AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA

AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA

Kelionės programa

1
(10 07). VILNIUS-TARPTAUTINIS ORO UOSTAS – SINGAPŪRAS.

(10 07). VILNIUS-TARPTAUTINIS ORO UOSTAS – SINGAPŪRAS.

2
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 08). SINGAPŪRAS.

Pasitikimas oro uoste. Pervežimas į viešbutį. Sveiki atvykę į margąjį Singapūrą, kuris per vos 30 metų iš nuobodaus Azijos miesto tapo vienu moderniausių bei žavingiausių visame pasaulyje. Singapūre galima sutikti daugybę kultūrų ir visų pagrindinių pasaulio religijų atstovų. Čia nėra nei rasinės, nei religinės nelygybės. Nenorintiems ilsėtis siūlome pasivaikščioti po mažąją Indiją. Pasigrožėsime keliomis hinduizmo šventyklomis ir spalvinga indų kultūra. Be abejo, galite ir paskanauti indiško maisto. Poilsis ir nakvynė viešbutyje Singapūre.

3
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 09). SINGAPŪRAS. (Pusryčiai)

Šiandien visi kartu pradėsime pažintį su Singapūru – miestu, kuriame šiuolaikiškumas, pedantiška tvarka ir švara susipina su autentika, tradicijomis bei azijietiška dvasia. Net keturias oficialias kalbas (anglų, tamilų, kinų ir malajų) turinčiame mieste-valstybėje nuolat vyksta įvairiausios šventės, tačiau Singapūras turi itin „santūrią“ kultūros sistemą: į šalį negalima įsivežti kramtomosios gumos, į barus įleidžiami tik 23 m. sulaukę asmenys, o už kai kuriuos didžiuosius nusikaltimus vis dar gresia mirties bausmė.

Pradėsime nuo įspūdingo Singapūro  nacionalinio orchidėjų sodo, kuris kiekvieną sezoną pražįsta skirtingomis spalvomis. Vėliau aplankysime Singapūro modernumo simbolį "Marina Bay Sands" dangoraižį, kuris garsėja savo neįtikėtinos prabangos stogo terasa, esančia 200 metrų aukštyje. Keliausime palei istorinę Singapūro krantinę iki Singapūro simbolio - mitinės jūros liūto skulptūros. Pasigrožėsime įspūdinga prieplaukos panorama.

Būtinai užsuksime į kinų kvartalą – siauručių gatvelių, nedidelių parduotuvėlių ir triukšmingų prekeivių pilną istorinę Singapūro dalį. Čia rasime visko, ko tik širdis galėtų geisti: neįprastų rytietiškų patiekalų, rūbų, suvenyrų, pasilinksminimo vietų. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti UNESCO saugomą Singapūro parkų kompleksą, kurio visas plotas užima net 101 hektarą. Milžiniškame plote didelį įspūdį palieka rečiausių pasaulyje medžių bei gėlių grožis, 35 m. aukščio krioklys, įdomūs pažintiniai takai, įspūdingos šiuolaikinės technologijos ir konstrukcijos. Čia galite pasivaikščioti ir pavalgyti. Vakare siūlome visiems katu susiburti ant pievelės, iš kur galėsite stebėti sodo šviesų ir garsų šou. Nakvynė viešbutyje Singapūre.

4
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 10). SINGAPŪRAS–DŽOGDŽAKARTA. (Pusryčiai, Pietūs)

Skrydis į Džogdžakartą. Pasitikimas oro uoste. Pervežimas į viešbutį. Atsidūrėte Javos „verdančiose sultyse“ - sostinėje Džakartoje, kurią vietiniai vadina durianu, vaisiumi, kurio daugelis neapkenčia dėl ypač stipraus kvapo. Tai didelis megapolis – Indonezijos ekonominis gigantas. Tačiau Javoje reikia tyrinėti ne ekonominius gigantus – o gamtos galiūnus – aktyvius ir miegančius ugnikalnius. Nuo jų ir pradėkime. Vykstate į Lavos turą - aplankome aktyviausią ugnikalnį Indonezijoje – Merapi. Tai ypatingas ugnikalnis, vien tuo, kad jo krateryje pūškuoja didžiausias rūgštingas kraterio ežeras pasaulyje. Sėdę į džipus apvažiuojate ugnikalnį, stebėdami apylinkes ir patį agresyvųjį gigantą.  Atidžiai klausydami vadovo nurodymų, einate iki kratraterio pėstute (ėjimas iki pat šio kraterio atbrailų yra pavojingas). Pietūs. Grįžtate į Džogdžakartą. Laisvas laikas. Nakvynė.

