LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE IR J. ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“

LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE IR J. ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“

Kelionės programa

1
Skulptūros
Ryte išvykstame iš Lietuvos.

Atvykstame į Joniškėlį – miestą, vadinamą mažuoju  Šiaurės Lietuvos perlu. Ar Jūs girdėjote apie Joniškėlio respubliką, valdžiusią Šiaurės Lietuvą 1918-1919 metais? Ar žinojote, kad Joniškėlyje yra seniausia Lietuvoje universitetinė kaimo ligoninė? Kad tai vienintelė vieta pasaulyje, kurioje jau prieš du šimtus metų nemokamai buvo gydomi valstiečiai, o jų vaikai už dyką lankė universiteto kuruotą mokyklą? Šiame miestelyje buvo įsikūres didžiausias Lietuvoje siaurojo geležinkelio mazgas, bažnyčią XVIII a. pastatė visi parapijos vyrai, o miestelio ligoninėje savo karjerą pradėjo vienas garsiausių XIX a. profesorių Adolfas Abichtas - žmogus, atradęs gydomąsias „Vytauto“ ir „Birutės“ savybes.

*Ekskursija „mažo miestelio didelis pasaulis“. Apžiūrėsite visos Šiaurės Lietuvos puošmeną – XVIII a. Karpių giminės dvarą, sustosite prie mistiško, kruvinom ašarom verkiančio Joniškėlio akmens, kuris gali išgydyti visas Jūsų ligas ir garantuotai padeda ištekėti vienišoms merginoms. Pamatysite senąsias kapines, kuriose yra legendomis apipinta kalvio Holmo poilsio vieta ir… vampyro kapas. Pasivaikščiosite krantine ir sužinosite, kas gali išpildyti slapčiausius ir neįtikinamiausius Jūsų norus. Galiausiai suprasite, jog Lietuvoje ir visoje Europoje nėra kitos vietos, kur gyventi būtų taip gera.

Pusvalandis kelio ir stabtelime Joniškyje. Šiandien Joniškyje mums pats įdomiausias lankytinas objektas - „Virtienių restoranėlis“. Čia galima paragauti net 13 skirtingų virtinių rūšių: joniškiečiams įprastų – pusvarškėčių ar lašiniuočių, įmantresnių – su pievagrybių, panakotos ir pelėsinio sūrio įdaru. Kai atėję svečiai paprašo virtinių su kiaulienos faršu, šeimininkė Neringa visada paklausia: „Kodėl jūs tokie neįdomūs?“
Virtinukai, Žiemgalos krašte tarmiškai vadinami „virtieniais“, – tradicinis, išskirtinai šiam kraštui nuo seno būdingas patiekalas. Ir mes dalyvausime virtienių degustacijoje*: ragausime keturių rūšių gaminius – su varške ir peletrūnais, su bulvėm ir spirgiukais, tradicinius – su kiauliena ir būtinai (!) joniškietiškus – su varške ir lašinukais. O kad iki pat vakaro liktume sotūs ir būtų šilta, dar šeimininkė patieks ir šiupininės sriubos dubenį.

Atvykstame į Jelgavą. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėsime garsiuosius Jelgavos rūmus, Šv. Simono ir Šv. Onos ortodoksų katedrą bei pasivaikščiosime po Jelgavos senamiestį. Apžiūrėsime Jelgavos Šv. Trejybės bažnyčią, laikomą viena iš pirmųjų naujai statytų liuteronų mūro bažnyčių Europoje. Pageidaujantys galės pakilti į bažnyčios bokštą. Bokšte galima apžiūrėti tris interaktyvias istorijos ekspozicijas – apie Jelgavos simbolius ir pirmuosius keturis Latvijos valstybės prezidentus, apie Šv. Trejybės bažnyčią ir reikšmingiausius Jelgavos istorijos laikotarpius, taip pat apie Žiemgalos tautinius drabužius ir latviškus raštus. Bokšto devintajame aukšte yra parodų salė ir apžvalgos aikštelė, iš kurios galima grožėtis miesto panorama į visas pasaulio šalis.

