STULBINANTIS TAILANDAS – KONTRASTIŠKOJI KAMBODŽA

STULBINANTIS TAILANDAS – KONTRASTIŠKOJI KAMBODŽA

Kelionės programa

1
(10 16). Vilnius – Stambulas - Bankokas.

Skrydis lėktuvu: Vilnius- Stambulas: 12:10 – 16:00. Skrydis lėktuvu: Stambulas - Bankokas: 17:55 – 7:30* (+1 diena).

2
Bankokas
(10 17). Bankokas.

Atskrendate į Bankoką. Oro uoste jus pasitiks vietinis gidas. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vykstate į viešbutį. Trumpas poilsis. Bankokas, išvertus iš tajų kalbos, reiškia Angelų miestą, kurį karalius Rama I-asis 1782m. įkūrė kaip Siamo karalystės sostinę. Šiame mieste dera europietiškas komfortas ir Azijos prabanga, vakarietiškas modernumas ir rytietiška mistika.
Pirmoji pažintis su Tailando sostine: vykstate į Auksinio Budos šventyklą (Wat Traimit), kurioje saugoma didžiulė Budos statula, išlieta iš 5,5 tonų gryno aukso. Tai didžiausia gryno aukso Budos statula visame pasaulyje. Keliaujate apžiūrėti tajų architektūros šedevro Didžiųjų rūmų. Šie rūmai 150 metų buvo oficiali Tailando karalių rezidencija. Iki šiol Didžiuosiuose rūmuose karalius rengia ypatingos svarbos ceremonijas, oficialius priėmimus. Rūmų kompleksas užima 218 400 m². plotą, o juos supančios sienos tęsiasi 1783 m. Šiam kompleksui priklauso ir Smaragdinio Budos šventykla, kurią galima vadinti vienu iš pasaulio stebuklų. Tai svarbiausia ir švenčiausia budistų šventykla Tailande, sauganti įspūdingą iš vientiso nefrito bloko iškaltą Budos statulą. Kompleksas buvo įkurtas 1782 m., kuomet buvo įkurtas ir Bankokas. Apžiūrėsite ir kitas komplekso dalis: Karališkąją laidojimo salę, Karūnavimo salę. Tuk-tukais (triratis taksi ir vienas iš Tailando simbolių) vykstate į seniausią Bankoke Gulinčio budos šventyklą. Joje saugoma auksu padengta 46 metrų ilgio Gulinčio Budos statula. Čia taip pat saugomas didžiausias skaičius Budos statulų visame Tailande. Įdomu ir tai, jog šventykla yra žinoma kaip tradicinio tajų masažo gimimo vieta. Masažo šioje šventykloje ne tik mokoma, jis čia ir praktikuojamas, todėl tai puiki vieta, norintiems pasimėgauti tikrai kokybišku tradiciniu tajų masažu. Laisvas laikas pietums. Sėdate į tradicines valteles ir plaukiate kanalais (kadaise tai buvo pagrindinės susisiekimo arterijos), stebėdami tailandietiškos architektūros statinius, tipišką pakrantės gyventojų buitį. Vakare aplankysite dar vieną Bankoko šventyklą, įsikūrusią vakariniame Čao Praja upės (didžiausia Tailando upė, vadinama Karališkąja upe) krante. Tai Aušros šventykla – ne tik viena nuostabiausių šventyklų Bankoke, bet ir viena žinomiausių visame Tailande. Išskirtinis jos bruožas - šventyklos centrinis prangas (khmerų stiliaus pagoda), kuris yra apie 80 metrų aukščio bei visas inkrustuotas spalvotomis porceliano šukėmis. Pagrindinio prango kampuose yra keturi mažesni prangai. Ant centrinio prango galima užkopti stačiais išoriniais laiptais ir taip ne tik iš arčiau susipažinti su meniškomis porceliano inkrustacijomis, bet ir pasimėgauti iš ten atsiveriančiais Čao Praja upės vaizdais. Grįžtate į viešbutį. Nakvynė.

3
Bankokas – Kvai upė – Kančanaburis
(10 18). Bankokas – Kvai upė – Kančanaburis.

Pusryčiai. Vykstate į Kančanaburį, nuo Tailando sostinės nutolusį maždaug 130 km. Pirmiausia užsukate į gyvybingą plaukiojantį turgų Damnoen Saduak. Tailando plaukiojantys turgūs vadinami „talat nam“ ir yra kone fotogeniškiausia šalies įžymybė. Apsilankymas čia padės ne tik apsipirkti europiečiams neįprastu būdu, bet ir leis kur kas artimiau susipažinti su Tailando kultūra. Stebėsite, kaip šimtai vietinių ūkininkų ir amatininkų, plaukiodami tradicinėm medinėm valtelėm „sampanais“, prekiauja vaisiais, daržovėmis, džiovintais produktais ir šviežiai pagamintais gardumynais; kaip konkuruoja, siūlo, reklamuoja savo prekes. Vėliau aplankysite nedidelį vietinį kokoso cukraus fabrikėlį. Turėsite galimybę iš arti pamatyti, kaip gaminamas vienas sveikiausių visame pasaulyje cukrus. Saldi saldi degustacija. Kelionę tęsite Kančanaburio provincijos link, kurią išgarsino upė Kvai ir per ją nutiestas tiltas bei geležinkelis, vadinamas Mirties geležinkeliu. Tokią „šlovę“ jam pelnė daugybė mirčių, kurių pareikalavo geležinkelio statybos: geležinkelis į Birmą per Antrąjį pasaulinį karą buvo pastatytas japonų išnaudojamų karo belaisvių. Šis 415 km ilgio geležinkelis turėjo būti skirtas žmonėms ir kitiems ištekliams perkelti į kaimyninę Birmą, kurioje Japonijos imperijos kariuomenė kovojo su britais. Galbūt ši vieta būtų likusi užmarštyje, jei ne 7 Oskarus laimėjusi režisieriaus Deivido Lyno karinė drama „Tiltas per Kvai upę“. Galėsite patys pereiti šio tilto atkarpa. Vėliau ilgauodegėmis valtelėmis pasiplaukiosite Mekongo upe, kuri susikerta su Kvai upe. Aplankysite Krasta urvus, kuriuose pasigrožėsite stalagmitų ir stalaktitų nėriniais. Atvykstate į Kančanaburį. Nakvynė viešbutyje.