5
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 11). DŽOGDŽAKARTA – PRAMBANANAS – RATU BOKO. (Pusryčiai, Pietūs)

Centrinės Javos miestas Džogdžakarta – istorinė sultonato sostinė, salos kultūros ir meno centras. Čia gimė garsioji indoneziečių batika, klesti klasikiniai Javos menai: baletas, drama, muzika, poezija, lėlių teatro vaidinimai.

Lankote Kraton – „miestą mieste“, kurį 18a. pastatė pirmasis Džogdžakartos sultonas Mangkubumi. Kraton išvertus reiškia „karališkoji rezidencija“. Dabar už aukštų sienų stūkso ne tik Sultono rūmai (juose iki šiol reziduoja sultonas), Taman Sari (Vandens pilis), bet ir šurmuliuoja apie dešimt tūkstančių senojo miesto gyventojų.

Miesto aikštės Alun-alun Utara vakarinėje dalyje stovi didžioji miesto mečetė Mesjid Agung, kurią 1773 metais pastatė sultonas Mangkubumi. Pietinėje dalyje – Sultono rūmai – įstabus ir elegantiškas Javos architektūros kūrinys. Nors sultonas išpažino islamą, rūmų dekorui nesvetimos hinduizmo ir netgi animizmo tradicijos. Sultono rūmai yra padalinti į dvi dalis, turi du atskirus įėjimus, daugybę tarpusavyje sujungtų kiemų – kiemelių. Festivalių metu čia vyksta vaidinimai ir šokių spektakliai, garbiems svečiams skiriamos sultono audiencijos. Taip pat galima apžiūrėti platformą, ant kurios buvo karūnuojami Džogdžakartos sultonai, karališkųjų iškilmių vežimų kolekciją, kiemą, kuriame iki šiol stovi akmeninis sostas. Dabartinio sultono rezidencija ir dalis rūmų lankytojams yra uždaryti. Už penkių minučių kelio pėsčiomis nuo Sultono rūmų stūkso Taman Sari – Vandens pilis. Visas šis didingas kompleksas, pastatytas 18 a., buvo skirtas vandens pramogoms (gresiant pavojui, tai buvo slėptuvė ir gynybinė zona). Čia buvo įrengti du baseinai vyrams, vienas moterims, daug fontanų, ežeras plaukioti valtimis ir net požeminė mečetė. Šalia baseinų stiebėsi bokštas, iš kurio sultonas stebėjo mauduoles ir patikusią pasikviesdavo į bokšto apartamentus. Pasak legendos, Taman Sari – Vandens pilis – buvo pastatyta pagal Pietų jūrų dievybės Loro Kidul povandeninių rūmų pavyzdį. Esą ši dievybė išvydusi ant jūros kranto medituojantį Mataram dinastijos įkūrėją Senopati, pasikvietė jį į savo rūmus išmokyti karo ir meilės meno. Iki šių laikų deivė Loro Kidul garbinama, tikima, jog ji kartais net prisijungia prie šokėjų, šokančių šventus šokius jos garbei.

Bene įspūdingiausi kultūros paveldo objektai Džokjakartoje – Borobudūro ir Prambanano šventyklų kompleksai, 1991 m. įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vyksite į Prambanano šventyklų kompleksą (9 a.). Tai didžiausia induistų šventovė Pietryčių Azijoje, šalies kultūros paveldo simbolis. Daugiau nei tūkstantį metų menanti šventovė išlaikė pusšimtį metrų siekiančius bokštus su daugybe dievų skulptūrų. Tarp vietinių gyventojų šventyklų ansamblis žinomas Roro Jonggrang pavadinimu, kilusiu iš „grakščios mergelės“ legendos. Pasak jos, kažkada labai seniai gyveno jaunas ir galingas vyras vardu Bandung Bondowoso, kuris norėjo susituokti su gražia princese Roro Jonggrang. Mergina nemylėjo jaunikio ir nenorėjo už jo tekėti. Vis dėlto ji sutiko tekėti, tačiau su viena sąlyga: Bondowoso turėjo pastatyti 1000 šventyklų per vieną naktį iki gaidys užgiedos. Princesė manė, jog tai neįmanoma, tačiau jaunikiui pasitelkus į pagalbą dvasias ir savo stebuklingas galias pavyko pastatyti 999 šventyklas. Supratus, jog gali neišvengti vedybų, būsima nuotaka kaimo moterims liepė išbarstyti ryžius, kad prabudęs gaidys pradėtų giedoti. Kai vyriškis išgirdo gaidžio giesmę paskutinioji šventykla nebuvo užbaigta. Jis sužinojo Roro Jonggrang nedorus kėslus ir ją pavertė akmenimi. Grakščios mergelės akmeninė statula puošia pagrindinę Prambanano šventyklą, o netoli esančios šventovės pavadintos Candi Sewu arba Tūkstančiu šventyklų.

