KALĖDINĖ RYGA + SKANIOS, SMAGIOS DEGUSTACIJOS

KALĖDINĖ RYGA + SKANIOS, SMAGIOS DEGUSTACIJOS

Kelionės programa

1
KALĖDINĖ RYGA + SKANIOS, SMAGIOS DEGUSTACIJOS
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos.

Kertame Lietuvos – Latvijos pasienį ir pirmoji kelionės stotelė bus ne tik gardi, bet ir labai soti - lankomės kaimo namuose „Blūdži“, kur ūkininkų Malkalnų šeima pasiūlys Jums naminių sūrių degustaciją. „Blūdži“yra įsikūrė Sesavos aplynkybėje 1993 metais ir siūlo įvirių rūšių naminius sūrius, duonos, perdirbtas daržoves ir košes. Ināra Mālkalne ūkyje dirba su šeima – sūnumi, krikšto dukra ir dviem globotiniais. Iš pradžių ūkis daugiausia vertėsi pienininkyste. Sumažėjus pieno prekybai, ūkis pradėjo perdirbti pieną. 2011 metais ūkyje palaipsniui buvo plėtojamos ir kitos perdirbimo kryptys – daržovių perdirbimas, kepimas. Salotų ir sūrių asortimentas nuolat plečiamas. Baltijos šalies parodoje „Riga Food 2014“, ypatingasis ūkio marinuotas suris įgijo vietą nominacijoje „Žmonių skonis“. Jus pavaišins įvairių rušių šviežiais, marinuotais ir rūkytais sūriais (su skirtingais priedais), grudų duona, dviejų rūšių salotomis. Pabaigoje lauks gaspadinės siurprizas.

Pusvalandukas kelio ir mes jau svečiuojamės ZELT šaltalankių sode*.. 2016 metais Platuonės miestelyje, ant Platuonės upės kranto, buvo pasodinti pirmieji šaltalankių krūmeliai, tačiau dabar sodas jau tikra plantacija - plotas pasiekė 36 ha. Sodas yra specialiai suprojektuotas, jame auginami tik vienos veislės šaltalankių medžiai, kurių uogos turi daugiau aliejaus. Šaltalankiai auginami kokybiškai ir atsakingai, taip pat visiškai užtikrintas gamybos procesas, kurio metu nelieka likučių. Viskas daroma su dideliu entuziazmu, įkvėpimu ir meile, teikiančia žmonėms natūralius, sveikus ir aukštos kokybės produktus.
Svečiuodamiesi ūkyje apžiūrėsite dižiulį sodą, sužinosite uogų auginimo subtilybes, išsiaiškinsite, kaip gaminami ZELT produktai. Degustuosite įdomių, netikėtų šaltalankių kombinacijų su kitais produktais. Prie deserto – šildantys arba gaivinantys gėrimai. Pageidaujantys galės įsigyti ūkio produktų grožiui, sveikatai, mitybai.

Lankomės Karamelės *dirbtuvėse. Įmonėje dirba darbštūs ir draugiški žmonės, kuriems patinka lieti karameles. Jie siekia, kad  karamelių gamyba taptų panaši į meną – saldainiai turi būti išskirtinai gražūs ir įdomūs. Pamatysite, kaip rankomis kuriami šie saldainiai, galėsite pamėginti sukurti savo gamybos ledinuką ir paskanauti. Firminėje parduotuvėje galėsite  nusipirkti karamelės dirbtuvėse gimusių ledinukų.

Vykstame į Rygą. Įsikuriame puikiame viešbutyje. Poilsis. Nakvynė.

2
KALĖDINĖ RYGA + SKANIOS, SMAGIOS DEGUSTACIJOS
Pusryčiai.

Ekskursija - ramus pasivaikščiojimas po Rygos senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, “Trijų brolių” namai, Domo katedra ir vienuolyno kompleksas, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”.

O dabar reikia sušilti. Pageidaujantys lankosi įdomiame Mados *muziejuje, dirbančiame kartu su Aleksandro Vasiljevo fondu. Interaktyvioje ekspozicijoje – skirtingų amžių madingiausi drabužiai.
Kartu su muziejaus gidu leidžiatės į smagią ekskursiją, grožėdamiesi Christiano Dioro, Ivo Se Lorano, Marko Boano, Džianfranko Fere fantazija, skoniu, laikmečio pajautimu.
Mados muziejaus kavinė – ne mažiau intriguojantis muziejaus tęsinys. Čia viskas pašvęsta.. šokiams.  Nieko keisto, nes kavinė ir muziejus įsikūrę istoriniame name, kuriame jau XX a. pradžioje buvo įsikūrusi pirmoji Rygoje šokių mokykla. Kavinėje viskas byloja apie šokius ir muziką: senos fotografijos, knygų apie šokių teoriją iliustracijos, romantiškos 20-30-ųjų metų mados suknelės, nedidelėse vitrinose – senoviniai aksesuarai ir puošmenos. Istorijos tema atsispindi ir kavinės meniu: galite paragauti ne tik Rygos klasikos – pyragaitį „Vencriga“, Rygos balzamo, bet ir sužinoti jų istoriją. Dalyvaujame likerių *degustacijoje „Gėrimas – legenda“. Skanausite penkių rūšių likerį „Mandarine Napoleon“, „Grand Marnier Cordon Rouge“, „Chartreuse“, „Frangelico“, „Amaretto“ ir išgirsite šių gėrimų sukūrimo legendas-istorijas.

