ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS

ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS

Kelionės programa

1
Skrydis lėktuvu: Vilnius – Stambulas – Kolombas.
2
Skrydis lėktuvu: Vilnius – Stambulas – Kolombas.

Nusileidus tarptautiniame Bandaranaikės oro uoste jus pasitiks licencijuotas vietinis gidas, kalbantis rusų kalba. Pervežimas į viešbutį. Poilsis kurortiniame Negombe, prie Indijos vandenyno. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Negombas – Pinavala – Dambula – Sigirija.

Pusryčiai. Šiandien Jūsų laukia pažintis su populiariausiais salos gyvūnais – drambliais. Šri Lanką galima pavadinti ir „dramblių sala“. Drambliai visada buvo ir bus Šri Lankos kultūros dalis. Jie yra žmonių palydovai ir draugai, svarbiausi pagalbininkai statant miestus, pergalingų mūšių dalyviai. Ir šiandien drambliai atlieka pačius sunkiausius darbus. Su vietos gidu lankysite Pinavalos dramblių prieglaudą*. Namai drambliams buvo įkurti 1975 m. Per kelis dešimtmečius jų gyventojai išaugo į gausią šeimyną: dabar dramblių čia yra apie 100. Šri Lankos vyriausybė puoselėja viltis išsaugoti šią nykstančią rūšį. Dešimtys jaunų ir senų Pinavalos globotinių vaikštinėja, glaustosi, turškiasi vandeny. Lankytojai gali juos stebėti iš arti ir net paliesti. Ilgam atmintyje išliks iki 6 metų pieną iš buteliuko geriantys „mažyliai“ ir daugybės dramblių maudynės upėje.

Po pietų vyksite į Dambulą* – šventyklą didžiulėje oloje, pastatytą I a.pr.Kr. karaliaus Valagambahu. Ji dar vadinamus Auksine šventykla (UNESCO paveldo objektas). Rytų kraštuose per šimtmečius buvo puoselėjama tradicija šventyklas kalti uolose, jų nišose įkurdinti molinius ar akmeninius budas, o ant sienų paišyti pasakojimų apie Budos ir jo mokinių gyvenimą ištraukas. Tai viena įspūdingiausių Šri Lankos šventyklų su unikalia sienų ir lubų tapyba. Penkių olų komplekse tapytos sienos ir lubos (daugiau nei 2000 kv.m.) užima didžiausią piešinių plotą pasaulyje ir iki šių dienų išlaikė autentiškas spalvas. Šventyklos olose yra daugiau nei 153 Budos skulptūros, kurių didžiausia 14 metrų ilgio Gulintis Buda. Ši poza simbolizuoja didžiojo mokytojo pasitraukimą iš gyvenimo. Paprašykite gido, kad jis Jums atskleistų ir kitų Budos padėčių bei gestų reikšmes. Jas įminti turėsite galimybę ir per kitas ekskursijas.. Išvykstate Sigirijos link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Sigirija – Polonaruva – Sigirija.

Pusryčiai. Šiandien pabuvosite vietoje, kurią keliautojai dažnai įtraukia į įdomiausių ir įspūdingiausių gamtos ir žmogaus kūrinių „topus“. Taigi, vyksite į centrinę Šri Lanką ir lankysite Sigiriją* – „Liūto uolą“ (taip vadinamą dėl savo formos, panašios į gulintį liūtą) – nuostabaus grožio citadelę (UNESCO paveldo objektas). Iškilusi 200 m virš džiunglių, ji dažnai vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu. Istorikai linkę manyti, jog budistai asketai čia prieglobstį rado dar III a. pr. Kr. V amžiuje šią vietą nusižiūrėjo valdovas Kašjapa. Čia jis sumanė įkurti sostinę, o rezidenciją pasistatė ant galingos pakylos viršūnės. Karalius pasirūpino, kad naujoji  
buveinė būtų graži ir ją dekoravo freskomis. Taip atsirado 40 metrų aukščio ir 140 metrų ilgio piešinių galerija. Iš unikalių 500 „Debesų mergelių“ freskų, kuriose pavaizduotos tarsi ore plevenančios pusiau apsinuoginusios moterys, iki šių dienų yra išlikę tik keletas, kurias galėsite apžiūrėti palypėję spiraliniais laiptais. 