Lankotės Ratu Boko archeologinėje vietovėje, apžiūrite Ratu Boko rūmų griuvėsius.  Tiksli rūmų funkcija nėra žinoma. Manoma, jog jie priklausė Mataram karalystei, kadaise rūmų viduje buvo ir šventykla. Nuo šių rūmų atsiveria nuostabi panorama: Merapi kalnų fone boluojanti Parambanano šventykla. Grįžtate į viešbutį. Poilsis. Nakvynė.

6
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 12). BOROBUDURAS – CANDIREJO. (Pusryčiai, Pietūs)

Pažintis su dar vienu UNESCO saugomu pasaulio paveldo objektu, 9 a. karaliaus Saliendros dinastijos statytu unikaliu Borobuduro šventyklos kompleksu. Tai didžiausia pasaulyje budistų švetykla - drąsiai gali būti laikoma vienu iš septynių pasaulio stebuklų. Pavadinimas yra kilęs iš sanskrito kalbos žodžių Vihara Buddha Uhr, reiškiančių „budistų vienuolynas ant kalno“. Ši nuostabi šventykla yra tikras šedevras, tačiau tik po apsilankymo supranti, kodėl statinys labiausiai lankomas objektas šalyje ir kodėl jis tapęs Indonezijos kultūros paveldo simboliu. Šventykla didingai stūkso ant kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama į žalius plotus bei horizonte išnirusias kalvas. Borobuduras primena iš terasų sudarytą piramidę. Kiekvieną statinio aukštą juosia laiptais sujungtos galerijos. Ant aukščiausios terasos veidu į vakarus atsukta Budos statula. Išorinės sienos dekoruotos nedidelėmis nišomis, kurių kiekvienoje pastatyta po Budos statulą (viso net 504 skulptūros). Iš viršaus Borobuduras atrodo lyg didžiulė trimatė mandala (simbolinis pasaulio modelis). Jis susideda iš trijų didėjančių sferų: Norų karalystė, Formų karalystė ir Beformė karalystė. Šventykla atspindi budistų visatos sampratą. Kelias į šventyklos viršūnę išpuoštas ornamentais ir filosofinio turinio akmens raižiniais, kurie simbolizuoja kelią iš sunkios kasdienybės į nirvaną ir tris dvasinio tobulėjimo lygius, padedančius pasiekti nušvitimą. Papėdėje išdėstyti bareljefai vaizduoja žemiškąjį pasaulį, o keturios terasos aukščiau – dangiškąjį. Trys apskritos terasos viršūnėje reiškia anapus dangaus egzistuojantį beformiškumo pasaulį. Šventovės puošyba atspindi Javos gyventojams būdingą budistinės visatos sampratą. Dievų ir pusdievių hierarchiją sudaro pats Buda, simbolines mudras (gestus) atliekančio Budos atvaizdai ir budisatvos (nušvitusieji, kurie vadovauja budizmo keliu žengiantiems žmonėms). Terasas puošia daugybė negilių reljefų kosmogoninėmis temomis. Šventovė pastatyta nenaudojant cemento ar skiedinio. Jos masyvūs akmeniniai blokai (panaudota 2 milijonai akmens blokų) sujungti tarsi lego kaladėlės, kurioms nereikia klijų.

Šventykla puikiai išsilaikė iki šių dienų, nors dešimt amžių jos niekas neprižiūrėjo. Iki atradimo 1815 m. ją dengė po Merapi ugnikalnio išsiveržimo iškritę pelenai. 1973 metais Indonezijos vyriausybė pradėjo restauravimo darbus, kurie truko beveik 11 metų. Vykstate į Candirejo kaimą susipažinti su vietos gyventojų buitimi, papročiais, kultūra.  Tai tradicinis Javos kaimas, supamas nuostabios gamtos, dirbamų laukų, ryžių terasų. Ne tik stebėsite, bet ir patys dalyvausite, o gyventojai pakvies pasivaišinti vietos gėrybėmis. Grįžtate į Džogdžakartą. Esant galimybei, lankysite turgų ir susipažinsite su tradiciniais Javos amatais: sidabro dirbiniais, lėlėmis šešėlių teatro spektakliams bei batikos dirbiniais, kurių tradicijos gyvuoja jau daugelį šimtmečių. Nakvynė viešbutyje.

