LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE ir skanios pažintinės degustacijos

LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE ir skanios pažintinės degustacijos

Kelionės programa

1
Ledo skulptūrų festivalis
Ryte išvykstame iš Lietuvos.

Vykstame į 24-ąjį tarptautinį Jelgavos ledo festivalį. Pakeliui aplankysime porą originalių, unikalių, šiaurės egzotika kvepiančių Latvijos ūkių. Pirmiausia apsilankome ‚kankorėžių fabrikėlyje“. Taip linksmai latviai vadina šeimos įmonę „Mītavas Čiekurs“*, gaminančią produktus iš Latvijos pušų imunitetui ir kvėpavimo takų sveikatai. Produktai gaminami iš paprastosios pušies. Vasarį – kovą surenkami pušų pumpurai, o gegužę - birželį kankorėžiai. Produktai gaminami žemoje temperatūroje, kad išsaugotų sveikąsias ir vertingąsias pušų kankorėžių savybes. Gaminami sirupai, kankorėžiai sirupe, pušų pumpurų uogienės su medumi ir uogomis, taip pat kankorėžių ir kadagių uogų ledinukai, pušų ūgių zefyrai, arbatos...Ir jūs degustuosite 3 rūšių kankorėžių uogienių su skirtingom uogom, sveikatingų čiulpinukų, sveikuoliškų zefyriukų, pušų ūgių želė saldainių, karštos kankorėžių arbatos...
Įmonės vizija – sveika visuomenė ir aplinka gyventi! Įmonėje laikomasi judėjimo be atliekų (zero waste) principo. Produktai gaminami be cukraus ir produktų įpakavimas perdirbamas.
Ekskursijos metu apžiūrėsite įmonę, išklausysite įdomaus pasakojimo, degustuosite produktus, o patikusių galėsite įsigyti ir parvežti draugams ar artimiesiems  originalių lauktuvių (pvz. skanių pušų ūgių ledinukų su mėlynėm nuo kosulio). O galbūt paprasta sėkmės istorija įkvėps ir jus sukurti ką nors savito.

Užsukame į ZELT šaltalankių sodą*... 2016 metais Platuonės miestelyje, ant Platuonės upės kranto, buvo pasodinti pirmieji šaltalankių krūmeliai, tačiau dabar sodas jau tikra plantacija - plotas pasiekė 36 ha. Sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Šaltalankiai auginami kokybiškai ir atsakingai, taip pat visiškai užtikrintas gamybos procesas, kurio metu nelieka likučių. Viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus.
Svečiuodamiesi ūkyje pasivaikščiosite po dižiulį sodą, atsidursite nuostabioje šaltalankių alėjoje, sužinosite uogų auginimo subtilybes, išsiaiškinsite, kaip gaminami ZELT produktai. Degustuosite įdomių, netikėtų šaltalankių kombinacijų su kitais produktais. Su desertu – šildantys arba gaivinantys gėrimai (priklausomai nuo oro temperatūros). Pageidaujantys galės įsigyti ūkio produktų sveikatai, mitybai ir ypatingai vertinamų produktų kūno priežiūrai bei grožiui.