4
Kančanaburis – Eravano kriokliai – Bankokas – Čiangmajus.
(10 19). Kančanaburis – Eravano kriokliai – Bankokas – Čiangmajus.

Pusryčiai. Rytą pradedate sveikuoliškai - lankotės Tajų išminties centre. Įvairius organiškus vaistus, žolelių kosmetiką, gydomąsias žoleles, savijautą stiprinančias priemones ar ekologiškus repelentus nuo vabzdžių čia gamina net 83 vietinės šeimos. Susipažinsite su tajų kosmetika ir medicina: sužinosite vietinių žolelių paslaptis, išgirsite apie meditaciją ir paragausite jaunystės eliksyru vadinamos gintaro arbatos (gintaras čia kitoks nei randamas prie Baltijos jūros).
Likusi dienos dalis bus skirta pasimėgauti gamta – vešlia augmenija ir gaivinančiais kriokliais. Vykstate į Eravano nacionalinį parką. Apsilankymo tikslas - subtropinių miškų ir kalkakmenio uolų apsuptas Eravano krioklys. Tai tikras gamtos stebuklas, galintis pasigirti septyniomis pakopomis, kurių bendras ilgis – net 1,7 km. Vanduo krenta pro bambukais apaugusius šlaitus, tankią atogrąžų augmeniją, taip pagyvindamas kraštovaizdį naujomis spalvomis. Poilsis prie krioklio. Pageidaujantys gali kilti apžvalginiu taku ir apžiūrėti visas septynias kaskadas (išsimaudyti, atsigaivinti galima kiekvienoje iš jų). Septintoji krioklio kaskada (1500 m virš jūros lygio) kone pati įspūdingiausia. Savo forma ji primena mitinį trigalvį hinduistų dramblį – Eravaną. Būtent dėl šios priežasties krioklys, o ir visas nacionalinis parkas, pavadinti Eravano vardu. Po pietų vykstate į Bankoką. Naktiniu traukiniu keliaujate į Čiangmajų. Nakvynė gerai koncionuojamoje  4-vietėje traukinio kupe.

5
Čiangmajus.
(10 20). Čiangmajus.

Pusryčiai. Čiangmajų pasieksite anksti ryte – apie 7 val. Iš traukinių stoties vyksite į viešbutį papusryčiauti. Čiangmajus yra antras pagal dydį miestas po Bankoko, pramintas „Šiaurės rože“. Miestą puošia virš 300 šventyklų, kurios sukuria tam tikrą aurą; yra zoologijos sodas, daugybė nacionalinių parkų, muziejų, karalių rūmai, drugelių, gyvačių bei orchidėjų fermos. Čia rasite nuostabaus maisto ir tikrą tailandietišką atmosferą, kurios kartais pasigendama turistų apgultose vietose. Lankotės Warorot turguje. Tai didžiausias ir žinomiausias turgus šiauriniame Tailando regione. Daugelis kitų šio miesto turgų yra naktiniai, tačiau Warorot atidaromas anksti ryte ir uždaromas saulei nusileidus. Šiame turguje dažniausiai apsipirkinėja vietiniai gyventojai, todėl kainos yra žemos. Čia galite rasti beveik viską, ko širdis geidžia: daržovių, vaisių, drabužių, papuošalus, suvenyrų ir daugybę kitų dalykų.
Lankote vieną garsiausių ir geriausiai vertinamų šventyklų Tailande Doi Sutep šventyklą. Ji stūkso ant to paties vardo kalno (1676 m virš jūros lygio). Norėdami pasiekti šventyklą, turėsite įveikti 209 pakopas. Galima pakilti liftu, bet geriau kopti laiptais, kad galėtumėte grožėtis jus supančia gamta, pradėtumėte kvėpuoti šventyklos atmosfera. Prieš akis iškyla auksinė pagoda, o prie įėjimo visus pasitinka baltojo dramblio skulptūra. Pasak legendos, jis iki šios vietos kalnuose atnešė Gautama Budos kaulą. Šventykloje ir yra saugoma ši Budos relikvija, todėl šventykla gausiai lankoma piligrimų. Apžiūrėję šventųjų skulptūras, būtinai prisilieskite prie vieno iš varpų – tai atneša laimę. Grįžtate į viešbutį. Poilsis. Pageidaujantys gali savarankiškai pasivaikščioti po senamiestį, o tie, kam įdomu, aplankys Čiangmajaus naktinį turgų. Šis turgus žinomas dėl savo rankdarbių, papuošalų, žaislų, drabužių... Čiangmajaus naktinis turgus yra vienas populiariausių turistinių objektų. Jį rasite Chang Klan gatvėje. Vyksta kiekvieną dieną nuo 17 val. iki 22 val. vakaro. Nakvynė viešbutyje.

6
Čiangmajus – Doi Phu Kha nac. parkas - Nanas
(10 21). Čiangmajus – Doi Phu Kha nac. parkas - Nanas.

