LATVIŠKASIS HOLIVUDAS IR J. ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“

LATVIŠKASIS HOLIVUDAS IR J. ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“

Kelionės programa

1
cINEVILLA
Anksti ryte išvykstame Latvijos link.

Vykstate į Holivudą! Neišsigąskite: nedardėsime autobusu į plačiąją Ameriką. Vienintelis kino miestelis Baltijos šalyse yra įsikūręs kaimyninėje Latvijoje, netoli Rygos. „Cinevilos“ filmų miestelis* traukia ne tiki Latvijos, bet užsienio kino kūrėjus. Jame nufilmuotas didelio populiarumo sulaukęs filmas „Rygos sargybiniai“. Į šį miestelį prieblandoje užklydęs praeivis net nesuabejotų jo tikrumu: autentiško dydžio pastatai, dailiais, įvairius istorijos laikmečius primenančiais fasadais, atrodo kaip tikri, o ir užsukus į vidų nustebina puikus jų įrengimas. Vaikštant Cinevillos gatvėmis galima sutikti ir Antrojo Pasaulinio karo kareivių, ir viduramžiškais drabužiais vilkinčių damų, o istorijos mėgėjų akį traukia autentiškos karinės technikos kolekcija, „didvyriškai tarnavusi“ filmuojant kovų scenas. Ekskursija su kino miestelio gidu, žavios nuotraukos, laisvas laikas, o pabaigai – spec. efektų šou! Galėsite tapti Betmanu arba plėšiku ir pamatyti save ekrane. 
Vykstame pasigrožėti Jaunmoku pilimi - vienu iš Latvijos architektūrinių šedevrų. Jei į Jaunmoku pilį būtume užsukę XX a. pradžioje, mus pasitiktų sveikindami: “Ponai ir ponios! Rygos miesto meras Georgas Armitstedas kviečia jus apžiūrėti savo nuostabius medžioklės rūmus!”
1901m. architektas Wilhelmas Bokslafas Rygos merui pastatė pilį derindamas neo-gotikos ir art nouveau architektūros stilius. Raudonom čerpėm dengti stogai, daugybė bokšteliais ir kaminėliais puoštų fliugelių, ištaigingi paradiniai laiptai išties sukuria romantišką vaizdą. Ekskursija prasideda erdviame vestibiulyje, kurio puošmena – šimtametė koklinė krosnis. Tai unikalus Zelm & Boehm firmos meistrų kūrinys, sumūrytas iš 130 koklių, vaizduojančių skirtingus Rygos ir Jūrmalos peizažus. Aplankote pilies sales: baltoji salė, kurioje kadaise muzikuodavo ir šokdavo; raudonoji salė, kurioje visi susirinkdavo prie pietų stalo; griežto stiliaus šeimininko kabinetas. XX a. pradžioje svečiai, pasiskirstę į nedideles vienminčių grupeles, linksmai leisdavo laiką pilies salonuose. Apžiūrite nuosaikų arbatos saloną, elegancija dvelkiantį damų saloną, Amitstedų šeimos saloną.
Vykstame į kitą pilį, tik joje nesilankysime. Leidžiamės į rūsį, į Jaunpilio *smuklę. Čia svečių laukia viduramžių pietūs: krosnyje kepti viščiukų gabalai, keptos juodos kraujinės dešros, virtų žirnių dubenys, krosnyje keptos bulvės su lupena, rauginti kopūstai su kmynais, žalumynų kuokštai, naminė duona su saulėgrąžom. Gomuriui paglostyti: vienuolio kepti sausainiai (vienuolis, supraskit, - ne kepėjas), saldi duona su medumi ir razinomis, vyno taurė, vanduos su citrina. Viskas valgoma rankomis.
Vykstame į ekologinį vyno ūkį „Mazburkas“. Viskas prasidėjo labai paprastai: Niedrų šeima sumanė, kad vynuogių sodinukai galėtų pagrąžinti jai priklausančios žemės šlaitą. Sumanyta – padaryta! Pradėjo domėtis vynuogių auginimo galimybėmis Latvijos šiaurinėje dalyje. Pamačius pirmąjį nuosavą vynuogių lauką, buvo aišku, kad šis hobis patinka.
Dabar ekologinis ūkis “Mazburkas” užsiima dviem mėgstamais darbais - vynininkyste ir avininkyste. Ūkis yra gražioje vietoje, Tukumo pakraštyje, pietiniu šlaitu driekiasi 4 ha vynuogynas (vienas didžiausių Latvijoje). Čia auga 40 veislių vynuogės, vertingiausios - Latvijos selekcininko Paulo Sukatnieko sukurtos “Zilga”, “Supaga”, “Guna”, “Sukribe”. Surinkus derlių, spaudžiamos vynuogių sultys ir gaminamas vynuogių vynas. Iš vynuogių fermentuoti vynai buvo apdovanoti prestižiniais ir tarptautiniais apdovanojimais. Klausomės pasakojimo, *degustuojame vynus, užkandžiaujame, apžiūrime ūkį.
Atvykstame į Rygą. Nakvynė viešbutyje.

