Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

BALTIJOS ALAUS KELIAS
Latvija - Lietuva

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Kaina vienam asmeniui: 26 € 35.00 € - 25.71%

Kelionės išskirtinumai

 • Esame aludarių kraštas ir šį gėrimą verdame dar nuo XVII amžiaus, tačiau gilias tradicijas ir turtingą istoriją turinčios mūsų dvarų alaus daryklos dar visai neseniai nebuvo matomos toliau savo vietovės ribų. Dabar lietuvius vis labiau domina mažųjų aludarių produkcija. Kur paslaptis? Kokybiški produktai, tinkamos proporcijos? Pagarbus požiūris į sena ir išmonė kuriant kažką nauja? O gal svarbiausia - aludario meilė savo amatui? Leiskimės į linksmą ir smagią kelionę, galbūt rasime atsakymus į visus klausimus...

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.10.05 2019.10.05 0 naktys 2600 3500 Užklausti

 • Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Pasiekiame Žiemgalos miestą Bauskę, garsėjančią pilimi ir alaus darykla. Tiek daugelis lietuvių žino apie šį miestą. Šiandien paklaidžiosime miesto gatvėmis ir suprasime, koks įdomusvienas seniausių Latvijos miestų.

  XVII-XVIII a. Bauskė buvo klestintis pirklių miestas. 1609 m. Bauskė gavo miesto teises ir privilegiją pasistatyti rotušę. Ji buvo didžiausia ir gražiausia Kuržemės hercogystėje ir visoje Žiemgaloje. Šiandien mes užsuksime į Bauskės rotušę – vienintelę rekonstruotą XVII a. rotušę visoje Latvijoje. Apžiūrėsime atkurtą tų laikų interjerą, žymių bauskiečių portretus, gobelenus, graviūras. Įdomi svarstyklių bei kitokių matavimo įrankių ekspozicija (bauskiečiai turėjo savo svorio matų sistemą). Čia gali sužinoti, kas yra pėda, uolektis, colis ir pūras, pūdas, svaras, statinė. Kiekvienas gali pasimatuoti savo ūgį ir svorį pagal tuometę svarmenų skalę ir gauti tai patvirtinantį sartifikatą. Bauskiečiai turi ir specialius matus, nustatančius, kiek vyrams galima išgerti alaus, kiek moterims reikia meilumo, kokia saldainių norma leistina vaikams...

  Užsukame ir į Bauskės *muziejų. Jis nėra didelis, tačiau apsilankyti jame yra labai nebloga atrakcija. Kartais įspūdį padaro ne eksponatai, o juos pristatantys darbuotojai. Pirmiausia patenki į tarpukario Bauskę – maži atskiri kambarėliai yra virtę čia savo veiklą vykdžiusių žmonių įmonėmis, įstaigomis. Štai parduotuvė, kur skaidriame butelyje alkoholiniai gėrimai kainuoja brangiau nei rudame – juk matosi, ar be drumzlių. Čia vėl susiduriame su valiutų keitimu, svoriais, matais. Toliau – kirpėjo, siuvėjo, smulkmenų pardavėjo artelės. Tenka pripažinti, kad kirpėjas čia buvo aukščiausios klasės. Jis jau turėjo elektrinį vokišką feną AEG, taip pat elektrinį aparatą plaukams susukti ar džiovinti. Susidaro įspūdis, kad atsidūrei prašmatniame inkvizicijos kankinimų kambarėlyje. Už kito posūkio muziejininkas čiumpa armoniką ir užgroja „Katiušą“, taip leisdamas įsijausti į tuos laikus, kai čia kadaise su visa propagandos artilerija užėjo rusai – su komunistinėmis ir nuosavybę atimančiomis idėjomis. Sovietmečio ekspozicija – įspūdinga. Čia yra KGB viršininko kabinetas, pionieriaus kambarys, pirmasis tarybinis televizorius ir įvairiausių atributų – nuo papirosų iki kefyro. Viskas autentiška.