Pusryčiai. Keliaujate Nano provincijos link. Dar prieš 40 metų Nanas buvo laikomas Tailando laukiniais vakarais, nors tiksliau būtų sakyti - laukine šiaure, mat šią kalnuotą vietovę buvo sunku pasiekti. Šioje vietovėje buvo tik keli kaimai, pasislėpę tarp banguotų kalnų. Tik visai neseniai keliautojai, ieškodami nepaliestų vietų, atrado Naną ir įvertino kalnų ir slėnių žavesį, senovines šventyklas bei vis dar lėtą gyvenimo būdą. Ir šiandien mieste vyrauja provincijos dvasia, vietiniai gyventojai kruopščiai saugo etnines tradicijas, palaikydami čia populiarią Tai Liu kultūrą.  Atvykę į Naną, vyksite į Doi Phu Kha nacionalinį parką, garsėjantį nepaliestais miškais, gausybe olų bei keistų uolų formacijų. Užlipę ant Doi Phu Wae uolos galėsite pasigėrėti atsiveriančia panorama ir pasisemti ramybės. Vėliau pasieksite 60 m aukščio Ton Tong krioklį, kaskadomis krintantį žemyn.
Palydėti saulės vykstate į Wat Phra That Khao Noi šventyklą. Šventykla iškilus ant kalno, kurio papėdėje prisiglaudęs miestas. O pačiame šventyklos viršuje laimindama miestą stūkso 9 m aukščio auksinė Palaimintojo Budos skulptūra. Norint pasiekti Budą, reikės įveikti 303 laiptelius. Verta. Nuo kalno viršūnės atsivers Nano panorama, o vaizdas į saulę, krintančią už horizonto ir spinduliuojančią oranžinį spindesį aplink auksinį Budą, yra neįtikėtinas reginys. Nakvynė viešbutyje Nane.

7
Nanas – Thai Lu bendruomenė - Čiangrajus
(10 22). Nanas – Thai Lu bendruomenė - Čiangrajus.

Pusryčiai. Nanas tituluojanamas Tailando šokolado sostine. Vykstate į kakavmedžių plantaciją. Čia išgirsite, kiek ankščių kakavmedis užaugina per metus, kodėl derlius nuimamas ištisus metus, kaip fermentuojamos ir išdžiovinamos sėklos, gaminama kakava. Galiausiai išbandysite, ar galėtumėte būti geras šokolado gamintojas - dalyvaujate šokolado gamybos pamokoje. Lankysitės Thai-Lu tradicijų besilaikančioje audėjų bendruomenėje, kur stebėsite kruopštų audimo procesą, galėsite įsigyti įvairių audinių ar net pasimatuoti tradicinį šiaurės tailandiečių tautinį kostiumą. Grįžtate į Čiangrajų. Įsikuriate viešbutyje. Poilsis. Nakvynė.

 

8
Čiangrajus – Siem Reapas (Kambodža)
(10 23). Čiangrajus – Siem Reapas (Kambodža).

Pusryčiai. Tęsite pažintį su šiauriniu Tailandu, grožėsitės kalnais bei slėniais, trumpam sustosite prie Maekachan karštųjų versmių. Maudytis čia negalėsite, tačiau nusipirkti krepšelį kiaušinių ir išsivirti geizerio baseine galima. Šalia karštųjų versmių stūkso Wat Rong Khun šventykla, užsieniečių dažniau žinoma Baltosios šventyklos vardu. Šalyje visos budistinės šventyklos yra auksaspalvės, o šioji - visiškai balta su inkrustuotais stiklo gabalėliais (balta spalva simbolizuoja Budos tyrumą, o stiklo atspindžiai – jo išmintį). Balansuojanti tarp trapios didingumo ir kičo ribos, visgi tai viena populiariausių lankomų vietų visame šiaurės Tailande. Baltoji šventykla išskirtinė ir tuo, kad buvo pastatyta visai neseniai – 1997 m., suprojektuota vietos menininko Chalermchai Kositpipat, kuriam ji ir priklauso.
Lankytojai pasitinkami neįprastai: prie tiltelio, vedančio į šventyklos vidų, matysite jūrą rankų, tarsi iš pragaro besiprašančių lauk. Tai „kančios jūra“, simbolizuojanti žmonių geismus ir godumą. Tiltelio prieigose visus pasveikins du pikti, kardais ginkluoti demonai, o viduje, be įprastos Budos statulos, rasime freskas su Holivudo filmų herojais. Ypač originalus yra demonas, kurio akyse nupiešti Osama Bin Ladenas ir Džordžas Bušas.
Vėliau vykstate į nuostabų kalno papėdėje įsikūrusį Doi Tung sodą. Tailando princesės Srinagarindros (devintojo ir ilgiausiai valdžiusio Tailando karaliaus motina) iniciatyva įkurtame sode auga daugiau nei 100 tropinių gėlių rūšių. Anksčiau šiose apylinkėse gyveno akha gentis, kuri užėmė svarbų vaidmenį opijaus prekyboje. Įsigaliojus draudimui prekiauti opijumi, žmonėms teko ieškotis naujų pragyvenimo šaltinių, tad darbas šiame sode daugeliui tapo galimybe dirbti ir užsidirbti.
Aplankote keistą ir paslaptingą, o kai kuriems ir šiurpą keliantį Juodąjį namą (Baan Dam) – žinomo Tailando menininko muziejų, kuris laikomas vienu įdomiausiu visoje šalyje. Pavadinimas kiek apgaulingas, nes čia rasite daug skirtingų pastatų ar net šventyklų, o juose didelę keistų gyvūnų iškamšų ir kaulų kolekciją. Taip pat pamatysite gigantiškų stalų, šalia kurių pastatytos kėdės, pagamintos iš medžio, ragų ir kaukolių. Eksponatai tikrai nustebins. Pavakary pervežimas į oro uostą ir skrydis į Siem Reapą. Atvykus į Kambodžos pasienį ir sutvarkius įvažiavimo į šalį formalumus, susipažinsite su grupės gidu, kuris jus lydės viešnagės Kambodžoje metu. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Siem Reape.