Kitas kelionės taškas - Jelgava. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėsime garsiuosius Jelgavos rūmus, Šv. Trejybės bažnyčios bokštą, Šv. Simono ir Šv. Onos ortodoksų katedrą bei pasivaikščiosime po Jelgavos senamiestį. O dabar visų laukia įspūdingas reginys – LEDO SKULPTŪRŲ ٭FESTIVALIS. Kasmet besibaigiant žiemai Jelgava virsta ledo meno meka. Šiemet tarptautinis festivalis organizuojamas jau 24-tąjį kartą. Šį kartą ledo menas atskleis menininkų požiūrį į senovės dievybes – jų svarbą skirtingose kultūrose, nes festivalio tema „Senovės dievybės ledo drožybos mene“. „Nuo seno buvo manoma, kad mitologinės būtybės prižiūri žmonių likimus. Būtybės, kurios įkūnija gamtos galią ir reiškinius bei yra įvairių kultūrų dvasinė jėga. Senovės dievybių galima rasti graikų, egiptiečių, actekų, šiauriečių ir daugelyje kitų kultūrų. Jos apipintos legendomis ir mitais. Bėgant metams šios legendos įkvėpė žmones kurti naujus literatūros, dailės ir muzikos kūrinius, tačiau šis festivalis skatins pademonstruoti naujus atradimus ledo skulptūros mene“, – sako festivalio organizatoriai Jelgavos valstybinės miesto savivaldybės institucija „Kultūra“.
Žiuri komisija atrinks 30 skulptorių, kurie dalyvaus festivalyje ir turės galimybę realizuoti savo eskizus ledo blokuose. Vertinimo kriterijai: pirmasis įspūdis, techninis atlikimas, proporcijos ir simetrija, kūrybiškumas, taip pat kūrinio meninė vertė.
Sutemus ledo skulptūros išmoningai apšviečiamos ir sužėri visu grožiu. Lankytojų dar laukia ledo baras „Koskenkorva“, ledo kalneliai, ledinės foto skulptūros, koncertas ledo scenoje...
Apie 20:30 val. išvykstame Lietuvos link. 

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Kelionės organizavimas.
   
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • (*) Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Apsilankymas šaltalankių ūkyje+šaltalankių skanėstų degustacija – 10 Eur.
 • Apsilankymas „Mītavas Čiekurs“+ degustacija – 5 Eur.
 • Ledo skulptūrų festivalis – 7 Eur suaugusiems (perkant iš anksto internetu), vaikams ir senjorams - 4 Eur (perkant iš anksto internetu). 10 Eur suaugusiems (perkant renginio metu), vaikams ir senjorams - 5 Eur (perkant renginio metu)
Pastabos
 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka gali nežymiai kisti.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą. 
 • Išvykimas iš Vilniaus,Kauno,Panevėžio.
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Kelionės datos ir kainos

Ledo karalienės rūmai toli toli – snieguotoje Laplandijoje arba mūsų vaikystės pasakoje, o iki Jelgavoje vykstančio ledo skulptūrų festivalio – tik kelios valandos kelio. Meno kūriniai iš ledo – peregimos ir spindinčios medžiagos – tikra žiemos puošmena, šventė akims ir fantazijai! Pasidžiaukime žiema, nūnai ji toks nenuspėjamas svečias...

Išsirinkite kelionės datą
Šeštadienis
2023.02.04
vietų nėra
1 diena
Šeštadienis
2023.02.04
[tour.departure_dates.load_more]

Jums taip pat patiks

DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2023.06.24 - 2023.06.25 vietų yra
DEGUSTACINĖ KELIONĖ: GURMANIŠKAS SAVAITGALIS LATVIJOJE
DEGUSTACINĖ KELIONĖ: GURMANIŠKAS SAVAITGALIS LATVIJOJE
Latvija
1 diena
2023.06.10 - 2023.06.10 vietų yra
RYGA,ZOOLOGIJOS SODAS, AUTOMOBILIŲ MUZIEJUS
RYGA,ZOOLOGIJOS SODAS, AUTOMOBILIŲ MUZIEJUS
Latvija
1 diena
2023.05.27 - 2023.05.27 vietų yra
2023.06.17 - 2023.06.17 vietų yra
2023.07.29 - 2023.07.29 vietų yra
Daugiau kelionės datų
Kelionė į Jūrmalą - poilsis ir pramogos Jūrmaloje
Kelionė į Jūrmalą - poilsis ir pramogos Jūrmaloje
Latvija
1 diena
2023.07.15 - 2023.07.15 vietų yra
LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE IR J. ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“
LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE IR J. ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2023.02.04 - 2023.02.05 vietų nėra

Į kainą įskaičiuotas bilietas į spektaklį Nacionaliniame operos ir baleto teatre!

LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE ir skanios pažintinės degustacijos
LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE ir skanios pažintinės degustacijos
Latvija
1 diena
2023.02.04 - 2023.02.04 vietų nėra