  Esant galimybei, aplankysime ir liuteronišką Šv. Dvasios bažnyčią (XVI a.). Tai seniausias iš išsaugotų senamiesčio pastatų Čia galima apžiūrėti garsią meno kolekciją su unikaliais XVI-XIX a. meno dirbiniais: devynios XVI-XVII a. antkapių plokštės, trys XVII-XVIII a. privatūs klauptai su paveikslais ir medžio raižiniais, altorius su J. Deringo tapytu altoriaus paveikslu, sakykla, vargonų prospektas. Viename parapijos suolo gale yra išlikęs 1640 m. medyje išrėžtas seniausias miesto herbo atvaizdas.

  O dabar ir mes užsukame į Bauskės alaus *daryklą, kuri yra puikiai žinoma dėl savo ypatingo, nedideliais kiekiais gaminamo alaus. Ekskursijos metu išgirsime pasakojimą apie alaus gamybos procesą, ragausime keturių rūšių alų. Jei pasitvirtins latvių šūkis: „Bauskės alus tyras kaip gintaras!“, galėsite čia pat, darykloje, jo įsigyti. Laisvas laikas – pietų pertraukėlė. Geras pusvalandukas ir mes jau Lietuvoje. Paslaptingoje ir mistifikuotoje vietoje, įsikūręs Butautų dvaras. Dvarininkai Tarnovskiai įkuria dvarą 1750 m. Daugelį metų rūmai regėjo dvarininkų gyvenimą, jų papročius, šventes bei kasdienybę. Šventės niekada neapseidavo be alaus, kuris čia pat, dvaro rūsiuose, būdavo gaminamas. 2004 m. aludaris Darius Vizbaras entuziastingai pradeda atstatinėti bravorą ir patį dvarą. Vos po metų pagal unikalią, 1858 m. grafų Tiškevičių sukurtą alaus receptūrą, pradedamas gaminti „Butautų dvaro alus“. Puikaus skonio, išpilstytas į išskirtinius 1l talpos butelius, „Butautų dvaro alus“ tampa prestižiniu lietuvišku alumi ir 2010 m. laimi Lietuvos metų gaminio aukso medalį. Dvaro šeimininkai sako: „Butautų dvaro alus“ yra nepasiskelbęs lietuviško alaus aristokratas, vyskupas, pilkasis kardinolas ir Sabonis“. Vien rankų darbu, nedideliais kiekiais gaminamas alus nėra paprastas gėrimas. Gamybos metu alus išvengia filtracijos ir pasterizacijos procesų. Nefiltruotas, gyvas alus pereina ilgą gamybos kelią, kol pasiekia alaus gurmaną. Butautų dvaro bravoras – Aristokratas tarp aludarių.

  Pirmiausia apžiūrėsime patį dvarą, apsilankysime bravore, pamatysime, kaip verdamas alus, nusileisime į paslaptingąjį dvaro rūsį. Po *ekskursijos visi sės prie papuošto stalo dvaro menėje, *degustuos 4 skirtingas alaus rūšis, bus patiekti šalti gurmaniški užkandžiai: meduje marinuotos alyvuogės, juodasis šokoladas, mėsos suktinukai su migdolais ir slyvomis, lašišos užkandėlės, datulės su pelėsiniu sūriu... Ši degustacija edukacinė: mokysimės ragauti alų, sužinosime, kuri užkandėlė prie kurios alaus rūšies dera; išgirsime ir legendų, kurios nuo senų laikų supa dvarą ir įkvėpė sukurti kitokį alų. Vėliau pageidaujantys turės progą aplankyti dvaro paveikslų galeriją bei įsigyti patikusio alaus.

  Sukame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kuro mokestis.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats:
  ☺ Bauskės muziejus – 2 Eur suaugusiam, 1 Eur mokiniams, studentams.
  ☺ Šv. Dvasios bažnyčia – 1 Eur.
 • ☺ Vietinio gido paslaugos Rotušėje, Šv. Dvasios bažnyčioje  – 1 Eur.
 • ☺ Bauskės alaus darykla (ekskursija + alaus degustacija) – 7 Eur suaugusiam, 4 Eur studentams ir senjorams, 3 Eur vaikams.
 • ☺ Butautų dvaras (ekskursija + alaus degustacija su gurmaniška užkandėle) – 8,5 Eur.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.