KUR PELĖDOS ŪBIA, MEDAUS UPĖS TEKA

KUR PELĖDOS ŪBIA, MEDAUS UPĖS TEKA

Kelionės programa

1
peledos
Ryte išvykstame iš Vilniaus, Kauno.

Atvykstame į Kėdainius – vieną iš įdomiausių Lietuvos miestų. 
Kėdainių senamiestis – valstybės saugomas urbanistikos paminklas, vienas iš septynių išlikusių senamiesčių Lietuvoje. Racionaliai planuojamas miestas buvo nuo XVI a. pabaigos didikų Kiškų ir Radvilų. Čia atrasite senąjį gatvių tinklą, architektūros formų įvairovę: gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo bruožų turinčių pastatų. Ekskursijos metu susipažinsite su vertingiausiais ir įdomiausiais senamiesčio objektais. 
Apie 290 metų miestas priklausė garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei. Valdant Radviloms Kėdainiai buvo kultūrinis ir religinis protestantizmo centras (veikė kelios bažnyčios, gimnazija, spaustuvė). Jaukiame Kėdainių senamiestyje gausu šios kilmingos šeimos istorinių ženklų. Apsilankome Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje. Tai viena seniausių ir didžiausių protestantų bažnyčių Lietuvoje. Ją statyti Kristupas II Radvila ėmėsi 1629 m. Didžiosios Rinkos aikštės pakilumoje. Tačiau statybų pabaigos jis nesulaukė, mirė 1640 m. tik įpusėjus bažnyčios darbams. 1652 m. statinį užbaigė jo sūnus Jonušas II Radvila.  Bažnyčia tapo kunigaikščių Radvilų šeimos nekropoliu. Po bažnyčios skliautais išmūrytose devyniose kriptose buvo laidojami kunigaikščių Radvilų ir garbingų bendruomenės narių palaikai. Lankomės kunigaikščių Radvilų *mauzoliejuje. Tai pirmoji atkurta XVII a. LDK didikų kapavietė Lietuvoje. Jame saugomi 6 unikalūs XVII a. nacionalinės reikšmės dailės paminklai – kunigaikščių Kristupo I Perkūno, Jonušo II, Mikalojaus, Jurgio, Stepono ir Elžbietos Radvilų sarkofagai.

