Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

TRIUŠIŲ MIESTELIS – RYGA – AUTOMOBILIŲ MUZIEJUS IR ZOOLOGIJOS SODAS
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Kaina vienam asmeniui: 27 € 35.00 € - 22.86%

Kelionės išskirtinumai

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2020.08.22 2020.08.22 0 naktys 2700 3500 Užklausti

 • Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kertame Latvijos sieną ir netrukus atvykstame į neįprastą Latvijos miestelį: jame esančiuose namuose gyvena ne žmonės, o triušiukai. Iš viso šiame miestelyje gyvena apie 700 įvairių veislių triušių. Tai Triušių miestelis, o jo meras Ojars Narvils - profesionalus stalius, gyvūnų mylėtojas, entuziastas, įgyvendinęs savo svajonę. Kolekcijoje 65 triušių rūšys, surinktos iš įvairių Europos šalių. Negalvokite, jog miestelio pavadinimas – tik smagi metafora. Čia tikras miestelis: 2,5 km² plote, aplink nedidelį ežerą, rikiuojasi virš 30 miniatiūrinių namelių – XIX a. fachverkinių namų kopijų, suręstų iš plytų ir medžio, dengtų čerpių stogais, su balkonėliais, kabančiais gėlių loveliais. Rečiausių veislių triušiai gyvena dviaukštėje viloje prie ežero, paprasti latvijos pilkieji - mažoje, iš lentų sukaltoje trobelėje su viraline, jaunimui suręstas bendrabutis. Tikras Hanzos miestas miniatiūroje. Triušiai turi net savo rotušę (ten gyvena triušis-meras su šeima) ir bažnyčią (čia gyvena triušis-klebonas su patarnautojais). Aplink namus tvorelės, gėlynai, sodinukų ežios. Miestelyje laisvai vaikšto raibos vištos, išmintingos kalakutės, tvarką saugo griežtos žąsys. Galėsite apžiūrėti miestelį, paglostyti triušiukus, o jei atsivešite savo morką ar kopūsto gabalėlį, tai dar ir pavaišinsite lietuviškais skanėstais. Čia ne viskas – „užmiestyje“ gyvena avinai, ožkos, ožiai-chuliganai Fredis ir Janka, škotų veislės karvės, pasipuošę dideliais ragais ir žemę siekiančiais spalvingais „kailiniais“ (ši veislė eksponuojama įvairių šalių zoo soduose), poniai, Latvijos mėlynosios veislės karvutės (dar vadinama libu karvė, jūros karvė arba mėnulio karvė). Ji labai retai sutinkama, kilmės vieta - Kuržemės kraštas. Negalvokite, jog Triušių miestelį, pirmiausia, verta parodyti vaikams, ištrūkisiems iš betono džiunglių. Daug sunkiau reaguoja suaugusieji, išgirdę gidės raginimą „Važiuojam toliau!“.

  Atvykstame į Rygą. Apsilankome Rygos *automobilių muziejuje. Po ilgos rekonstrukcijos duris atvėrusiose salėse apžiūrėsite praėjusio amžiaus ir pokario laikų lengvuosius automobilius. Čia yra netgi keletas automobilių, naudotų karo metu (pavyzdžiui, 1942 metų GAZ). Ekspozicijoje puikuojasi keli automobiliai, kurių pavadinimai gali būti nepažįstami mūsų kartai - pavyzdžiui, 1914 m. gražuolis Hansa G 12/36 Renntorpedo ir ne ką prastesnis 1938 austriškas Steyer. Ganėtinai įdomus ekspozicijos elementas yra Maskvos kremliaus automobilių kolekcija. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, tačiau su malonumu naudodavosi ir vakarietiškais prabangiais automobiliais. Sužinosite, jog šarvuoti ir neperšaunami tarybiniai ZIS svėrė iki 7300 kg., pamatysite muziejuje eksponuojamus ZIL 111 G, kuriuo naudojosi N. Chrusčiovas ir ZIS 115 S, kuriuo važinėjo pats j. V. Stalinas... Technologijos evoliucija atkeliauja iki šiuolaikinių lenktyninių automobilių ir  motociklų. Nėra jokių nuobodžių stendų. Nori nusifotografuoti prie milijono verto automobilio? Prašom! Prie hipiškai išpaišyto auto? Prašom, pats ir raštą gali pasirinkti! Prisimenat, kaip filmuose iš pravažiuojančio sunkvežimio susirinkusioms minioms mojuodavo lyderiai? Tu gali būti lyderio vietoje tave nufotografuos. Ar žinai kas dedasi, kuomet automobilyje perjungi pavarą, arba kas suka ratus? Muziejuje daug eksponatų, kurie išnarstyti po kaulelį ir gali išbandyti bei pamatyti jų veikimo principus. Planšetės leidžia iki smulkiausių dalelių įžiūrėti automobilių detales. Užtektinai veiklos vaikams. Žaidimai, vietos, kur jie gali kažką paliesti, pasukti ir pajudinti yra kas kelis metrus. Tad net ir energingiausi turi ką veikt, o svarbiausia, - visos veiklos supažindina su transportu, yra pažintinės ir pamokančios.

  Lankomės Rygos *zoologijos sode. Šis 20 ha plotą užimantis zoologijos sodas buvo įkurtas XX a. pradžioje, o dabar čia gyvena jau 405 rūšys gyvūnų - žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Daugiau kaip 40 šių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Viso čia įkurdinta daugiau kaip 3500 gyvūnų, kurių skaičius kasmet didėja, nes į zoologijos sodą vis atkeliauja nauji gyventojai. Jaunieji keliautojai ypač mėgsta grožėtis pelikanais, flamingais, didžiule papūgų kolekcija, beždžionėmis, begemotais, tigrais, tapyrais, kupranugariais, žirafomis. Tropikų pasaulis Jus pakerės neregėtos išvaizdos vabalais, driežais, nykštukiniais krokodilais, baliniais vėžliais, varanais, gyvatėmis, skorpionais...

  Laisvas laikas. Pageidaujantiems trumpa apžvalginė ekskursija po Rygos senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, "Trijų brolių" namai, Domo katedra ir vienuolyno kompleksas, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas - "Juodagalvių" gildijos namai, Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, "namas su katinu", senamiesčio gatvelių labirintai. Apie 19:30 išvykstame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Triušių miestelis – 2,5 EUR.
 • Automobilių muziejus - 9 EUR suaugusiems, 4 EUR vaikams, senjorams (virš 60m.) vaikams iki 6 metų - nemokamai.
 • Rygos zoologijos sodas - 6 EUR suaugusiems, 3 EUR, vaikams (4-18 m.), senjorams;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (rekomenduotina turėti).


Papildoma informacija


 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Detalią išvykimo informaciją atsiųsime el. paštu 2 d. iki išvykimo.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.