7
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 13). DŽOGDŽAKARTA – MOJOKERTO – BROMO UGNIKALNIO AREALAS. (Pusryčiai, Pietūs)

Ankstyvi pusryčiai. Vykstate į Tugu stotį. Vietiniu traukiniu vaizdingu kraštovaizdžiu vyksite į Majoketą. Važiuodami matysite ugnikalnius, atogrąžų miškus, ryžių laukus, kavamedžių, kakavmedžių ir prieskoninių augalų plantacijas, privačius ūkius. Vidurdienį atvykstate į Majoketą. Gėrėdamiesi apylinkių panorama toliau važiuosite link didžiulės vulkaninės zonos – Bromo–Tendžero–Semeru nacionalinio parko. Įsikuriate kotedžuose nacionalinio parko prieigose. Laisvas laikas poilsiui. Pageidaujantys gali pavakarieniauti Lava View restoranėlyje. Nakvynė.

8
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 14). BROMO IR SEMERU UGNIKALNIAI – SURABAJA - BALIS/UBUDU. (Pusryčiai,pietūs)

Šiandien Jūsų lauks pažintis su didžiuliu vulkanų regionu Tendžero kalnų masyve. Išsiveržus aukščiausiam Javos ugnikalniui Tendžer, susiformavo 8-10 km skersmens įduba – kaldera, kurios sienos siekė nuo 200 iki 700 m aukščio. Toje įduboje po išsiveržimų susiformavo dar keturi ugnikalniai: Penandžakan (2770m), Batok (2440m, užgesęs), Bromo (2392m, vis dar išsiveržiantis, XXI a. jo išsiveržimai vyko 2004, 2010, 2011–2012 m.) ir labai aktyvus Semeru (3676m ). Visi kartu jie sudaro Bromo–Tendžero–Semeru nacionalinį parką, į kurio teritoriją įeina ir didžiulis vulkaninio smėlio plotas Laut Pasir, vadinamas Smėlio jūra, likęs po paskutiniojo Tendžero ugnikalnio išsiveržimo. Parke aptinkamos net 157 orchidėjų rūšys ir daugiau negu 600 kitų augalų.

Šios dienos programą pradėsite apie 4 val. ryto, kad spėtumėte pasigrožėti įspūdingu Mėnulio peizažu saulei tekant. Vingiuotu kalnų keliu džipais pajudėsite Penandžakano (2750m) ugnikalnio link pasigrožėti nuostabiu saulėtekiu. Čia galėsite trumpai stabtelėti atsigerti arbatos ar kavos, po to pėsčiomis pakilsite iki kalno viršūnės, kur kartu su dešimtimis turistų lauksite patekančios saulės ir fotografuosite. Iš čia (esant giedram orui) kaip ant delno atsiveria puiki panorama į Bromo, Batok, Kursi, Semeru vulkanus. Vien dėl tokių potyrių verta vykti į Indoneziją – kylančios saulės vaizdas magiškai veikia žmogaus sąmonę ir žodžiai čia bejėgiai... Nusileidę nuo kalno, džipais važiuosite garsiosios Smėlio jūros link. Stovėjimo aikštelėje palikę džipus, sėsite ant mažų arkliukų, josite per juodą lavos smėlį iki Bromo ugnikalnio papėdės. Norėdami pasiekti kraterio viršūnę, turėsite įveikti 2249 laiptelius. Kopsite apie 30 minučių, bet nuo kraterio krašto atsivėrę vaizdai į lavos smėlio jūrą ir kitus vulkanus atpirks jūsų pastangas. Pasigėrėję rūsčiu peizažu leisitės žemyn, vėl josite arkliukais per vulkaninio smėlio laukus, tada, persėdę į džipus, grįšite į kotedžus. Pusryčiai.  Poilsis. Vykstate į Surabaja oro uostą. Skrydis į Balį. Pervežimas į Ubudu. Nakvynė viešbutyje.

9
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 15). UBUDU. (Pusryčiai, Pietūs)

Pažintis su Ubudu - salos amatų, menų, tradicinių šokių ir muzikos sostine. Ubudu – be menkiausios abejonės turėtų būti sąrašo viršuje, ką būtina aplankyti Balyje. Čia tiek daug senosios kultūros, papročių, tradicijų, religijos,.. Kas svarbiausia – visa tai ne dėl turistų akių. Visa tai tikra.Tai tarsi miestas – šventykla, kvepiantis gėlėmis ir smilkalais.

Vienas smagių lankomų objektų Ubudu – šventas beždžionių miškas ir jame esančios trys šventyklos. Čia gyvena 600 makakų. Baliečių kultūroje šie gyvūnai labai gerbiami. Nuo senų senovės jie minimi įvairiose sakmėse. Beždžionės draugiškos ir linksmos, bet savo daiktus privalote akylai saugoti.