2
Dunojus
Pusryčiai.

Laisvas laikas Rygos senamiestyje. Pageidaujantys kartu su gidu leidžiasi į apžvalginę ekskursiją: „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”.
Miestas ypač žymus gausia Art Nouveau (Jugendstil) architektūra, Europoje suklestėjusia XIX – 

XX amžių sandūroje. Bandyta sukurti naują, istorinių stilių nekopijuojantį stilių, išimtinai remiantis estetika ir kūrėjų įkvėpimu. Ryga yra išskirtinis „Jugendstil“ arba secesinio stiliaus pastatų miestas Europoje. Todėl ekskursijos metu grožitės jugendstiliaus pastatų ornamentais, subtiliomis detalėmis, įdomiais konstrukciniais sprendimais.

12:00 val. lankomės Nacionaliniame operos teatre ir grožimės Johano Štrauso baletu „Žydrasis Dunojus“. Valsų karaliaus Johano Štrauso nuostabi muzika įkvėpė sukurti romantišką baletą, pasakojantį apie pasirinkimą tarp meilės ir scenos, svajonių ir realybės. Pirmą kartą „Žydrasis Dunojus“ Rygos operos ir baleto teatre buvo pastatytas 1957 m. Naujasis pastatymas (premjera įvyko 2017 balandžio 12 d.) žymi svarbią datą – balandį sukanka 110 metų nuo Helenos Tangijevos-Birznicės - žymios balerinos, choreografės, pedagogės, pastačiusios šį baletą,- gimimo dienos.
Po spektaklio skiriamas laisvas laikas pietums. Apie 16:00 val. išvykstame Lietuvos link. 

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje.
 • Bilietas į Nacionalinį operos teatrą.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Kelionės organizavimas.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • (*) Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • ☺ Cinevilos kino miestelis (ekskursija ir spec. efektų šou) – 8 Eur.
 • ☺ Jaunmoku pilis (bilietas+ dviejų muziejaus gidų paslaugos) – 7 Eur.
 • ☺Viešnagė „Mazburkas“+degustacija– 13 Eur.
 • ☺ Viduramžių pietūs Jaunpilio pilyje – 13 Eur.
Pastabos
 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka gali nežymiai kisti.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą. 
 • Išvykimas iš Vilniaus,Kauno,Panevėžio.
 • Vienviečio kambario priemoka (privaloma keliaujant vienam arba neradus su kuo sugyvendinti) - 30 Eur
   

Svarbi informacija:

 • Objektų lankymo tvarka gali nežymiai kisti.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą. 
 • Vienviečio kambario priemoka(privaloma keliaujant vienam arba neradus su kuo sugyvendinti) - 30 Eur
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Kelionės datos ir kainos

Išsirinkite kelionės datą
Šeštadienis
2022.10.08
vietų nėra
2 dienos
Sekmadienis
2022.10.09

Į kainą įskaičiuotas teatro bilietas! 

[tour.departure_dates.load_more]

Jums taip pat patiks

Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Į Laplandiją pas Kalėdų senelį
Suomija
6 dienos / 5 naktys
2022.12.26 - 2022.12.31 vietų yra

Kaina vaikui iki 12 metų su 20% nuolaida.

2023.01.02 - 2023.01.07 vietų yra

Kaina vaikui iki 12 metų su 20% nuolaida.

Naujieji metai Laplandijoje
Naujieji metai Laplandijoje
Suomija
6 dienos / 5 naktys
2022.12.29 - 2023.01.03 vietų yra

Kaina vaikui iki 12 metų su 20% nuolaida.

RYGA IR DŽIAKOMO PUČINIO OPERA „MADAM BATERFLAI“
RYGA IR DŽIAKOMO PUČINIO OPERA „MADAM BATERFLAI“
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2022.11.12 - 2022.11.13 vietų yra
Naujieji metai Rygoje
Naujieji metai Rygoje
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2022.12.31 - 2023.01.01 vietų yra
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
DIDŽIAUSIAS VANDENS PRAMOGŲ PARKAS EUROPOJE „SUNTAGO“ – VARŠUVOS ZOO SODAS
Lenkija
2 dienos / 1 naktis
2022.10.22 - 2022.10.23 vietų yra
2023.06.24 - 2023.06.25 vietų yra
KALĖDINĖ RYGA + SKANIOS, SMAGIOS DEGUSTACIJOS
KALĖDINĖ RYGA + SKANIOS, SMAGIOS DEGUSTACIJOS
Latvija
2 dienos / 1 naktis
2022.12.10 - 2022.12.11 vietų yra