O dabar visų laukia įspūdingas reginys – LEDO SKULPTŪRŲ ٭FESTIVALIS. Kasmet besibaigiant žiemai Jelgava virsta ledo meno meka. Šiemet tarptautinis festivalis organizuojamas jau 24-tąjį kartą. Šį kartą ledo menas atskleis menininkų požiūrį į senovės dievybes – jų svarbą skirtingose kultūrose, nes festivalio tema „Senovės dievybės ledo drožybos mene“. „Nuo seno buvo manoma, kad mitologinės būtybės prižiūri žmonių likimus. Būtybės, kurios įkūnija gamtos galią ir reiškinius bei yra įvairių kultūrų dvasinė jėga. Senovės dievybių galima rasti graikų, egiptiečių, actekų, šiauriečių ir daugelyje kitų kultūrų. Jos apipintos legendomis ir mitais. Bėgant metams šios legendos įkvėpė žmones kurti naujus literatūros, dailės ir muzikos kūrinius, tačiau šis festivalis skatins pademonstruoti naujus atradimus ledo skulptūros mene“, – sako festivalio organizatoriai Jelgavos valstybinės miesto savivaldybės institucija „Kultūra“.
Žiuri komisija atrinks 30 skulptorių, kurie dalyvaus festivalyje ir turės galimybę realizuoti savo eskizus ledo blokuose. Vertinimo kriterijai: pirmasis įspūdis, techninis atlikimas, proporcijos ir simetrija, kūrybiškumas, taip pat kūrinio meninė vertė.
Sutemus ledo skulptūros išmoningai apšviečiamos ir sužėri visu grožiu. Lankytojų dar laukia ledo baras „Koskenkorva“, ledo kalneliai, ledinės foto skulptūros, koncertas ledo scenoje...
Vykstame į Rygą. Nakvynė viešbutyje.
 

2
Dunojus
Pusryčiai.

Kaip ir visi rygiečiai ryte vykstame į Rygos centrinį turgų. Ne paragauti šviežiai raugtų agurkų ar nusipirkti marinuotos silkės, o pamatyti ir suprasti, jog ir turgus gali būti labai įdomus lankomas objektas. Rygos centrinis turgus buvo atidarytas 1930 m. ir tapo ne tik didžiausiu, bet ir geriausiu bei moderniausiu Europoje. Rygos centrinis turgus yra įsikūręs beveik pačiame Rygos centre, už kelių šimtų metrų nuo senamiesčio, jis ne tik plotu yra vienas didžiausių Rytų Europoje, bet taip pat vienas labiausiai lankomų turgų – jame kasdien apsilanko nuo 80 000 iki 100 000 žmonių. Išskirtinis centrinį turgų simbolizuojantis dalykas yra 20 a. 3 deš. statyti architektūriniu požiūriu išskirtiniai paviljonai. Pasirodo, kad jie iš pradžių buvo statyti kaip angarai orlaiviams, naudojamiems kariniais tikslais, vėliau nuspręsta juos naudoti kaip turgaus paviljonus. Turgus unikalus ne tik dėl savo paviljonų, bet ir senųjų sandėlių, vadinamųjų "spīķeri", kur šiandien yra įsikūręs kūrybinių industrijų kvartalas. 1998 m. Rygos centrinis turgus buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
12:00 val. lankomės Nacionaliniame operos teatre ir grožimės Johano Štrauso baletu „Žydrasis Dunojus“. Valsų karaliaus Johano Štrauso nuostabi muzika įkvėpė sukurti romantišką baletą, pasakojantį apie pasirinkimą tarp meilės ir scenos, svajonių ir realybės. Pirmą kartą „Žydrasis Dunojus“ Rygos operos ir baleto teatre buvo pastatytas 1957 m. Naujasis pastatymas (premjera įvyko 2017 balandžio 12 d.) žymi svarbią datą – balandį sukanka 110 metų nuo Helenos Tangijevos-Birznicės - žymios balerinos, choreografės, pedagogės, pastačiusios šį baletą,- gimimo dienos.
Pageidaujantys kartu su gidu leidžiasi į apžvalginę ekskursiją: „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”.
Miestas ypač žymus gausia Art Nouveau (Jugendstil) architektūra, Europoje suklestėjusia XIX – XX amžių sandūroje. Bandyta sukurti naują, istorinių stilių nekopijuojantį stilių, išimtinai remiantis estetika ir kūrėjų įkvėpimu. Ryga yra išskirtinis „Jugendstil“ arba secesinio stiliaus pastatų miestas Europoje. Todėl ekskursijos metu grožitės jugendstiliaus pastatų ornamentais, subtiliomis detalėmis, įdomiais konstrukciniais sprendimais.
Laisvas laikas pietums. Apie 18:00 val. išvykstame Lietuvos link. 