Stačiais laiptais užlipus ant galingos Sigirijos uolos viršūnės, atsivers kvapą gniaužiantis reginys ne tik į žaluma alsuojančias džiunglių platybes, šventyklas, ežerus, bet ir į didelį, įmantrų, griežto simetriško plano sodą papėdėje.
Kita stotelė – Šri Lankos viduramžių laikų sostinė Polonaruva*, geriausiai išlikusi salos archeologinė radimvietė (UNESCO paveldo objektas). Akmeniniai šedevrai jus priartins prie XI – XII a. Pasivaikščiosite po senąjį miestą ir jo aplinką, karalių rūmus, apžiūrėsite citadelę, Gal Vihare ansamblį: pamatysite uolose iš vientiso akmens išskaptuotas tris didžiules Budos statulas – sėdinčio, stovinčio ir gulinčio, kuri siekia net 14 metrų. Grįžtame į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Sigirija – Matalė - Kandy.

Pusryčiai. Vyksite į Kandį – kultūrinę salos širdį. Pakeliui sustosite Matalėje. Tai yra šalies žemės ūkio, vertingiausių gėrybių centras. Apylinkes nuklojusios arbatos plantacijos, auginamos įvairiausių rūšių daržovės ir prieskoniai. Būtent kvapnieji, aitrieji augalai ir žolelės prieš kelis šimtmečius plačiuosiuose vandenynuose klajojusiems europiečiams tapo neįtikėtinu atradimu ir verslu. Šri Lankos istorija – tai „kovos už prieskonius“ istorija. Azija stipriais, viliojamais kvapais ir smarkiais skoniais lyg magnetas traukė pirklius ir užkariautojus iš Vakarų. Jei jau lankotės turtingoje vertingų augalų šalyje, turite juos išvysti iš arčiau. Ekskursija į prieskonių sodus, kur auginamas cinamonas, vanilė, kardamonas, pipirai, kakava... Čia patenkinsite gurmaninį smalsumą ir sužinosite tai, ko greičiausiai iki šiol nežinojote ar nė neįsivaizdavote apie mažas, smulkias, gydomųjų savybių turinčias gėrybes ir jų priežiūrą. Indijoje, Šri Lankoje nuo senų senovės gaminami kremai, aliejai, dantų pasta iš žolelių. Matalėje galėsite įsigyti šviežių, ką tik nuskintų ir čia pat apdorotų prieskonių, kokių mūsų prekybos centruose nerasite. Galėsite nusipirkti įvairiausių aliejų, balzamų ir natūralių kremų. Esant galimybei stebėsime vietinių kultūros šou*. 
Aplankysite batikos fabriką bei krautuvėles. Batika – savita audinio tapybos ir dekoravimo technika. Ją jau prieš tūkstantmečius buvo ištobulinusios didžiosios civilizacijos nuo Egipto iki Kinijos. Drabužiai, ištapyti batikos stiliumi, kai kuriose Rytų visuomenėse rodė tam tikrą socialinę ar hierarchinę padėtį. Dabar šia technika kuriami dekoratyviniai audiniai, lovos užtiesalai, užuolaidos, širmos, šaliai, kaklaraiščiai, įvairūs aksesuarai. Galėsite pasigrožėti labiausiai įsimenamomis Ceilono spalvomis ir raštais.
Toliau judėsite link kalnų apsupto Kandžio (UNESCO pasaulio paveldas), vieno gražiausių šalies miestų, vadinamo Šri Lankos karaliumi. Miestą juosia Mahavelio upė, aplink veši arbatos plantacijos, bananų ir kokoso palmių giraitės. Atvykę į Kandį dar kartą įsitikinsite, kokia gali būti skirtinga ir įvairi tokia maža šalis – šiame kalnų miestelyje visai kitokia gamta, nei tropinėje jos dalyje – net oras čia kvepia kitaip.