Aplankysite įspūdingas smaragdinio žalumo Tegalalango ryžių terasas (UNESCO pasaulio paveldas). Ryžių augintojų darbas reikalauja tiesiog pragariškos kantrybės – kepinant saulei, valstiečiai iki kelių braidydami vandenyje sodina po vieną daigelį... Be abejo, saloje ryžiai vertinami, todėl čia ypač garbinama ryžių deivė Devi Sri. Pamatysite, kaip išmaniai suprojektuotos ryžių terasos, stengiantis išnaudoti kiekvieną žemės lopinėlį.

Smagiu keliu, įrėmintu smaragdinių ryžių terasų, vykstame kalnų ir šaltinių apsupto Tampaksiringo kaimelio link. Sustojate prie žaliame tropiniame lietaus miške pasislėpusio Gunung Kavi šventyklų komplekso, kurį sudaro 10 antkapinių paminklų, išskaptuotų uoloje ant kalnų upės kranto. Manoma, kad jie išskaptuoti 11 a. ir skirti karališkosios šeimos nariams. Legenda byloja, kad visus paminklus uoloje išskaptavo mitinis milžinas Kebo Iwa  savo nagais vos per vieną naktį. Šią šventyklą supa sakralinių šaltinių vandens baseinai su žydinčiais lotosais.

Užsukate į Tampak Siring kaimelį aplankyti Tirta Empul šventyklą, maždaug nuo 10 a. garsėjančią šventuoju šaltiniu. Balio gyventojams vanduo turi ypatingą gydomąją ir valomąją reikšmę, jis taip pat labai gerbiamas, nes juo laistomi ryžiai – maisto šaltinis.
Tad saloje šventyklos, esančios prie vandens telkinių, laikomos ypač svarbiomis. Būtent tokia Tirta Empul, šalia kurios teka šventos versmės, pasak vietinių gyventojų, nuplaunančios nuo žmogaus ir dvasinį, ir fizinį purvą. Teritorijoje atliekamos „Melukat“ apsivalymo apeigos, tačiau prieš jas būtina nueiti į pačią šventyklą. Magiškų savybių turintis šaltinis naudojamas visoms apylinkių kremavimo apeigoms, o tai ženklas, kad gyventojai rimtai žiūrį į galingą vandens stichiją. Dažnai netoliese paliekamos aukos dievams: gėlės, ryžiai ir net pinigai.

Tampak Siringe apžiūrime Indonezijos valstybės rūmus. Šie rūmai yra vieni iš 6 Prezidento rūmų, pastatyti 1963 m. Skirtingai nuo kitų prezidento rūmų Indonezijoje, kurie daugiausia buvo paveldėti iš kolonijinio Nyderlandų Rytų Indijos laikotarpio, šie rūmai pastatyti po Indonezijos nepriklausomybės. Architektūra modernistinė su Balio architektūros elementais. Komplekso pastatai išsidėstę 19 ha plote. Pagrindinis rūmų pastatas yra pastatytas ant kalno, nuo kurio atsiveria vaizdai į Tirta Empul šventyklą ir aktyvų Agungo ugnikalnį.

Vėliau stabtelėsite prie šventyklėlės Goa Gajah – „dramblių urvo“, skirto dievui Ganešui. Maždaug prieš tūkstantį metų iš akmens iškalta šventovė išpuošta dramblius vaizduojančiomis skulptūromis. Joje rasta Budos statula, taip pat svarbios hinduistinės dievybės, tarp jų – drambliagalvis Ganešas. Šventykloje būta meditacijai skirtų nišų, o visiškai netoli čiurleno šventas šaltinis. Ideali vieta apmąstymams.  Grįžtate į Ubudu. Laisvas laikas, kurio metu galite aplankyti meno galerijas, amatininkų dirbtuves, ieškodami originalių dirbinių, arba tiesiog mėgaujasi bohemiška atmosfera. Nakvynė viešbutyje.

10
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 16). UBUDU. (Pusryčiai)

Apsigyvenate džiunglėse, nuostabioje vietoje įsikūrusiame poilsio komplekse „Komaneka at Tanggayuda“. Erdviose poilsio komplekso „Komaneka at Tanggayuda“ vilose yra oro kondicionieriai, vonios, elegantiškos lovos su baldakimais, kabelinius ir palydovinius kanalus rodantys televizoriai, DVD grotuvai ir mini barai. Šis poilsio kompleksas pripažintas geriausiu Ubude. Poilsis „Komaneka at Tanggayuda“. Iš komplekso atsiveria Oos upės vaizdai, yra bekraštis panoraminis baseinas, rengiamos nemokamos jogos, tradicinių Balio šokių bei medžio raižymo pamokos. Po treniruotės sporto salėje galėsite pasilepinti atpalaiduojančiais masažais SPA centre arba ramiai pasigėrėti sodo vaizdais. Nakvynė.