Laisvas laikas. Siūlome keliauti romantišku maršrutu, kurio piktograma – kalėdinė eglutė. Rygiečiai labai didžiuojasi, jog kalėdinę eglutę ėmė puošti pirmieji Europoje dar 1510 m. Magiškam pirmosios Kalėdų dienos vakarui ir metų virsmui rygiečiai ima uoliai ruoštis iki šventės likus dar mėnesiui  - švytinčiomis girliandomis dekoruojami langai, namų fasadai apjuosiami žybsinčiomis lempelėmis, gatvės išpuošiamos tradicine kalėdine „atributika“, kuri vakarais mieste sukuria nepaprastą nuotaiką. Rygiečiai kasmet išmoningai papuošia net keletą didelių eglučių skirtingose miesto aikštėse, demonstruodami  miesto svečiams, kad kas jau kas, bet Ryga kalėdinei eglutei skiria tikrai ypatingą dėmesį.
Domo aikštėje dar šurmuliuoja Kalėdinė mugė. Saldus keptų migdolų aromatas, maloniai šildantis glintveinas, tradiciniai latviški pipiriniai sausainiai piparkukas, rūkomų dešrelių dūmas – viskas sukuria puikią šventės atmosferą. Medaus kubiliukai, primenantys šiltą vasaros saulę; saldžiai kvepiančios vaško žvakės, tautodailinkų megztos raštuotos pirštinės, šalikai, kepurės, mediniai žaisliukai ir skuduriniai meškiukai, o elegancijos mėgėjams – gintaro ir sidabro papuošalai... Vaikams bus smagu apžiūrėti avelių ir triušiukų gardus, sniego malūną, pajodinėti poniais ar pasisupti Kalėdų Senelio (latv. Ziemassvetku vecitis) karuselėje, užsukti į Kalėdų Senelio paštą arba jo namelį, kuriame kasdien verdama karšta sriuba. Mugės svečius maloniai nuteiks vakare skambančios populiarios kalėdinės melodijos.

Vykstame Lietuvos link.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje Rygoje. Galimas apgyvendinimas - dviviečiai kambariai. Keliaujant tryse, apgyvendinimas dvivietis+vienvietis kambariai.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Kelionės organizavimas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas (tinka ES draudimo kortelė).
 • (*) Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • J “Blūdži” kaimo namai (degustacija ir kai kas skanaus – visai netikėto) – 12 Eur.
 • J Apsilankymas šaltalankių ūkyje+šaltalankių skanėstų degustacija – 10 Eur.
 • J Karamelės gaminimo demonstracija, degustacija – 3,5 Eur.
 • Mados muziejus (bilietas+muziejaus gido paslaugos) – 8 Eur suaugusiam, 6 Eur vaikams ir senjorams.
 • Likerių degustacija „Gėrimas-legenda“ – 7 Eur.

 

Pastabos
 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Vienviečio kambario priemoka (PRIVALOMA keliaujant vienam arba neatsiradus su kuo sugyvendinti) - 30 Eur

Svarbi informacija:

 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka gali nežymiai kisti.

 

Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Kelionės datos ir kainos

Artėja Kalėdos, o vienas iš tai liudijančių ženklų - Senamiesčio Kalėdų mugės su saldžiai kvepiančiu karštu vynu, skrudintais migdolais, žvilgančiais glazūruotais meduoliais ir vietiniais rankų darbo gaminiais...
 

Išsirinkite kelionės datą
Šeštadienis
2022.12.10
vietų yra
2 dienos
Sekmadienis
2022.12.11
108.80 €
128.00 €
-15 %

Viešbutis 4*

Dvivietis / Twin
108.80 €
128.00 € -15 %
Vienvietis/SNGL
108.80 €
128.00 € -15 %
Vieta dviviečiame kambaryje
108.80 €
128.00 € -15 %
[tour.departure_dates.load_more]

Jums taip pat patiks

Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Suomija
6 dienos / 5 naktys
2022.12.26 - 2022.12.31 vietų nėra

*Kaina vaikui iki 12 metų su 20% nuolaida.

2023.01.02 - 2023.01.07 liko 5 vietos

*Kaina vaikui iki 12 metų su 20% nuolaida.

Naujieji metai Taline
Naujieji metai Taline
Estija
2 dienos / 1 naktis
2022.12.31 - 2023.01.01 vietų yra
Naujieji metai Rygoje
Naujieji metai Rygoje
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2022.12.31 - 2022.12.01 liko 6 vietos
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2023.06.24 - 2023.06.25 vietų yra
KALĖDINĖ RYGA + SKANIOS, SMAGIOS DEGUSTACIJOS
KALĖDINĖ RYGA + SKANIOS, SMAGIOS DEGUSTACIJOS
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2022.12.10 - 2022.12.11 vietų yra
DEGUSTACINĖ KELIONĖ: GURMANIŠKAS SAVAITGALIS LATVIJOJE
DEGUSTACINĖ KELIONĖ: GURMANIŠKAS SAVAITGALIS LATVIJOJE
Latvija
1 diena
2023.06.10 - 2023.06.10 vietų yra