ŠVIESOS SODAS, PUOTA PILYJE IR DŽ. VERDŽIO „TRAVIATA“

ŠVIESOS SODAS, PUOTA PILYJE IR DŽ. VERDŽIO „TRAVIATA“

Kelionės programa

1
Ryga
Anksti ryte išvykstame Latvijos link.

Vykstame į Jaunpilio pilį. Tai viena iš nedaugelio viduramžių pilių, kuri puikiaiišsaugojo savo pradinę išvaizdą. Jaunpilio pilį vaizdingoje vietovėje, malūno tvenkinio pakrantėje, pastatė Livonijos ordino magistras Gotfrydas fon Roga 1301 m. kaip Livonijos ordino tvirtovę.
Visi lankomės Jaunpilio *smuklėje. Čia svečių laukia smagi atrakcija - viduramžių pietūs:krosnyje kepti viščiukų gabalai, keptos juodos kraujinės dešros, virtų žirnių dubenys, krosnyje keptos bulvės su lupena, rauginti kopūstai su kmynais, žalumynų kuokštai, naminė duona su saulėgrąžom. Gomuriui paglostyti: vienuolio kepti sausainiai (vienuolis, supraskit, - ne kepėjas), saldi duona su medumi ir razinomis, vyno taurė, vanduos su citrina. Pasijusite tikru viduramžių žmogumi – viskas valgoma rankomis, jokių šaukštų ir šakučių-pakučių.
Vykstame pasigrožėti Jaunmoku pilimi - vienu iš Latvijos architektūrinių šedevrų. Jei į Jaunmoku pilį būtume užsukę XX a. pradžioje, mus pasitiktų sveikindami: “Ponai ir ponios! Rygos miesto meras Georgas Armitstedas kviečia jus apžiūrėti savo nuostabius medžioklės rūmus!” 1901m. architektas Wilhelmas Bokslafas Rygos merui pastatė pilį derindamas neo-gotikos ir art nouveau architektūros stilius. Raudonom čerpėm dengti stogai, daugybė bokšteliais ir kaminėliais puoštų fliugelių, ištaigingi paradiniai laiptai išties sukuria romantišką vaizdą. Ekskursija prasideda erdviame vestibiulyje, kurio puošmena – šimtametė koklinė krosnis. Tai unikalus Zelm & Boehm firmos meistrų kūrinys, sumūrytas iš 130 koklių, vaizduojančių skirtingus Rygos ir Jūrmalos peizažus. Aplankote pilies sales: baltoji salė, kurioje kadaise muzikuodavo ir šokdavo; raudonoji salė, kurioje visi susirinkdavo prie pietų stalo; griežto stiliaus šeimininko kabinetas. XX a. pradžioje svečiai, pasiskirstę į nedideles vienminčių grupeles, linksmai leisdavo laiką pilies salonuose. Apžiūrite nuosaikų arbatos saloną, elegancija dvelkiantį damų saloną, Amitstedų šeimos saloną.
Atvykstame į Rygą. Įsikuriame viešbutyje. Poilsis. Vakare pageidaujantiems siūlome apsilankyti spalvingame renginyje – Mežaparks erdvėje pirmą kartą Rygoje pražydo „Šviesos sodas“*! Šviesų ir instaliacijjų parodą įkvėpė Snieguolės pasaka.
Šis šviesių atrakcionų kupinas renginys po atviru dangumi nukels į vaikiškų pasakų pasaulį, pateksite į magišką mišką, gyvai dalyvausite populiarios pasakos scenose.
Leiskitės į nuostabią kelionę po stebuklingą sodą – pasakų pasaulį, kuriame jūs, jūsų šeima ir draugai eisite šviesos takais, atrasdami Snieguolės, piktosios pamotės, nykštukų ir princo likimą. Be minėtų personažų, čia – dešimtys šviesos instaliacijų ir daugybė unikalių multimedijos atrakcionų, tokių kaip multimedinė Kalėdų eglutė, lydima atmosferinės muzikos.
Parodoje taip pat bus žaidimo elementų ir iššūkių, taip pat daug unikalių „foto vietų“, kuriose galima originaliai įamžinti apsilankymą Šviesos sode.
Susipažinkite su smagia septynių nykštukų grupe, kurių kiekvienas yra visiškai kitoks, raskite pasiklydusią princesę, ieškančią prieglobsčio nuo pavydžios pamotės, apsilankykite nedideliam nykštukų namelyje, kuris visada atviras naujiems svečiams.
Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