9
Siem Reapas – Angkor Thomas & Angkor Vatas - Siem Reapas.
(10 24). Siem Reapas – Angkor Thomas & Angkor Vatas - Siem Reapas.

Pusryčiai. Pradedate pažintį su istoriniu khmerų imperijos palikimu - didžiausiu pasaulyje religinės paskirties architektūriniu kompleksu, užimančiu 2010 ha (UNESCO pasaulio paveldo sąraše). Pastatytas XII a., gyventojų apleistas XV a., milijoninis miestas netrukus buvo džiunglių prarytas ir nugramzdintas užmarštin, kol XIX a. antroje pusėje jį į dienos šviesą vėl iškėlė prancūzų keliautojas Henri Mouhot. Gali būti nereligingas, neigti dievų buvimą, tačiau architektūros paminklus, pastatytus dievų garbei Kambodžoje, verta išvysti bent kartą gyvenime.
Pasivaikščiosite po šį gigantišką kompleksą, kurį sudaro daugybė kolonų galerijų, bibliotekų, paviljonų, vidinių kiemelių, vandens tvenkinių ir juose atsispindinčių šventyklos bokštų. Pradėsite ekskursiją nuo Angkor Thom (Didžiojo miesto) - paskutiniosios Angkoro periodo (802 – 1432 m.) sostinės. Įžengę pro pietinius vartus, garsėjančius dėl daugybės milžiniško dydžio besišypsančių veidų, iškaltų akmenyse, atsidursite pačioje khmerų imperijos sostinės širdyje. Čia apžiūrėsite pagrindinę to meto budistinę Bayon šventyklą. Įspūdį paliks daugybė siaurų koridorių, stačių laiptelių ir 54 bokštai, papuošti daugiau nei 200 besišypsančių veidų. Apžiūrite Phimeanaką (hinduistinė karaliaus Jayavarmano VII privati šventykla), Dramblių ir karaliaus Lepero terasas. Angkoro akcentas - Ta Prohm šventykla ("Protėvių Brahma") su Rajavihara – „Karališkuoju vienuolynu“, kuriame vienu metu gyveno net 12000 budistų vienuolių. Pastaroji šventykla buvo specialiai palikta tokia, kokią ją rado pirmieji tyrinėtojai: apaugusi didingais figmedžiais ir milžiniškais vijokliais, kurie kabindamiesi į akmeninius statinius sudaro amžinos žmonių civilizacijos ir gamtos jėgų kovos lauko įspūdį.
Vykstate į Angkor Wato šventyklą, kurią XII a. pirmojoje pusėje pastatė karalius Suryavarman II. Ši šventykla, skirta hinduizmo dievui Višnu pagarbinti, užima 2,6 km² . Šventyklos sienas puošia ne tik statulos, bet ir įvairūs bareljefai, kuriuose vaizduojami dievų žygdarbiai bei valdovo Surjavarmano II gyvenimas. Angkor Vato šventykla – gražiausias khmerų ir hindų meno pavyzdys. Būtent ji laikoma vienu iš šalies simbolių. Jos kontūrai matomi ir šalies vėliavoje. Šventykla atkartoja hinduizmo pasaulį. Nakvynė viešbutyje Siem Reape.

10
Siem Reapas – Tonle Sap ežeras – Siem Reapas
(10 25). Siem Reapas – Tonle Sap ežeras – Siem Reapas.

Pusryčiai. Keliolika kilometrų nuo Siem Reap miesto ir mes jau stebime visai kitokį, mums nepažįstamą, neįprastą gyvenimą. Dėl ganėtinai aukštų nekilnojamojo turto kainų ir skurdaus pragyvenimo lygio dauguma vietinių gyventojų neįstengia įsigyti būsto. Tad stogą virš galvos susirenčia tiesiog ant vandens. Šioje Azijos šalyje ant vandens plūduriuoja ištisi kaimai. Ypač jų daug Tonle Sap ežere, prie kurio ir atvykstate. Plaukdami valtele pamatysite gyvenimą ant vandens. Kai ežeras patvinsta, žmonės su namukais priplaukia beveik prie pat kranto. Telkiniui nusekus, prisikabina namukus prie motorinių valčių ir nutempia atgal į gilumą. Vos kelių kvadratinių metrų ploto namukuose, primenančiuose plaukiojančias medines pašiūres ar motorinius laivelius palmių lapais dengtais stogais, neretai pamatysi katę, šunį, naminių paukščių, net paršelį. Kitame plūduriuojančiame namelyje šeima augina daržoves, dar kitame – nedidukė krokodilų ferma. Statiniuose ant vandens yra įkurdinta pradinė mokykla, krepšinio aikštelė, tikintieji gali pasimelsti plūduriuojančioje katalikų bažnyčioje, kai kuriuose net yra elektra.
Grįžtate į Siem Reapą.Vykstate pasigrožėti viena iš seniausių miesto šventyklų Wat Bo. Ją garsina įstabi sienų tapyba. Daugybė XIX a. sienų tapybos pavyzdžių, pasakoja indų dievo Ramos ir gražuolės Sitos meilės istoriją, vaizduoja Budos gyvenimo scenas, paprastų žmonių gyvenimą ir buitį. Netoli šventyklos yra keletas meno galerijų, kuriose eksponuojami vietinių menininkų darbai. Šalia – jų dirbtuvės, čia užsukus galima susipažinti su vietiniais amatais.
Keliaujame į vieną linksmiausių miesto turgų PsarChars, dar vadinamą „Senuoju turgumi“, kuriame galima parduoti bet ką ir viską. Vakare grožitės apsaros baletu-lazerių šou „Angkoros šypsena“. Vakarienė, kurios metu grožėsitės unikaliu jaunų šokėjų pasirodymu: scenoje išvysite puikiąsias Apsaras – reto grožio deives, pasipuošusias brangakmeniais ir gėlėmis, gelbstinčias dievus ir mirtinguosius prieš jūsų akis atgyjančiuose mitologiniuose siužetuose. Paprastas žmogus taip šokti negali! Scenoje išvysite pusdieves! Nakvynė viešbutyje Siem Reape.

