Kai kurių šalių viešbučiuose būna elektros srovės sutrikimų. Ne visose šalyse vienoda įtampa (220 V arba 125 V), todėl atkreipkite dėmesį į instrukcijas vonios kambariuose. Kai kuriuose viešbučiuose elektros lizdai gali būti kitokios formos nei Lietuvoje, todėl, jei planuojate naudotis savo elektriniais prietaisais, patartina įsigyti keitiklį. Kai kuriuose viešbučiuose tokį prietaisą galima išsinuomoti.

Vanduo

Vandenį gerti iš čiaupo daugelyje šalių gerti nerekomenduojama. Chemiškai apdorotas ar bakterijomis užterštas vanduo gali pakenkti sveikatai.

Naudingos nuorodos

Papildomą informaciją apie išvykimo į užsienį sąlygas galite sužinoti paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos tel. 852719305 arba internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

Atmintinės keliautojams

Keliautojo atmintinėje nurodyta informacija, reikalinga ruošiantis kelionei: apranga ir avalynė, kurios gali prireikti kelionės metu, rekomenduojami pasiimti daiktai, atskirų mokamų objektų kainos ir kt. Atmintines keliautojams atsiunčiame užsisakius kelionę 2- 3 dienoms iki išvykimo.

Garantuoti išvykimai

Turistinės kelionės sutartyje numatytas minimalus 25 keliautojų skaičius ir kelionių organizatoriaus teisė anuliuoti kelionę likus 5 darbo dienoms iki išvykimo nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui.

Kelionių organizatorius „Excursus" dalies kelionių kai kurias išvykimo datas yra pažymėjęs - garantuotas išvykimas. Šioms kelionių datoms nenumatytas minimalus 25 keliautojų skaičius ir kelionių organizatoriaus teisė anuliuoti kelionę likus 5 kalendorinėms dienoms iki išvykimo.

Kelionių organizatorius „Excursus" įsipareigoja vykdyti visas keliones, pažymėtas „garantuotas išvykimas" . Taip pažymėtoms kelionėms taikoma minimalaus 25 keliautojų skaičiaus sąlyga. Likus 15 kalendorinių dienų iki išvykimo į pažymėtą „garantuotas išvykimas" kelionę ir nesurinkus minimalaus 25 keliautojų skaičiaus, kelionių organizatorius gali perskaičiuoti kelionės kainą esamam keliautojų skaičiui. Kelionę užsisakiusiems keliautojams nesutikus, kelionė anuliuojama ir grąžinami įmokėti pinigai. Keliautojai taip pat gali rinktis kitą kelionės datą arba kitą kelionę jiems tinkamu metu, išlaikant jiems taikytą nuolaidą arba renkantis didesnę tuo metu galiojančią nuolaidą.

Grįžti atgal