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Kelionės organizavimas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • (*) Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Ekskursija „mažo miestelio didelis pasaulis“ – 5 Eur.
 • Virtienių degustacija+šiupininė sriuba – 6,50 Eur.
 • Šv. Trejybės bokštas – 1,5 Eur suaugusiam; 0,80 Eur vaikams, studentams, senjorams.
 • Ledo skulptūrų festivalis – 7 Eur suaugusiems (perkant iš anksto internetu), vaikams ir senjorams - 4 Eur (perkant iš anksto internetu). 10 Eur suaugusiems (perkant renginio metu), vaikams ir senjorams - 5 Eur (perkant renginio metu)
 • Vienviečio kambario priemoka (PRIVALOMA keliaujant vienam arba neradus su kuo sugyvendinti) - 30 Eur
Pastabos
 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka gali nežymiai kisti.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą. 
 • Išvykimas iš Vilniaus,Kauno,Panevėžio.
   
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Kelionės datos ir kainos

Ledo karalienės rūmai toli toli – snieguotoje Laplandijoje arba mūsų vaikystės pasakoje, o iki Jelgavoje vykstančio ledo skulptūrų festivalio – tik kelios valandos kelio. Meno kūriniai iš ledo – peregimos ir spindinčios medžiagos – tikra žiemos puošmena, šventė akims ir fantazijai! Pasidžiaukime žiema, nūnai ji toks nenuspėjamas svečias...

Išsirinkite kelionės datą
Šeštadienis
2023.02.04
vietų nėra
2 dienos
Sekmadienis
2023.02.05

Į kainą įskaičiuotas bilietas į spektaklį Nacionaliniame operos ir baleto teatre!

[tour.departure_dates.load_more]

Jums taip pat patiks

DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2023.06.24 - 2023.06.25 vietų yra
DEGUSTACINĖ KELIONĖ: GURMANIŠKAS SAVAITGALIS LATVIJOJE
DEGUSTACINĖ KELIONĖ: GURMANIŠKAS SAVAITGALIS LATVIJOJE
Latvija
1 diena
2023.06.10 - 2023.06.10 vietų yra
RYGA,ZOOLOGIJOS SODAS, AUTOMOBILIŲ MUZIEJUS
RYGA,ZOOLOGIJOS SODAS, AUTOMOBILIŲ MUZIEJUS
Latvija
1 diena
2023.05.27 - 2023.05.27 vietų yra
2023.06.17 - 2023.06.17 vietų yra
2023.07.29 - 2023.07.29 vietų yra
Daugiau kelionės datų
Kelionė į Jūrmalą - poilsis ir pramogos Jūrmaloje
Kelionė į Jūrmalą - poilsis ir pramogos Jūrmaloje
Latvija
1 diena
2023.07.15 - 2023.07.15 vietų yra
LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE IR J. ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“
LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE IR J. ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2023.02.04 - 2023.02.05 vietų nėra

Į kainą įskaičiuotas bilietas į spektaklį Nacionaliniame operos ir baleto teatre!

LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE ir skanios pažintinės degustacijos
LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE ir skanios pažintinės degustacijos
Latvija
1 diena
2023.02.04 - 2023.02.04 vietų nėra