Kandis buvo paskutinė Ceilono sostinė iki britų valdymo laikų. Ekskursija po miestą. Kad pajustumėte sakraliąją Kandžio dvasią, aplankysite Budos Danties šventyklą* (Dalada Maligava), kurioje saugomas vienas iš keturių iltinių Budos dantų, slapta atvežtas į Šri Lanką IV a. Orisos princesės plaukuose. Karalių galybės simboliu tapęs reliktas garbinamas iki šių dienų. Tik keliose kitose vietose Tolimuosiuose Rytuose dar yra Budos dantų saugyklų. Šioji – pati garsiausia. Dalada Maligava pritraukia tūkstančius maldininkų ir turistų iš viso pasaulio. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Kandis – Peradenija – Nuvara Elija.

Pusryčiai. Vyksite į prie pat Kandžio miesto Mahavelio upės kilpoje esančius karališkuosius Peradenijos sodus* vienus garsiausių visoje Azijoje. Peradenijos botanikos sodas įkurtas britų laikais: 60 ha plote klesti 5000 augalų ir medžių rūšių. Didžiosios vietinės puošmenos – orchidėjos. Jau dabar galite įsivaizduoti Jūsų akis maloninančią visą gėlių jūrą... Ypač įspūdinga palmių alėja, bambukų iš Birmos, Japonijos ir Kinijos giraitė, memorialinių medžių, kuriuos pasodino čia apsilankę įvairių valstybių vadovai, alėja. Neatskiriama sodo dalis – šikšnosparniai, kuriuos galima pamatyti „kekėmis“ kabančius aukštų medžių šakose. Pakeliui į Nuvara Eliją aplankysite arbatos plantaciją ir pasaulinį pažinimą pelniusios Ceilono arbatos fabriką, kur galėsite stebėti arbatžolių perdirbimo procesą, paragauti ir įsigyti garsiosios arbatos. „Kelias į rojų veda per arbatos puodelį“ – tikina sinhalų patarlė. Arbata yra tapusi Šri Lankos prekės ženklu, salos simboliu.
 Su Ceilono arbata gali konkuruoti nebent kinų žalioji arba indiškoji arbata. Dabar apie 1 milijonas krašto žmonių dirba arbatos sferoje. Eksporto apimtys – milžiniškos: Šri Lanka yra viena didžiausių planetoje arbatos eksportuotojų. Klausydami čiabuvių pasakojimų apie Ceilono arbatos auginimo ir paruošimo subtilybes, ragaudami ją, patys sau pamėginsite atsakyti, kuo šis švelnus, kvapnus skystis nuostabus, kur jo populiarumo paslaptis. Kuo arbatžolės skiriasi nuo arbatos dulkelių? Toliau keliaujate į Nuvara Eliją. Laisvas laikas.Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Nuvara Elija – Kandapola.

Pusryčiai. Ekskursija po Nuvara Eliją.Miestą supa švelnios arbatos plantacijų „bangos“, horizontą dailina kalnai ir jų slėniai, upės ir gyvastingi kriokliai. Nuvara Elija įsikūrusi prie aukščiausio Šri Lankos kalno – Pidurutalagalos (2524 m), netoli – Hortono plynaukštė ir garsusis Adomo kalnas. Pakilsite į beveik 2 000 metrų aukštį. Galite pajusti malonią vėsą ir dulksną. Nuvara Elijos klimatas – švelniausias visoje Šri Lankoje, o buvusiems kolonistams priminė pavasario orus jų gimtojoje šalyje. Iš dalies dėl to Nuvara Elija vadinama „Mažąja Anglija“. Be to, architektūroje išlikęs britų palikimas, nes plantatoriai čia turėjo savo rezidencijas. Gėrėsitės jaukiais angliško stiliaus namais su mansardomis, golfo laukais, hipodromu, anglikonų bažnyčia, pašto pastatu su laikrodžio bokštu, Viktorijos parku ir Gregoro ežeru*.
Vykstate į poilsio oazę arbatos plantacijose- puikus 5* viešbutis „ Heritance tea factory“ jums siūlo ne tik arbatos rinkimo,degustavimo pamokas, bet ir įvairias SPA procedūras. Laikas sau.
Vakarienė ir nakvynė.