2
Traviata
Pusryčiai – švediškas stalas.

Kaip ir visi rygiečiai ryte vykstame į Rygos centrinį turgų. Ne paragauti šviežiai raugtų agurkų ar nusipirkti marinuotos silkės, o pamatyti ir suprasti, jog ir turgus gali būti labai įdomus lankomas objektas. Rygos centrinis turgus buvo atidarytas 1930 m. ir tapo ne tik didžiausiu, bet ir geriausiu bei moderniausiu Europoje. Rygos centrinis turgus yra įsikūręs beveik pačiame Rygos centre, už kelių šimtų metrų nuo senamiesčio, jis ne tik plotu yra vienas didžiausių Rytų Europoje, bet taip pat vienas labiausiai lankomų turgų – jame kasdien apsilanko nuo 80 000 iki 100 000 žmonių. Išskirtinis centrinį turgų simbolizuojantis dalykas yra 20 a. 3 deš. statyti architektūriniu požiūriu išskirtiniai paviljonai. Pasirodo, kad jie iš pradžių buvo statyti kaip angarai orlaiviams, naudojamiems kariniais tikslais, vėliau nuspręsta juos naudoti kaip turgaus paviljonus. Turgus unikalus ne tik dėl savo paviljonų, bet ir senųjų sandėlių, vadinamųjų "spīķeri", kur šiandien yra įsikūręs kūrybinių industrijų kvartalas. 1998 m. Rygos centrinis turgus buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Pageidaujantys kartu su gidu leidžiasi į apžvalginę ekskursiją: „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”. Miestas ypač žymus gausia Art Nouveau (Jugendstil) architektūra, Europoje suklestėjusia XIX – XX amžių sandūroje. Bandyta sukurti naują, istorinių stilių nekopijuojantį stilių, išimtinai remiantis estetika ir kūrėjų įkvėpimu. Ryga yra išskirtinis „Jugendstil“ arba secesinio stiliaus pastatų miestas Europoje. Todėl ekskursijos metu grožitės jugendstiliaus pastatų ornamentais, subtiliomis detalėmis, įdomiais konstrukciniais sprendimais. Laisvas laikas pietums.
15:00 val. lankomės Latvijos nacionaliame operos teatre. Grožimės Dž. Verdžio „Traviata“. Tai viena iš Dž. Verdžio operų, lėmusi kompozitoriui pripažinimą. Garsi kurtizanė Violetta Valeri netiki tikra meile. Tai pasikeičia, kai ji sutinka jauną ir aistringą Alfredo. Tačiau įsimylėjėlių laimę sutrumpina veidmainiški visuomenės moralės standartai.
Latviškos „Traviatos” veiksmas perkeliamas į 1960-tuosius metus – laiką, kai žmonės bandė pamiršti mirtį, išsigydyti karo žaizdas, vėl pradėjo džiaugtis gyvenimu. Veiksmas vyksta Paryžiuje. Spektaklio režisierius Andrejs Žagars kartu su scenografu Andriu Freibergsu sugebėjo  taip atsargiai ir subtiliai „sušiuolaikinti“ spektaklio veiksmą, kad net Dž. Verdis vargu ar atskirtų, jog spektaklis vyksta ne jo 
gyvenamoje epochoje. Ryšį su nūdiena stiprina ir dekoracijos: scenos apmušalų ornamentas - tarytum Latvijos operos teatro žiūrovų salės tęsinys. Žiūrovai tampa spektaklio dalimi, vykstančio veiksmo liudininkais. Spontaniški jausmai, meilė, mirtis - visuomet jaudina, o neužmirštamos valso melodijos ir ritmai leidžia išskleisti svajonių sparnus. Trijų dalių operos trukmė – 2:45 val. Atlikimo kalba – italų, subtitrai – latvių, anglų kalbomis. Vaikams iki 14 metų nerekomenduojama.
Žiūrovų atsiliepimai: „Traviata“ yra Verdi operų grožio karalienė; elegantiška, prabangi ir dekadentiška, kaip ir pati Violeta. Jos švelni, kruopščiai sukurta meilės istorija ir džiaugsminga pradžia pamažu veda į liūdesį ir tragediją, kylančią, kai Violetos gyvenimo blizgesys ir žavesys išnyksta iki tamsos ir liūdesio, skausmingo keršto ir galiausiai širdies skausmo.
Andrejs Žagaro kūrinys – išskirtinai kontroliuojamas meno kūrinys, kuriame pasiekiama tobula pusiausvyra tarp gausių vakarėlių ir vis temstančios realybės; jausmas, kad Violetai bėga laikas. Verdi orkestrinės partitūros brangakmenių dėžutė prasideda subtilia uvertiūra, praslenka tragedijos šmėkla, kuri sufleruoja apie tamsą.