11
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 17). UBUDU – GILI TRAWANGAN. (Pusryčiai)

Pusryčiai – indonezijietiškų nacionalinių patiekalų stalas. Vykstate į uostą. Greitaeigiu kateriu plaukiate į Gili Trawangan salą. Pervežimas į viešbutį arklių traukiamomis karietomis. Įsikuriate viešbutyje „Oceano Jambuluwuk Gili Trawangan“****. Viešbutis 1 min. kelio pėsčiomis nuo paplūdimio, Gili Trawangan salos šiaurėje, žaliuojančios atogrąžų gamtos apsuptyje. Viešbutyje  yra lauko baseinas, 3 maitinimo įstaigos, įrengti erdvūs numeriai su terasomis, o bendrose patalpose veikia nemokamas belaidis internetas. Kambariuose yra oro kondicionieriai, svetainės zonas, palydovinius kanalus rodantys plokščiaekraniai televizoriai, elektriniai virduliai, terasos, iš kurių matyti augalija.

Kavinėje „Jewel“, sporto bare „Pemenang“ ir paplūdimio klube „Clubhouse Gili by The Beach“ patiekiami tarptautiniai valgiai. Poilsis. Nakvynė viešbutyje.

12
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 18). GILI TRAWANGAN. (P)

Poilsis. Pageidaujantiems laiką praleisti aktyviau:

 •     ŸViešbutyje išsinuomotais dviračiais galite pasivažinėti po salą, pasigėrėti Gili Trawangan salos grožiu (sala nėra didelė, joje nėra automobilių).
 •     ŸSaloje organizuojami paviršinio nardymo turai, juos galite įsigyti visose pagrindinėse gatvėse.
 •     ŸVakrėliai paplūdimyje  – jie patiks net didžiausiam rimtuoliui.. Vakrėlių galite rasti įvairių, nuo gyvos muzikos vakarų iki trankios muzikos ir daug šviesų.
 •     ŸPajodinėti arkliukais palei paplūdimį saulei leidžiantis.
 •     ŸGili Trawangan saloje galite aplankyti naktinį jūros gėrybių turgų.
 •     ŸPažiūrėkite filmų paplūdimio kino teatre.
 •     ŸRamioje jūroje išbandyti kanojas.
 •     ŸMėgautis Spa pasalugomis ir masažu.

Nakvynė viešbutyje.

13
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 19). GILI TRAWANGAN – BALIS – ULUWATU ŠVENTYKLA – KEDAC ŠOKIS. (Pusryčiai)

Greitaeigiu kateriu plaukiate į Balį. Pervežimas į pakrantės viešbutį. Įsikuriate.

Vykstate į pietinę salos dalį pasigrožėti įspūdinga induistų šventykla ir stebėti kerintį saulėlydį. Uluwatu šventykla – Balio salos puošmena, pastatyta ant stačios uolos, smengančios į Indijos vandenyną. Tai viena seniausių šventovių Balio saloje, į kurią kiekvieną dieną plūsta šimtai maldininkų bei smalsių turistų. Raštuose minima, jog Uluwatu šventyklos statybą prieš 1000 metų pradėjo Majapahit vienuolis Mpu Kunturan (įkūrė dar kelias kitas svarbias šventyklas Balio saloje). Šiek tiek vėliau iš pietryčių Javos kilęs kunigas Dhang Hyang Dwijendra šią šventyklą pasirinko dvasinės kelionės galutiniu tikslu. Salos gyventojai tiki, jog kunigas Uluwatu šventovėje pasiekė aukščiausią dvasinį lygį – nušvito spindulių pluoštu ir išnyko.

Pietinėje Balio dalyje esanti šventykla kartu su dar penkiomis laikoma švenčiausiomis garbinimo vietomis visame Balyje (Uluwatu – antra pagal svarbumą). Gyventojai tiki, jog šios šešios šventovės palaiko salos dvasinę pusiausvyrą. Į šventyklą galima patekti tik vilkint kuo uždaresnius drabužius.

Ypatingai gražiai šventyklos ir skardžio duetas atrodo leidžiantis saulei, kai dangus nusidažo švelniai rausva spalva, o viskas tarsi pasidengia paskutiniųjų saulės spindulių blizgesiu. Vakarais prie Uluwatu šventyklos rengiami Kecak šokio pasirodymai. Tai tradicinis saulėlydžio ugnies šokis, jį atliekantiems šokėjams akomponuoja vyrų choras, skirtingus ritmus kuriantis hipnotizuojančiais garsais „cak cak cak cak“. Pamažu įeidami į transo būseną, šokėjai užburia visus žiūrovus.