8
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Kandapola- Ella – Galė.

Pusryčiai. Pakeliui į Gale, sustosite mažame kalnų kurortiniame miestelyje – Eloje, kurį turistai lanko ne dėl šventyklų ar istorinių paminklų, o dėl kerinčių gamtos vaizdų. Grožėsitės paties aukščiausio Šri Lankos krioklio Ravanos Elos (25 m) kaskadomis.Pažintis su Gale. Kadaise šrilankiečiams tai buvo svarbus uostas. Pradėjus į tolimus Rytų kraštus skverbtis Europos pirkliams, Galė įgijo tarptautinę reikšmę ir buvo vienas pagrindinių uostų visame Indijos vandenyne. Laivai iš čia nuplaukdavo iki pat Senojo žemyno. Apžiūrėsite miestelį, paženklintą daugiausia olandų palikimo, taip pat įžymiąją Galės tvirtovę (UNESCO paveldo objektas). Fortą Galės įlankoje 1588 metais pradėjo statyti portugalai. XVII amžiuje jo statybas ir kontrolę perėmė olandai. Tvirtovė matė anglų atėjimą ir naują – nepriklausomos Šri Lankos tarpsnį. Nors 2004 metais Galė buvo nusiaubta galingo cunamio, senasis fortas išliko nepaliestas ir vis dar gyvenamas. Galite mėgautis nuostabia kolonijine architektūra; aplankykite Galės jūrų muziejų, švyturį, Bodhi medį ir gulinčio Budos statulą šventykloje. Teminė vakarienė miesto restorane. Nakvynė viešbutyje.

9
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Pusryčiai.

Išvykstate į viešbutį prie Indijos vandenyno. Poilsis ir pramogos kurorte UNAWATUNA BEACH. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienės.

10
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Poilsis ir pramogos kurorte UNAWATUNA BEACH. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienės.

Ajurvedos gerbėjams gydymo centrai siūlo gydymo ir sveikatinimo programas, kurias kiekvienas galės pasirinkti pagal savo poreikius. Gydymas pagal Ajurvedos sistemą atjaunina ne tik kūną, bet sielą, sustiprina imuninę sistemą, išvalo organizmą, pašalindamas iš jo per eilę metų susikaupusius toksinus.

Vaizdinga pakrantė dovanoja nardymo malonumų. Išbandę šią pramogą, būsite pažinę ir dalelę paslaptingo vandens pasaulio, kurio keistos, tiesiog fantastinės būtybės gyvena pagal visiškai kitokį ritmą ir dėsnius, nei sutvėrimai ant žemės paviršiaus. 
Kolekcionieriams siūloma išvyką į Ariyapalos kaukių muziejų ir fabrikėlį (Ambalangodoje), kuriame stebėsite įmantrių kaukių iš raudonmedžio, juodmedžio, tikmedžio ar kvapiojo sandalmedžio gamybą, o patikusias galėsite nusipirkti.

11
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Poilsis ir pramogos kurorte UNAWATUNA BEACH.

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienės. 

12
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Unawatuna Beach – Kolombo oro uostas.

Pusryčiai. Vykstame į Kolombą - Šri Lankos sostinę. Apžvalginė ekskursija. Kolombe salos praeitis susilieja su dabartimi – vis dar pastebimas portugalų, olandų ir britų kolonizacijos palikimas architektūriniuose statiniuose, paminkluose, varduose, religijose, aprangoje ir net maiste. Tai kontrastų miestas , kuriame šalia nuostabiausių rūmų, vešliausių sodų, puikiausių restoranų, prabangiausių prekybos centrų, stovi  lūšnos, driekiasi purvini keliai ir tiesiai ant gatvės prekeiviai siūlo savo gerybes. Ekskursijos metu tuo įsitikinsite patys. 
Pervežimas į oro uostą. Skrydis Kolombas – Stambulas.