Į sceną iškeliama įvairiapusė Violeta: sekli kurtizanė pamažu užkariauja mūsų širdis nuo savo „Sempre libera“ iki palūžusios, tragiškos Violetos ir galiausiai mirštančios ir trapios moters, kai jos gyvenimo užuolaida nusileidžia.
Apie 18:00 val. išvykstame namų link. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Bilietas į Latvijos nacionalinį operos teatrą.
 • Kelionės organizavimas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • (*) Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Viduramžių pietūs Jaunpilio pilyje – 16 Eur.
 • Jaunmoku pilis (bilietas+ dviejų muziejaus gidų paslaugos) – 5 Eur suaugusiam, 3 Eur mokiniams + 40 Eur gido paslaugos/grupei.
 • Renginys „Šviesos sodas“ – 15 Eur suaugusiems, 13 Eur vaikams ir senjorams.
 • Vienviečio kambario priemoka (privaloma keliaujant vienam arba neradus su kuo sugyvendinti) - 35 Eur
Pastabos
 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka gali nežymiai kisti.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą. 
 • Vienviečio kambario priemoka (privaloma keliaujant vienam arba neradus su kuo sugyvendinti) - 35 Eur
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Kelionės datos ir kainos

Išsirinkite kelionės datą
Šeštadienis
2024.03.02
vietų yra
2 dienos
Sekmadienis
2024.03.03
146.20 €
172.00 €
-15 %

Viešbutis 3*

Dvivietis / Twin
146.20 €
172.00 € -15 %
Trivietis/TRPL
146.20 €
172.00 € -15 %
Vienvietis/SNGL
146.20 €
172.00 € -15 %
Vieta dviviečiame kambaryje
146.20 €
172.00 € -15 %
[tour.departure_dates.load_more]

Jums taip pat patiks

ŠVIESOS SODAS, PUOTA PILYJE IR DŽ. VERDŽIO „TRAVIATA“
ŠVIESOS SODAS, PUOTA PILYJE IR DŽ. VERDŽIO „TRAVIATA“
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2024.03.02 - 2024.03.03 vietų yra
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2024.06.15 - 2024.06.16 vietų yra
2024.08.10 - 2024.08.11 vietų yra
NUOSTABIOJI MOZŪRIJA
NUOSTABIOJI MOZŪRIJA
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2024.04.27 - 2024.04.28 vietų yra
2024.07.20 - 2024.07.21 vietų yra
2024.09.28 - 2024.09.29 vietų yra
GAUJOS NACIONALINIS PARKAS – MOKSLO C-RAS „AHHA“
GAUJOS NACIONALINIS PARKAS – MOKSLO C-RAS „AHHA“
Latvija, Estija
2 dienos / 1 naktis
2024.05.11 - 2024.05.12 vietų yra
NAKTINĖ EKSKURSIJA KARPIŲ DVARE ir smagios degustacijos
NAKTINĖ EKSKURSIJA KARPIŲ DVARE ir smagios degustacijos
Lietuva
1 diena
2024.04.13 - 2024.04.13 vietų yra
KUR PELĖDOS ŪBIA, MEDAUS UPĖS TEKA
KUR PELĖDOS ŪBIA, MEDAUS UPĖS TEKA
Lietuva
1 diena
2024.04.06 - 2024.04.06 vietų yra