PASLAPTINGOJI SAREMOS SALA – PRAMOGOS TARTU: "Ahha" mokslo centras, "Aura" vandens parkas

PASLAPTINGOJI SAREMOS SALA – PRAMOGOS TARTU: "Ahha" mokslo centras, "Aura" vandens parkas

Kelionės programa

1
PASLAPTINGOJI SAREMOS SALA – PRAMOGOS TARTU: "Ahha" mokslo centras, "Aura" vandens parkas
Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos.

Kelionė per Latviją, Estiją. Apie pietus atvykstate į Virtsu uostą. Plaukimas *keltu į Muhu salą. Vaike - Vain sąsiauriu, skiriančiu Muhu salą nuo Saremos salos. Patenkate į didžiausią ir gražiausią Estijos archipelago salą - Saremą. Saremos salos teritorijoje žmonės gyvena jau daugiau nei aštuonis tūkstančius metų. Dėl savo ypatingos padėties ir izoliacijos Sarema yra išsaugojusi unikalumą. Kaimuose vis dar galima rasti akmeninių tvorų ir namų šiaudiniais stogais. Dolomitas, vėjo malūnai ir garsusis vietinių bravorų raugiamas alus yra vadinami Saremos simboliais.

Vykstate apžiūrėti Anglos vėjo malūnų komplekso. 1925 metais Angla buvo sudaryta iš 13 kaimų ir kiekvienas salos kaimas turėjo savo malūną. Dabar tai vienintelė išlikusi malūnų kalva, sauganti 4 tipiškus saremietiškus malūnus ir vieną olandiško stiliaus. Visi malūnai yra veikiantys. Žinoma, dažniausia jie veikia parodomųjų programų metu. Čia lankydamiesi, galėsite paskanauti tik Saremoje verdamo kadagių alaus, nusipirkti keptos duonos, dirbinių iš kadagio medžio ir dolomito.
Jei oras bus palankus, pažintį su salos gamta vainikuos nuostabus gamtos kūrinys - šiaurine Saremos salos pakrante besidriekiantis Pangos skardis (nutįsęs apie 2,5 km., aukščiausioje vietoje - 21 m).        
Atvykstate į vienintelį salos miestą, sostinę Kuresarę. Čia, buvusiame Arensburge, pagrindinis turistų lankomas objektas yra XIII a. vyskupų *pilis-tvirtovė, į kurią panašios nerasite nė vienoje Baltijos šalyje. Pirmosios žinios apie šią pilį pasiekia iš XIV a., kuomet čia įsikūrė Kryžiuočių ordino vyskupai, pilis tapo regiono administraciniu centru. Esant galimybei, lankotės pilyje: susipažinsite su salos istorija, išgirsite įdomių pasakojimų, legendų. Pasivaikštote po mažą jaukų miestelį, apžiūrite Rotušę, Svarstyklių namus.
1840 m. Kuresarėje buvo atidarytas pirmasis SPA centras Georg Ots SPA, nuo tada visa sala po truputį virto kurortine vietove. Dabar ir Jūs galite pasimėgauti Saremos SPA: įsikuriate viešbutyje „Spa hotel Meri“***,esančiame gražioje pajūrio promenadoje, šalia jachtų prieplaukos ir Kuresarės pilies parko. Poilsis. Pageidaujantys gali apsilankyti viešbučio baseine, pasimėgauti saunos karšči ar apsilankyti greta esančio viešbučio mini vandens parke.
Nakvynė 3* viešbutyje.

2
PASLAPTINGOJI SAREMOS SALA – PRAMOGOS TARTU: "Ahha" mokslo centras, "Aura" vandens parkas
Pusryčiai.

Vykstate prie Kaali meteoritinio kraterio - ežero. Kaali meteorito krateriai - tarptautiniu mastu žinomas objektas. Teigiama, jog krateris suformuotas prieš 2400-7500 metų. Manoma, jog tuo metu saloje jau gyveno žmonės, o meteorito smūgis turėjo prilygti atominės bombos sprogimui. Kaali ežeras - didžiausias iš kraterių (diametras siekia 110 metrų) ir aštuntas pagal dydį pasaulyje. Kaali krateris yra vienintelis išlikęs tokio pobūdžio gamtos reiškinys Europoje. Antikos tyrinėtojai (Tacitas, Pitijus ir kiti) aprašo savo kelionių metu aplankytą saulės dievo Helioso sudužimo vietą, kuri, remiantis šiais šaltiniais, gali būti Saremos sala.