Įdomus ir žydų kultūrinis paveldas. Žydai apsigyveno Kėdainiuose XVII a. jie buvo globojami miesto savininkų, nebuvo pavaldūs miesto jurisdikcijai. Tarpukariu žydai buvo 150 smulkių įmonių ir krautuvių savininkai, valdė banką, turėjo mokyklas, senelių ir našlaičių prieglaudas, savanorių gaisrininkų ir futbolo komandas. XIX a. pab. žydai sudarė daugiau kaip 60 proc. visų gyventojų. Čia išliko trys buvusios žydų sinagogos, palapinių šventės Sukot namelis, kitų žydams priklausiusių pastatų. Esant galimybei, lankomės restauruotoje Kėdainių *sinagogoje. Centre nauja nuolatinė ekspozicija, pasakojanti apie Kėdainių žydų gyvenimą. Taip pat pristatoma nauja paroda, liudijanti, kaip Kėdainiai prieš karą tapo vienos žymiausių žydų dvasinių akademijų Myro ješivos namais.
Sukame ten, kur bitės dūzgia, midaus upės teka... “Šušvės midus”- tai mažoji bitininko Eriko Augustinavičiaus midaus *darykla. Bitininkas Erikas, tęsdamas senąsias lietuvių tradicijas verda midų tik iš savo bityno medaus. Sužinosite apie įvairias medaus rūšis, patys skanausite, mėginsite lyginti, spėti ir, aišku, kils daugybė klausimų. Lauktuvių galėsite parsivežti ne tik tradicinio medaus, ber ir medaus su bičių pikiu, duonele, mėtom, liofilizuotom uogom. Iš medaus teka midus... Midaus - seniausias tradicinis taurusis gėrimas ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje. Midų, stiprų ir silpną, lietuviai gėrė „nuo žilos senovės“ iki XVIII amžiaus. Erikas šio gėrimo gamyboje nenaudoja jokių cheminių priedų. Šušvės midus skiriasi nuo kitų, nes jis gaminamas natūralios fermentacijos būdu - nedistiliuojant. Degustuojant žmonėms ypač patinka labai išraiškingas, dvelkiantis pavasariu midus „Pienių žiedai“, kuriame susipina medaus saldumas ir pienių žiedų kartumas. Originalaus dizaino butelis, kamštis padengtas bičių vašku, todėl aromatas sklinda net neatidarius butelio. 
Kelionės pabaigai – smagus pažintinis, edukacinis, pramoginis apsilankymas „Pelėdų kaime“. Pirmiausia susipažinsite su Pelėdnagiais – istorine gyvenviete šalia Kėdainių. Bendruomenės nariai supažindins su gyvenviete, 1919 metais iškovojusia gražiausio Lietuvos vietovardžio titulą. Pasivaikščiosite, pasigrožėsite, susipažinsite su Pelėdnagių kaimo apylinkėmis ir pačia gyvenviete... Susipažinsite su rištų pelėdų paroda, kurių vyriausiai – daugiau kaip 40 metų. Išmoksite susirišti apyrankę ar pelėdą, naudodami daugiau kaip dviejų tūkstančių metų senumo siūlų rišimo techniką. Smagiai pajudėsime: vyks šaudymo iš lanko varžytuvės, kiti žaidimai lauke, čiuošite ypatingomis slidėmis (žiemą ar vasarą – nesvarbu)! „Pelėdų kaimo“ gyventojos pavaišins žarijose ar židinyje keptu pelėdos kiaušiniu (labai sotus patiekalas), sūriu, morkų ir obuolių pyragu, morkų sumuštinukais, arbata, gilių kava iš Lietuvos vardo tūkstantmečio ąžuolyno. Pakvies pasiklausyti pelėdų ,,ūkavimo“, legendų, pasakų, pasakėčių ir įdomybių apie pelėdą. Gros gyva muzika, norintys galės padainuoti, pašokti, smagiai pasibūti.... Sukame namų link.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Kelionė autobusu. 
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos.
 • Kelių mokesčiai.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 • (*)- Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus – 2 Eur suaugusiam, 1,5 Eur mokiniams, senjorams.
 • Apsilankymas sinagogoje – 2 Eur suaugusiam, 1,5 Eur mokiniams, senjorams.
 • „Šušvės midus“ (pažintinė programa + midaus ir medaus degustacija) – 15 Eur/asmeniui.
 • „Pelėdų kaimas“ (pažintinė-edukacinė programa + vaišės) – 14 Eur/asmeniui.
Pastabos
 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno.
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Kelionės datos ir kainos

Išsirinkite kelionės datą
Šeštadienis
2024.04.06
vietų yra
1 diena
Šeštadienis
2024.04.06
44.20 €
52.00 €
-15 %
Kelionės kaina vaikui
44.20 €
52.00 € -15 %
Kelionės kaina suaugusiam
44.20 €
52.00 € -15 %
[tour.departure_dates.load_more]

Jums taip pat patiks

ŠVIESOS SODAS, PUOTA PILYJE IR DŽ. VERDŽIO „TRAVIATA“
ŠVIESOS SODAS, PUOTA PILYJE IR DŽ. VERDŽIO „TRAVIATA“
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2024.03.02 - 2024.03.03 vietų yra
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2024.06.15 - 2024.06.16 vietų yra
2024.08.10 - 2024.08.11 vietų yra
NUOSTABIOJI MOZŪRIJA
NUOSTABIOJI MOZŪRIJA
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2024.04.27 - 2024.04.28 vietų yra
2024.07.20 - 2024.07.21 vietų yra
2024.09.28 - 2024.09.29 vietų yra
GAUJOS NACIONALINIS PARKAS – MOKSLO C-RAS „AHHA“
GAUJOS NACIONALINIS PARKAS – MOKSLO C-RAS „AHHA“
Latvija, Estija
2 dienos / 1 naktis
2024.05.11 - 2024.05.12 vietų yra
NAKTINĖ EKSKURSIJA KARPIŲ DVARE ir smagios degustacijos
NAKTINĖ EKSKURSIJA KARPIŲ DVARE ir smagios degustacijos
Lietuva
1 diena
2024.04.13 - 2024.04.13 vietų yra
KUR PELĖDOS ŪBIA, MEDAUS UPĖS TEKA
KUR PELĖDOS ŪBIA, MEDAUS UPĖS TEKA
Lietuva
1 diena
2024.04.06 - 2024.04.06 vietų yra