11
Siem Reapas – Puketas
(10 26). Siem Reapas – Puketas.

Labai ankstyvi pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Siem Reapas-Puketas: 08:30 – 10:05. Pervežimas į viešbutį. Sveiki atvykę į atogrąžų rojų! Puketo sala – tai smaragdinis vanduo ir balto smėlio paplūdimiai, vešli žaluma ir vaizdingos uolėtos pakrantės, romantiškai vėjyje besisupančios palmės ir egzotiškos kokoso giraitės. Andamanų jūros skalaujama didžiausia Tailando sala, savo forma primenanti perlą, driekiasi netoli žemyninės Tailando dalies. Puketą supa daugybė nedidelių salelių, pasiekiamų mažais vietinių laiveliais. Su žemynine Andamanų jūros pakrante jungia Sarasino tiltas-pylimas. Jo dėka atostogaujantiems Pukete patogu vykti į kaimyninę Krabi provinciją, kur įsikūręs įstabaus grožio Khao Sok nacionalinis parkas. Bet kuri pakrantė – tarsi rojaus panorama. Birus gelsvas smėliukas, žaluma, amžinas ~30 laipsnių karštis, kai trumpomis rankovėmis gali vaikščioti kas naktį, o vanduo vos už orą vėsesnis. Poilsis. Nakvynė 4* viešbutyje.

12
Puketas
(10 27) Puketas.

Puketas. Maitinimas – pusryčiai. Poilsis Puketo saloje, kurio metu galėsite išbandyti puikiai vertinamas SPA ir masažo centrų teikiamas paslaugas, mėgautis balto smėlio paplūdimiais (saloje yra 30 paplūdimių) bei krištolo skaidrumo vandeniu.

Ekskursijos ir pramogos (už papildomą mokestį) pasirinktinai:

 • ŸPhi Phi ir Khai salų dienos turas – Pirmiausia aplankysite Phi Phi Don salos Beždžionių paplūdimį, vėliau Tonsai įlankoje išbandysite paviršinį nardymą ir susipažinsite su spalvingu vandens pasauliu. Pietūs salos restorane. Po pietų plauksite į Phi Phi Ley salas, kuriose aplankysite Vikingų olą, Pileh Cove ir Loh Sama įlanką. Dienos akcentas – žymusis Maya paplūdimys, kurį išgarsino filmas su Di Caprio „Paplūdimys“.
 • James Bond salų dienos turas – Po pusryčių keliausite į prieplauką – lauks kelionė laivu į Panak ir Hong salas, kurias pamatysite iš labai arti. Kanojomis plaukiosite tarp uolų ir salų, kurios šioje įlankoje išsibarsčiusios ir iškilusios virš vandens daugiau nei 300 metrų! Tai viena mėgstamiausių keliautojų ekskursijų. Plauksite iki Panyee salos. Pietūs laive. Atvykę pasivaikščiosite po vandenyje ant polių pastatytą vietinių kaimelį, kuriam yra daugiau nei 200 metų! Dirbtinėje saloje gyvena 2000 gyventojų arba 360 šeimos, yra mokykla, ligoninė ir net vietinis policininkas. Vėliau plauksite į James Bond ir Khao Ping Kan salas. James Bond sala taip vadinama todėl, kad čia buvo filmuotas filmas „Vyras su auksiniu ginklu“, kuriame vaidino James Bond. Taip pat šioje saloje galima įsigyti perlų. Prieš grįždami į prieplauką galėsite išsimaudyti Lawa salos paplūdimyje. Pasiekę prieplauką, keliausite atgal į viešbutį.
 • Khao Sok nacionalinis parkas. Vienos arba dviejų dienų ekskursija (pasirinktinai). Khao Sok nacionalinio parko gamtos grožis prikausto žvilgsnį nuo pirmos iki paskutinės viešnagės akimirkos. Sėdate į didžiulę medinę valtį ir leidžiatės į ekskursiją ežeru. Kelią valtimi skinsitės per tankius tropinius miškus, už savęs palikdami ežero krantus puošiančias įspūdingas uolas. Pietūs viešbučio restorane ant vandens su vaizdu į kalnų masyvus.  Jūs apsistosite viešbutyje, plūduriuojančiame ant vandens. Kiekvienas turės savo atskirą namelį su terasa, nuo kurios norintieji galės šokti tiesiai į ramiai tyvuliuojantį ežerą ir maudytis. Taip pat turėsite galimybę nemokamai naudotis baidarėmis. Toliau programoje numatytas 30 minučių pasivaikščiojimas po tropines džiungles, kuriose savo akimis išvysite egzotiškus gyvūnus gyvoje gamtoje. Pasivaikščiojimą vainikuos legendinė koralų ola, į kurios gelmes būsite nuplukdyti bambukiniais plaustais. Apžiūrėję olą grįšite iki valties ir vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Puikios dienos pabaigoje jūsų laukia vakarienė viešbučio restorane. Ankstyvas rytas ežero Cheow Lan pakrantėje – pats įstabiausias ir įsimintiniausias laikas paroje. Šiuo stebuklingu metu jūs leisitės į rytinį safari po ežerą, įgydami galimybę išvysti retas gyvūnų, paukščių ir netgi žuvų rūšis. Po safario – pusryčiai viešbutyje. Vėliau keliausite ežero krantinės link, pakeliui aplankydami žymias vietas, tokias kaip Guilinas. Mėgausitės nepaprasto grožio įlankos vaizdais, kurią puošia karstinės uolos, atsispindinčiomis veidrodiniame ežero paviršiuje.