Apie pietus atvykstate į Tartu. Dabar kiekvienas gali pasirinkti pramogas pagal pageidavimą:
Smalsuoliai, ištroškę žinių ir stebinančių reginių lankosi mokslo populiarinimo *centre “Ahha”. Vieninteliame  tokio tipo centre Baltijos šalyse galima susipažinti su  mus supančiais  reiškiniais interaktyviu būdu. Muziejus įdomus įvairaus amžiaus lankytojams. Čia taikomos visiškai kitokios taisyklės - lieskite viską, ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama. Išbandyti yra ką. Naujajame  „AHHA”  pastate, apie 3000 kv.m   parodų salėje, siūlomi visai šeimai įdomūs eksponatai. Derinant specialiuosius  efektus  ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti  realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos, Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, mokslo parduotuvės ir dar daug kitų įdomių dalykų. Galėsite vaikščioti kambario sienomis, išgėrę stebuklingo gėrimo, tarsi Alisos stebuklų šalyje akimirksniu sumažėsite ir padidėsite; sukelsite žaibus, minsit dviratį išštemptu lynu, sėdę į specialius krėslus, lynu kilsite į 30 metrų aukštį ir krisite laisvuoju kritimu; ieškodami išėjimo, kalidžiosite veidrodžių labirintais. O ypatingame sferiniame planetariume  stebėsite milijonus žvaigždžių  ir žiūrėsite filmus apie kosmosą. Apskritame žvaigždžių teatre su visata padeda susipažinti Japonijos išradėjo  Takayuki Ohiro sukurtas projektorius „Megastar“- pamatysite net mažiausias  Paukščių Tako žvaigždes. Ohiro išradimas, kaip pasaulyje daugiausiai žvaigždžių  aprėpiantis projektorius, įtrauktas į Gineso rekordų knygą.

ŸPageidaujantys pailsėti, atsipalaiduoti, lankosi ٭vandens pramogų parke „Aura“. Vandens parke – du nusileidimo takeliai (55 m ir 38 m), vandens grotos su suoleliais ir vandens masažais, krioklys, plaukimas prieš srovę, burbulinės vonios, pirtis, 50 m ilgio plaukimo baseinas (vandens temperatūra + 31◦C).

Pasižmonėję, pailsėję išvykstame namų link.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 •     Kelionė autobusu.
 •     1 nakvynė 3* viešbutyje "Spa Hotel Meri" dviviečiame, triviečiame kambaryje (priklausomai keliese keliaujate).
 •     Pusryčiai– švediškas stalas.
 •     Kelionės vadovo paslaugos.
 •     Ekskursinė programa.
 •     Kelionės organizacinės išlaidos.
 •     Kuro mokestis.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 •     Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 •     Bilietai už mokamus objektus. Turistas moka pats už (*) pažymėtus objektus:
 •     * keltas į/iš Muhu salą - 6 Eur.
 •     * Kuresarės pilis-tvirtovė (pageidaujantiems)- 8 Eur suaugusiems, 4 Eur vaikams.
 •     * Angla vėjo malūnų kompleksas - 6 Eur suaugusiems, 4 Eur vaikams.
 •     * „Ahha“ mokslo centras+planetariumas (pageidaujantiems) – 15 EUR.
 •     * Vandens parkas „Aura“ (pageidaujantiems – 9 EUR suaugusiems, 8 EUR vaikams 5-18 m., studentams, senjorams; 26 Eur šeimos bilietas (2 suaugę +2 vaikai iki 16 m. amžiaus).
 •     Vienviečio kambario priemoka (PRIVALOMA keliaujant vienam arba neatsiradus su kuo sugyvendinti) -  20 EUR.
Pastabos
 •     Objektų skaičius, lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 •     Išvykimas iš Vilniaus.
 •     Išvykimas iš Kauno.
 •     Išvykimas iš Panevėžio.
 •     Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3 d. iki išvykimo el.paštu.

Svarbi informacija:

 •    Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 •    Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 •    Vienviečio kambario priemoka (PRIVALOMA keliaujant vienam arba neatsiradus su kuo sugyvendinti) -  20 EUR.
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Kelionės datos ir kainos

 • Kitokia kelionė į Estiją.
 • Rekomenduojama visai šeimai.
 • Nakvynė viešbutyje su spa pramogomis Saremoje.
 • Žavinga Saremos gamta.
 • Pramogos Tartu pasirinktinai: Ahha mokslo centras ar vandens parkas Aura.
Išsirinkite kelionės datą
Šeštadienis
2021.10.23
2 dienos
Sekmadienis
2021.10.24
93.50 €
110.00 €
-15 %

Viešbutis 3*

Dvivietis / Twin
93.50 €
110.00 € -15 %
Trivietis/TRPL
93.50 €
110.00 € -15 %
Vienvietis/SNGL
93.50 €
110.00 € -15 %
[tour.departure_dates.load_more]

Jums taip pat patiks

Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Suomija
6 dienos / 5 naktys
2021.12.26 - 2021.12.31
2022.01.02 - 2022.01.07
Naujieji metai Laplandijoje
Naujieji metai Laplandijoje
Suomija
6 dienos / 5 naktys
2021.12.29 - 2022.01.03
Naujieji metai Taline
Naujieji metai Taline
Estija
2 dienos / 1 naktis
2021.12.31 - 2022.01.01
PASLAPTINGOJI SAREMOS SALA – PRAMOGOS TARTU: "Ahha" mokslo centras, "Aura" vandens parkas
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
TIKRO VYNO KELIAS
TIKRO VYNO KELIAS
Latvija
1 diena
2021.10.09 - 2021.10.09