Nakvynė pajūrio viešbutyje „Grande Mirage at Deluxe Garden”.

14
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 20). TAMAN AYUN ŠVENTYKLA - BERATANO EŽERAS – TANAH LOT ŠVENTYKLA. (Pusryčiai, Pietūs)

Vykstate mažo Mengvi kaimelio link. 17a. tai buvuo galingos karalystės sostinė. Čia iki šių dienų stovi šlovingos praeities liudininkė šventykla Taman Ayun. Didingoji „sodų šventykla“ -  antra pagal dydį Balyje - iškilo apie 1634 metus.  Iš vidinio kiemo stiebiasi daugybė pagodų. Jos įkūnija šventąjį Mahameru kalną - pasaulio ašį, esančią Visatos centre. Pasak padavimų, šis auksinis kalnas yra Aukščiausiojo dievo ir mirusių sielų prieglobstis. Jų ramybę saugo didžiulis milžinas Dwarapala, užtveriantis įėjimą į šventovę. Įeiti vidun gali tik tikintieji, turistams belieka tenkintis vaizdu iš išorės, tačiau vaizdas to vertas -  sodų terasos su kiemeliais išdėstytos skirtinguose lygiuose, o visas kompleksas apjuostas tvenkiniu, pilnu žydinčių lelijų.

Važiuojate prie Beratano ežero, išsidriekusio vulkano krateryje, 1200m aukštyje, apsupto mišku apaugusiomis kalvomis. Vietos gyventojai valstiečiai neša aukas Devi Danu – kraterio ežero dievybei, ir meldžiasi mistiškoje Ulun Danu šventykloje, kurios statiniai išsibarstę Beratano ežero pakrantėje ir netgi mažose ežero salelėse. Teigiama, jog ši fotogeniška šventykla yra viena labiausiai fotografuojamų Balyje.

Šiandien lankomos šventyklos dažniausiai matomos salą reklamuojančiuose atvirukuose, tai tarsi Balio vizitinė kortelė. Aplankome dar vieną – žymiausią, o kartu ir fotogeniškiausią - Tanah Lot šventyklą. Pastatyta 15 a., pavadinimas baliečių kalba reiškia „žemę jūroje“. Legenda apie Tanah Lot įkūrimą nukelia šį įvykį į Viduramžių Balio istoriją ir jį sieja su įtakingo šventiko Dang Hyang Niratha vardu. 1489 m. jis apsigyveno čia, kad saugotų ir stiprintų induistų tikėjimą. Iš viso Balio žmonės atvykstaį šventyklą norėdami atnešti auką didžiajam Mokytojui, pasiekusiam nirvaną, ir pasimelsti aukščiausiajai dievybei Ida Hyang Widi už sielos ir kūno gerovę. Tarsi įbridusi į vandenyną šventykla stovi netoli kranto ant neaukštos stačios uolos, į kurią galima patekti tik atoslūgio metu. Tikima, kad šventyklą saugo nuodingosios jūros gyvatės, atbaidančios piktąsias dvasias ir nepageidaujamus įsibrovėlius. Potvynio metu uolą daužo bangų muša, o šventykla, apšviesta tekančios arba besileidžiančios saulės spindulių, atrodo ypač graži ir paslaptinga. Grįžtate į viešbutį. Poilsis. Nakvynė pajūrio viešbutyje „Grande Mirage at Deluxe Garden”.

15
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 21). POILSIS PAJŪRIO VIEŠBUTYJE BALYJE. (Pusryčiai)

Viešbutis „Grande Mirage at Deluxe Garden” įsikūręs 2 min. kelio pėsčiomis nuo paplūdimio. Tanjung Benoa miestelyje, Nusa Dua paplūdimio pakraštyje. Komplekse  yra apdovanojimų pelnęs restoranas, baseinas su vandens baru ir vandens sporto įranga. Svečiams siūloma naudotis nemokamu belaidžiu internetu. Visuose numeriuose, iš kurių atsiveria gražūs vaizdai į vandenyną, rasite LCD televizorius, seifus, kavos bei arbatos virimo aparatus ir vonios kambarius su atskiromis voniomis, dušais bei į miegamąjį atsiveriančiomis langinėmis.

Viešbučio svečiai kviečiami mėgautis įvairiausiais užsiėmimais: Balio kulinarijos pamokomis, išvykomis dviračiais su gidu, taip pat siūloma naudotis vandens sporto įranga. Kultūrinių vakaro programų metu kuriami laužai, demonstruojami tradiciniai šokiai, organizuojami žaidimai ir rengiamos teminės savitarnos vakarienės.

Apdovanojimų pelniusiame restorane „La Cascata“ tiekiami italų ir Viduržemio jūros regiono valgiai. Visą parą dirbančioje kavinėje „Grand Café“ siūlomi azijiečių ir tarptautiniai patiekalai. Paplūdimyje įrengtame restorane „Jukung Grill“ galima mėgautis šviežiomis jūros gėrybėmis ir lauko kepsniais. Nakvynė.

16
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA
(10 22). POILSIS PAJŪRIO VIEŠBUTYJE BALYJE. (Pusryčiai)

(10 22). POILSIS PAJŪRIO VIEŠBUTYJE BALYJE. (Pusryčiai)

17
(10 23). SKRYDIS DENPASARAS – SINGAPŪRAS. (Pusryčiai)

Pusryčiai. Poilsis viešbutyje. Vykstate į Denpasaro oro uostą. Skrydis į Singapūrą.

18
(10 24). SKRYDIS SINGAPŪRAS – TARPINIS ORO UOSTAS - VILNIUS.

(10 24). SKRYDIS SINGAPŪRAS – TARPINIS ORO UOSTAS - VILNIUS.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota
 •     Ÿ Tarptautinių skrydžių bilietai: Vilnius-Stambulas-Singapūras- Stambulas-Vilnius.
 •     Ÿ Vietiniai skydžiai: Singapūras-Džogdžakarta; Surabaja-Balis; Denpasaras-Singapūras.
 •     Ÿ Bagažas ir oro uostų mokesčiai.
 •     Ÿ Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą.
 •     Ÿ Plaukimas greitaeigiu kateriu į Gili Trawangan salą.
 •     Ÿ Pervežimas į viešbutį Gili Trawangan saloje arklių karietomis.
 •     Ÿ Ekskursijos ir įėjimo bilietai už mokamus objektus (pagal programą).
 •     Ÿ 2 nakvynės 4*viešbutyje Singapūre.
 •     Ÿ 12 nakvynių 5* viešbučiuose Indonezijoje.
 •     Ÿ 1 nakvynė vietinio stiliaus lodžijose.
 •     Ÿ Maitinimas pagal programą: 15 pusryčių, 7 pietūs.
 •     Ÿ Gido paslaugos Singapūre (rusų klb.).
 •     Ÿ Gido paslaugos Javoje (anglų klb.).
 •     Ÿ Gido paslaugos Balyje (rusų klb.).
 •     Ÿ Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
Į kelionės kainą neįskaičiuota
 •     ŸMedicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 •     ŸArbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (privalomi Singapūre ir Balyje). Rekomenduojama palikti arbatpinigių vairuotojams ~2 - 3 USD/dienai, vietiniams gidams ~4 - 5 USD/dienai, kambarinėms ~1 USD/dienai, viešbučio nešikams ~1 USD/už lagaminą.
 •     ŸAsmeninės išlaidos, gėrimai, mini baras viešbutyje, papildomos išlaidos.
 •     ŸGali būti taikomi išvykimo mokesčiai iš Balio salos – apie 30Eur/asm (jei mokestis bus taikomas, reikės mokėti vietoje).
 •     ŸVienviečio kambario priemoka :905 EUR.
 •     ŸPajūrio viešbutyje maitinimo tipas “ viskas įskaičiuota” -80 EUR/1dienai
Pastabos
 •     ŸKelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 •     ŸViešbučių kategorijos žvaigždutėmis nurodytos remiantis tos šalies viešbučių kategorijomis.
 •     ŸPasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis.

Svarbi informacija:

 •     ŸSiekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių šalyje, kurioje viešite (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz. nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai pan.).
 •     ŸNepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
 •     LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja  ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Būkite pirmas palikęs atsiliepimą
Palikti atsiliepimą

Jums taip pat patiks

Meksika. Senosios civilizacijos.
Meksika. Senosios civilizacijos.
Meksika
15 dienų / 13 naktų
2023.01.12 - 2023.01.27 vietų yra
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
Izraelis
11 dienų / 10 naktų
2022.11.06 - 2022.11.16 vietų yra
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
Izraelis
9 dienos / 8 naktys
2022.11.05 - 2022.11.13 vietų yra
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
ŠRI LANKA – INDIJOS VANDENYNO PERLAS
Šri Lanka
13 dienų / 10 naktų
STULBINANTIS TAILANDAS – KONTRASTIŠKOJI KAMBODŽA
STULBINANTIS TAILANDAS – KONTRASTIŠKOJI KAMBODŽA
Tailandas, Kombodža
16 dienų / 13 naktų
AZIJOS MAGIJA: MODERNUSIS SINGAPŪRAS – DVASINGASIS BALIS – ĮSPŪDINGOJI JAVA