Kitas dienos tikslas – pasiplaukiojimas kanoja arba bambukiniu plaustu per džiungles tekančia negilia upe Sok. Pakeliui bus trumpi sustojimai, per kuriuos laiką leisite maudydamiesi, poilsiaudami upės pakrantėje ar pramogaudami. Po pasiplaukiojimo upe jūsų lauks pietūs, per kuriuos mėgausitės tradicine pietų Tailando virtuve. Dienos kulminacija – pasijodinėjimas drambliais (papildomai kainuoja 700 batų). Sėdėdami drambliui ant nugaros valandą pramogausite nešami šio nepaprasto gyvūno po tankias džiungles, kirsite kelias kalnų upes, užkopsite į kalvą ir pabuvosite cukrinių nendrių plantacijoje. Grįžtate į Puketą.

 • Ekskursija į Pukete esantį botanijos sodą, stebinantį orchidėjų gausa, jaukiais japoniškais sodeliais, įvairių rūšių drugelių paviljonais (20 skirtingų teminių sričių).
13
puketas
(10 28) Puketas.

Puketas. Maitinimas – pusryčiai. Poilsis Puketo saloje, kurio metu galėsite išbandyti puikiai vertinamas SPA ir masažo centrų teikiamas paslaugas, mėgautis balto smėlio paplūdimiais (saloje yra 30 paplūdimių) bei krištolo skaidrumo vandeniu.
Ekskursijos ir pramogos (už papildomą mokestį) pasirinktinai:

 • Phi Phi ir Khai salų dienos turas – Pirmiausia aplankysite Phi Phi Don salos Beždžionių paplūdimį, vėliau Tonsai įlankoje išbandysite paviršinį nardymą ir susipažinsite su spalvingu vandens pasauliu. Pietūs salos restorane. Po pietų plauksite į Phi Phi Ley salas, kuriose aplankysite Vikingų olą, Pileh Cove ir Loh Sama įlanką. Dienos akcentas – žymusis Maya paplūdimys, kurį išgarsino filmas su Di Caprio „Paplūdimys“.
 • James Bond salų dienos turas – Po pusryčių keliausite į prieplauką – lauks kelionė laivu į Panak ir Hong salas, kurias pamatysite iš labai arti. Kanojomis plaukiosite tarp uolų ir salų, kurios šioje įlankoje išsibarsčiusios ir iškilusios virš vandens daugiau nei 300 metrų! Tai viena mėgstamiausių keliautojų ekskursijų. Plauksite iki Panyee salos. Pietūs laive. Atvykę pasivaikščiosite po vandenyje ant polių pastatytą vietinių kaimelį, kuriam yra daugiau nei 200 metų! Dirbtinėje saloje gyvena 2000 gyventojų arba 360 šeimos, yra mokykla, ligoninė ir net vietinis policininkas. Vėliau plauksite į James Bond ir Khao Ping Kan salas. James Bond sala taip vadinama todėl, kad čia buvo filmuotas filmas „Vyras su auksiniu ginklu“, kuriame vaidino James Bond. Taip pat šioje saloje galima įsigyti perlų. Prieš grįždami į prieplauką galėsite išsimaudyti Lawa salos paplūdimyje. Pasiekę prieplauką, keliausite atgal į viešbutį.
 • Khao Sok nacionalinis parkas. Vienos arba dviejų dienų ekskursija (pasirinktinai). Khao Sok nacionalinio parko gamtos grožis prikausto žvilgsnį nuo pirmos iki paskutinės viešnagės akimirkos. Sėdate į didžiulę medinę valtį ir leidžiatės į ekskursiją ežeru. Kelią valtimi skinsitės per tankius tropinius miškus, už savęs palikdami ežero krantus puošiančias įspūdingas uolas. Pietūs viešbučio restorane ant vandens su vaizdu į kalnų masyvus.  Jūs apsistosite viešbutyje, plūduriuojančiame ant vandens. Kiekvienas turės savo atskirą namelį su terasa, nuo kurios norintieji galės šokti tiesiai į ramiai tyvuliuojantį ežerą ir maudytis. Taip pat turėsite galimybę nemokamai naudotis baidarėmis. Toliau programoje numatytas 30 minučių pasivaikščiojimas po tropines džiungles, kuriose savo akimis išvysite egzotiškus gyvūnus gyvoje gamtoje. Pasivaikščiojimą vainikuos legendinė koralų ola, į kurios gelmes būsite nuplukdyti bambukiniais plaustais. Apžiūrėję olą grįšite iki valties ir vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Puikios dienos pabaigoje jūsų laukia vakarienė viešbučio restorane. Ankstyvas rytas ežero Cheow Lan pakrantėje – pats įstabiausias ir įsimintiniausias laikas paroje. Šiuo stebuklingu metu jūs leisitės į rytinį safari po ežerą, įgydami galimybę išvysti retas gyvūnų, paukščių ir netgi žuvų rūšis. Po safario – pusryčiai viešbutyje. Vėliau keliausite ežero krantinės link, pakeliui aplankydami žymias vietas, tokias kaip Guilinas. Mėgausitės nepaprasto grožio įlankos vaizdais, kurią puošia karstinės uolos, atsispindinčiomis veidrodiniame ežero paviršiuje.

Kitas dienos tikslas – pasiplaukiojimas kanoja arba bambukiniu plaustu per džiungles tekančia negilia upe Sok. Pakeliui bus trumpi sustojimai, per kuriuos laiką leisite maudydamiesi, poilsiaudami upės pakrantėje ar pramogaudami. Po pasiplaukiojimo upe jūsų lauks pietūs, per kuriuos mėgausitės tradicine pietų Tailando virtuve. Dienos kulminacija – pasijodinėjimas drambliais (papildomai kainuoja 700 batų). Sėdėdami drambliui ant nugaros valandą pramogausite nešami šio nepaprasto gyvūno po tankias džiungles, kirsite kelias kalnų upes, užkopsite į kalvą ir pabuvosite cukrinių nendrių plantacijoje. Grįžtate į Puketą.

 • Ekskursija į Pukete esantį botanijos sodą, stebinantį orchidėjų gausa, jaukiais japoniškais sodeliais, įvairių rūšių drugelių paviljonais (20 skirtingų teminių sričių).
14
Puketas
(10 29) Puketas.

Puketas. Maitinimas – pusryčiai. Poilsis Puketo saloje, kurio metu galėsite išbandyti puikiai vertinamas SPA ir masažo centrų teikiamas paslaugas, mėgautis balto smėlio paplūdimiais (saloje yra 30 paplūdimių) bei krištolo skaidrumo vandeniu.
Ekskursijos ir pramogos (už papildomą mokestį) pasirinktinai:

 • Phi Phi ir Khai salų dienos turas – Pirmiausia aplankysite Phi Phi Don salos Beždžionių paplūdimį, vėliau Tonsai įlankoje išbandysite paviršinį nardymą ir susipažinsite su spalvingu vandens pasauliu. Pietūs salos restorane. Po pietų plauksite į Phi Phi Ley salas, kuriose aplankysite Vikingų olą, Pileh Cove ir Loh Sama įlanką. Dienos akcentas – žymusis Maya paplūdimys, kurį išgarsino filmas su Di Caprio „Paplūdimys“.
 • James Bond salų dienos turas – Po pusryčių keliausite į prieplauką – lauks kelionė laivu į Panak ir Hong salas, kurias pamatysite iš labai arti. Kanojomis plaukiosite tarp uolų ir salų, kurios šioje įlankoje išsibarsčiusios ir iškilusios virš vandens daugiau nei 300 metrų! Tai viena mėgstamiausių keliautojų ekskursijų. Plauksite iki Panyee salos. Pietūs laive. Atvykę pasivaikščiosite po vandenyje ant polių pastatytą vietinių kaimelį, kuriam yra daugiau nei 200 metų! Dirbtinėje saloje gyvena 2000 gyventojų arba 360 šeimos, yra mokykla, ligoninė ir net vietinis policininkas. Vėliau plauksite į James Bond ir Khao Ping Kan salas. James Bond sala taip vadinama todėl, kad čia buvo filmuotas filmas „Vyras su auksiniu ginklu“, kuriame vaidino James Bond. Taip pat šioje saloje galima įsigyti perlų. Prieš grįždami į prieplauką galėsite išsimaudyti Lawa salos paplūdimyje. Pasiekę prieplauką, keliausite atgal į viešbutį.
 • Khao Sok nacionalinis parkas. Vienos arba dviejų dienų ekskursija (pasirinktinai). Khao Sok nacionalinio parko gamtos grožis prikausto žvilgsnį nuo pirmos iki paskutinės viešnagės akimirkos. Sėdate į didžiulę medinę valtį ir leidžiatės į ekskursiją ežeru. Kelią valtimi skinsitės per tankius tropinius miškus, už savęs palikdami ežero krantus puošiančias įspūdingas uolas. Pietūs viešbučio restorane ant vandens su vaizdu į kalnų masyvus.  Jūs apsistosite viešbutyje, plūduriuojančiame ant vandens. Kiekvienas turės savo atskirą namelį su terasa, nuo kurios norintieji galės šokti tiesiai į ramiai tyvuliuojantį ežerą ir maudytis. Taip pat turėsite galimybę nemokamai naudotis baidarėmis. Toliau programoje numatytas 30 minučių pasivaikščiojimas po tropines džiungles, kuriose savo akimis išvysite egzotiškus gyvūnus gyvoje gamtoje. Pasivaikščiojimą vainikuos legendinė koralų ola, į kurios gelmes būsite nuplukdyti bambukiniais plaustais. Apžiūrėję olą grįšite iki valties ir vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Puikios dienos pabaigoje jūsų laukia vakarienė viešbučio restorane. Ankstyvas rytas ežero Cheow Lan pakrantėje – pats įstabiausias ir įsimintiniausias laikas paroje. Šiuo stebuklingu metu jūs leisitės į rytinį safari po ežerą, įgydami galimybę išvysti retas gyvūnų, paukščių ir netgi žuvų rūšis. Po safario – pusryčiai viešbutyje. Vėliau keliausite ežero krantinės link, pakeliui aplankydami žymias vietas, tokias kaip Guilinas. Mėgausitės nepaprasto grožio įlankos vaizdais, kurią puošia karstinės uolos, atsispindinčiomis veidrodiniame ežero paviršiuje.

Kitas dienos tikslas – pasiplaukiojimas kanoja arba bambukiniu plaustu per džiungles tekančia negilia upe Sok. Pakeliui bus trumpi sustojimai, per kuriuos laiką leisite maudydamiesi, poilsiaudami upės pakrantėje ar pramogaudami. Po pasiplaukiojimo upe jūsų lauks pietūs, per kuriuos mėgausitės tradicine pietų Tailando virtuve. Dienos kulminacija – pasijodinėjimas drambliais (papildomai kainuoja 700 batų). Sėdėdami drambliui ant nugaros valandą pramogausite nešami šio nepaprasto gyvūno po tankias džiungles, kirsite kelias kalnų upes, užkopsite į kalvą ir pabuvosite cukrinių nendrių plantacijoje. Grįžtate į Puketą.

 • Ekskursija į Pukete esantį botanijos sodą, stebinantį orchidėjų gausa, jaukiais japoniškais sodeliais, įvairių rūšių drugelių paviljonais (20 skirtingų teminių sričių).
15
(10 30). Puketas – Bankokas -Stambulas.

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Bankoką. Skrydis lėktuvu: Bankokas- Stambulas: 22:35 – 5:45 (+1 diena).

16
(10 31) Stambulas - Vilnius.

Skrydis lėktuvu: Stambulas - Vilnius: 9:40 – 11:25.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Tarptautinių skrydžių Vilnius - Stambulas - Bankokas - Stambulas - Vilnius bilietai ir oro uostų mokesčiais.
 • Vietiniai skrydžiai lėktuvu ir oro uostų mokesčiai.
 • Kelionė autobusu/mikroautobusu, laivais-keltais pagal programą.
 • Pasitikimas oro uoste, pervežims į viešbutį.
 • 8 nakvynės  4* viešbučiuose, 9  pusryčiai (pažintinio turo metu).
 • 1 nakvynė naktinio traukinio 4-vietėje kupe.
 • 4 nakvynės ir 4 pusryčiai pasirinktame viešbutyje (poilsio Pukete metu).
 • Ekskursijos pagal programą su vietiniu gidu (rusų klb.) ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus.
 • Traukinio bankokas-Čiangmajus bilietas.
 • Bilietas į apsaros baletą - lazerių šou „Angkoros šypsena“.
 • Lydinčio iš lietuvos gido - vertėjo paslaugos visos kelionės metu.
 • 1 butelis geriamo vandens/1 dienai.
 • Vyriausybės mokestis ir paslaugų mokestis.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Kambodžos viza – 30 USD.
 • Pietūs ir vakarienės.
 • Ankstyvas prisiregistravimas/vėlyvas išsiregistravimas viešbutyje (pagal situaciją).
 • Pasirinktos papildomos ekskursijos poilsio Pukete metu.
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (privalomi) - 85 EUR.
 • Asmeninės išlaidos.
Pastabos
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą  ir apie tai informuoti  ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami,išskyrus biznio klasę.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams;
 • Priemoka už vienvietį kambarį: 835,00 Eur

Svarbi informacija:

 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos. Į ŠIĄ KELIONĘ REIKALINGAS NAUJAUSIO PAVYZDŽIO PASAS!
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti lankytinus objektus į kitus, jei numatyti programoje lankomi objektai uždaryti dėl iš anksto nepaskelbtų priežasčių arba priežasčių, kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios.
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Kelionės datos ir kainos

Tailande rasite viską – nesvarbu, ko ieškote! Išskirtinę kultūrą, įspūdingą istoriją, didingą gamtą, apsipirkimo rojų ir, rodos, begalybę amžiais karštų salų ir paplūdimių.
Tailandas kupinas įspūdingų lankytinų vietų: šventyklos, senovinių miestų griuvėsiai, milžiniškos uolos, koralai, egzotinių augalų sodai. Bet kelionė į Tailandą visų pirma yra patirtis: šventės, šou, egzotiški gyvūnai, turtinga virtuvė, miestų chaosas, unikalios tradicijos. Daugelis šią šalį aplanko, bet nedaugelis perpranta. Pats pasirenki, kiek tavo patirtis Tailande bus turistinė, o kiek vietinė: smagu ir taip, ir taip.

Pamatysite dvi skirtingas, spalvingas ir stebinančios Pietryčių Azijos šalys vienos pažintinės kelionės metu. Keliaudami išvysite pagrindinius Tailando ir Kambodžos simbolius – nuo istorinių šventyklų iki senosios khmerų civilizacijos paslaptis slepiančio Ankor Vato. Atrasite dar mažai ištyrinėtą Tailando šiaurę, dalyvausite šokolado dirbtuvėse kakavmedžių slėnyje, susipažinsite su Thai Lue mažumomis, patirsite gyvenimo ant vandens nuotykį ir karališkų sodų spindesį, pasimėgausite vandens ir saulės terapija filmų išgarsintuose paplūdimiuose. Išskirtinai turiningas maršrutas neaukojant patogumo ir komforto!

Išsirinkite kelionės datą
Šeštadienis
2021.10.16
16 dienų
Sekmadienis
2021.10.31
2798.00 €

Viešbutis 4*

Dvivietis / Twin
2798.00 €
[tour.departure_dates.load_more]

Jums taip pat patiks

Meksika. Senosios civilizacijos.
Meksika. Senosios civilizacijos.
Meksika
15 dienų / 14 naktų
STULBINANTIS TAILANDAS – KONTRASTIŠKOJI KAMBODŽA
STULBINANTIS TAILANDAS – KONTRASTIŠKOJI KAMBODŽA
Tailandas, Kombodža
16 dienų / 13 naktų
2021.10.16 - 2021.10.31
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
Izraelis
10 dienų / 9 naktys
STOVYKLA BULGARIJOJE „SEA GRACE“
STOVYKLA BULGARIJOJE „SEA GRACE“
Bulgarija
8 dienos / 7 naktys
SAKARTVELAS - KERINČIOS GAMTOS IR VIDURAMŽIŲ VIENUOLYNŲ ŠALIS
SAKARTVELAS - KERINČIOS GAMTOS IR VIDURAMŽIŲ VIENUOLYNŲ ŠALIS
Sakartvelas
8 dienos / 7 naktys
2021.09.11 - 2021.09.19