13
Skrydis Stambulas – Vilnius

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Tarptautinio skrydžio bilietai.
 • Registruotas ir rankinis bagažas (kiekvienam asmeniui: 1 vnt. registruotas bagažas iki 30 kg ir 1 vnt. rankinis bagažas iki 8 kg, 55x40x23 cm išmatavimų);
 • 10 nakvynių 5*  viešbučiuose.
 • 10 pusryčių, 9 vakarienių viešbučiuose.
 • 1 teminė vakarienė miesto restorane.
 • Kelionė patogiu autobusu/mikroautobusu su vėdinimo sistema (visi pervežimai pagal programą).
 • Rusiškai kalbančio vietinio gido paslaugos pažintinio turo metu.
 • Sutikimas oro uoste Šri Lankoje.
 • Privalomas PGR tyrimas 1 dieną.
 • Vietinis draudimas nuo COVID-19.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Šri Lankos viza – 35 Eur. 
 • Gėrimai vakarienės metu, leidimai filmuoti ir/ar fotografuoti, asmeninės išlaidos.
 • Arbatpinigiai (privalomi) vietiniams gidams (2-3 Eur/1 dienai) ir vairuotojams (1-2 Eur/1 dienai).
 • Pasirenkami turai poilsio metu.
 • Mokami (*) objektai – apie 120 USD/asm.
Pastabos
 • Kelionės organizatorius pasilieka keisti kelionės maršrutą ar jo eiliškumą;
 • Pasikeitus skrydžių, keltų, traukinių ir kitų paslaugų tvarkaraščiams bei kainoms, pakitus valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Skrydžių bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami;
 • Rekomenduojamų lankytinų objektų bei pramogų kiekis, kainos ir lankymo tvarka gali keistis;
 • Nurodytų grupinių pervežimų trukmė dėl nenumatytų oro sąlygų ar kelių būklės gali keistis;
 • Siekiant užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eiliškumą, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių ar įvykių kelionės šalyje, kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios (gamtos reiškiniai, stichijos, blogos oro sąlygos, politinės aplinkybės, streikai ir kita). Kelionės organizatorius neatsako už dėl šių reiškinių atsiradusias papildomas išlaidas (vizų galiojimo pratęsimas, naujų skrydžio bilietų pirkimas, papildomos nakvynės, transporto išlaidos ir kita);
 • Nepamiršk pasirūpinti savo sveikata dar iki kelionės: pasikonsultavęs su šeimos gydytojų, turėk individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašą rasi čia: http://www.ulac.lt/keliautojams;
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau, kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Atsiminkite, kad remiantis nauja Europos sąjungos direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau nei 10 metų po išdavimo datos.

Svarbi informacija:

 • Siekiant užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eiliškumą, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių ar įvykių kelionės šalyje, kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios (gamtos reiškiniai, stichijos, blogos oro sąlygos, politinės aplinkybės, streikai ir kita). Kelionės organizatorius neatsako už dėl šių reiškinių atsiradusias papildomas išlaidas (vizų galiojimo pratęsimas, naujų skrydžio bilietų pirkimas, papildomos nakvynės, transporto išlaidos ir kita);
 • Nepamiršk pasirūpinti savo sveikata dar iki kelionės: pasikonsultavęs su šeimos gydytojų, turėk individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašą rasi čia: http://www.ulac.lt/keliautojams;
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau, kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Atsiminkite, kad remiantis nauja Europos sąjungos direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau nei 10 metų po išdavimo datos.
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Jums taip pat patiks

Meksika. Senosios civilizacijos.
Meksika. Senosios civilizacijos.
Meksika
15 dienų / 13 naktų
2023.01.12 - 2023.01.27 vietų yra
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
Izraelis
11 dienų / 10 naktų
2022.11.06 - 2022.11.16 vietų yra
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
Izraelis
9 dienos / 8 naktys
2022.11.05 - 2022.11.13 vietų yra
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Šri Lanka
13 dienų / 10 naktų
STULBINANTIS TAILANDAS – KONTRASTIŠKOJI KAMBODŽA
STULBINANTIS TAILANDAS – KONTRASTIŠKOJI KAMBODŽA
Tailandas, Kombodža
16 dienų / 13 naktų
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA