Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

ŽAGARĖS GAMTOS TURTŲ KELIAS: žmogaus ir pelkės draugystė
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Kaina vienam asmeniui: 27 € 35.00 € - 22.86%

Kelionės išskirtinumai

 • Kviečiame atsipalaiduoti, pamiršti visus kasdieninius rūpesčius ir pasimėgauti ramybe keliaujant šiuo maršrutu, kuriame pristatomi patys žymiausi Žagarės apylinkių gamtiniai lobiai. Susipažinsite su Žagarės dvaro rūmais, pamatysite žaismingą puodų namą, skanausite Žagarės „kleckų“ – tiek tos civilizacijos. O toliau – tik gamta: panoraminiai vaizdai, užkopus ant Žagarės ozo, Žvelgaičių ežeras su tikrų tikriausia Meilės sala, unikalus žmogaus nepaliestas gamtos kampelis keliaujant Mūšos tyrelio pažintiniu taku, poilsio ir ramybės minutė prie vienintelio pelkėje neužakusio Miknaičių ežero...

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.09.21 2019.09.21 0 naktys 2700 3500 Užklausti
2019.10.19 2019.10.19 0 naktys 2700 3500 Užklausti

 • Ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Žagarę. Rašytiniuose šaltiniuose Žagarė pirmą kartą paminėta 1198 m. (čia stovėjo svarbiausia žiemgalių genties pilis Raktė). XVI a. raštuose Žagarė jau vadinama miestu. Per Žagarę ėjo kelias į Rygą. Dėl palankios geografinės padėties mieste klestėjo amatai, vyko prekyba su užsienio šalimis. XIX a. Žagarėje vyko didžiulės mugės, veikė sagų, kaspinų, plunksnų, drobės balinimo, vilnonių dirbinių ir žvakių fabrikėliai, vyno, alaus daryklos. Šiandien miestelį garsina gražūs piliakalniai, vyšnių festivalis, dvaro rūmai ir… puodų namas.

  Visus sužavės naujam gyvenimui prikelti Žagarės dvaro *rūmai. Muziejaus gidas aprodys rūmus, papasakos jų istoriją, apžiūrėsite medžioklės trofėjų ekspoziciją, senovinių daiktų parodą ir interaktyvią ekspoziciją „Žagarės regioninis parkas“, išdėstytą net 10-tyje salių.

  Sukame pasižiūrėti kitos žagarės įžymybės – puodų namo. Tai tikras vietinio meniniko, pramaniūgos, linksmintojo E. Vaičiulio namas, apkaltas daugiau nei 2500 puodų ir kitų virtuvės rakandų. Šis linksmas namas-pokštas jau tapo tarptautiniu reiškiniu, įtrauktu į aplinkinių šalių turizmo vadovų sąrašus.

  O dabar jau visiems privalu papietauti ir skanausime ne bet ką, o Lietuvių tautinio paveldo *patiekalą „Žagarės kleckai“. Sukame į netoli Žagarės, Žiurių kaime, įsikūrusią sodybą „Žiurkiemis“. Čia gyvena senųjų kulinarinių tradicijų puoselėtojas, profesionalus virėjas Arūnas Činčys. Atsikėlęs čia gyventi, dažnai girdėdavo vietos žmones sakant: „Einu kleckų virt.“ Iš pradžių nelabai į tai kreipęs dėmesį ir domėjęsis, koks tai patiekalas, tačiau galų gale išsiaiškino, kad nuo senų senovės žmonės šiame krašte iš plikytų ruginių ir trupučio kvietinių miltų bei sėlenų gamino „kleckus“. Jie niekur daugiau nėra paplitę, tik maždaug 20 km spinduliu aplink Žagarę. Tai grynai šio Žiemgalos krašto patiekalas. Primena cepelinus, tik viduje – ne mėsa, o čirškinti rūkyti spirgučiai. Sotūs „kleckai“ valgomi su raugintais kopūstais. Tautinio paveldo sertifikatą „kleckai“ gavo 2012 metais, o šiandien 150 gyventojų turinti Žiurių kaimo bendruomenė jau didžiuojasi, kad jų „kleckus“ žino kone visa Lietuva. Nemanykit, jog „kleckai“ – tik „biedniokų“ maistas, juos kirsdavo ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorai. Šeimininkas patieks po gerą „Žagarės kleckų“ porciją, skanausite naminio Žagarės vyno arba arbatos.

  Žagarės apylinkės išsiskiria reljefo formų įvairove – ledyno sustumtais ilgais gūbriais, ozais, nuo kurių viršaus atsiveria Žiemgalės lygumos ir miškingų apylinkių vaizdai. Vykstame pasigrožėti vienu ilgiausių ir įspūdingiausių Lietuvos ozų. Žagarės ozas prasideda Latvijoje ir baigiasi Lietuvos teritorijoje. Iškiliausia jo vieta – tai Žvelgaičio piliakalnis, nuo Švėtės upės pusės pakilęs maždaug 20 m. Nuo ozo atsiveria vaizdingų Švėtės vingių ir Žagarės miesto panorama. Vaizdais pasimėgauti galėsite specialiai tam įrengtoje regykloje „Voras“.

  Keliaujame prie Žvelgaičių ežero. Tiltuku keliaujame į Meilės salą. Žagarės regioniniame parke ne tik paukščiai ar žinduoliai suka lizdus. Meilės saloje pradėtas pinti didžiulis beveik visą salą užimsiantis lizdas, jau pramintas „meilės lizdeliu“. Simboliška – „meilės lizdelis“ Meilės saloje. Dabar sala palengva tampa jaunavedžių fotosesijų vieta. Žagariečiai tiki, kad ši vieta pritrauks vis daugiau ir daugiau meile degančių širdžių, kurie norės savo meilės prisipažinimus ištarti būtent Meilės saloje. Juk šiame nuostabiame gamtos kampelyje pasakyti meilės žodžiai niekur nedings ir lydės visą gyvenimą.

  Kelionės pabaigoje laukia unikalus žmogaus nepaliestas gamtos kampelis - Mūšos tyrelio pažintinis takas. Pelkes paslaptys gaubia nuo senų senovės. Protėviai tikėjo, kad jose naktimis aukų ieško paslaptingosios dvasios, o retkarčiais pasirodydavę vaiduokliai žmonėms grasindavo šią vietą palikti ramybėje. Gal todėl dauguma ir žiūrėjo į pelkes su pagarbia baime, nors gamtininkai sako, kad ta baimė tik iš nežinojimo. Dabar pelkės išgyvena tikrą renesansą.

  2015 metais per pelkę nusidriekė 3,6 km ilgio medinių lentelių takas, kuris iš karto po atidarymo pateko į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias pelkėje įrengtas medinių lentelių takas, o  Mūšos tyrelio aukštapelkė tapo viena gausiausiai lankomų pelkių Lietuvoje. 2019 m. pavasarį lentų takas pailgėjo dar 2 km. Taigi nuo šiol Mūšos tyrelio pažintinis takas dar patrauklesnis – po draustinį vingiuoja žiedu. Skirtingai nei vaikštant kitais pažintiniais takais, čia svarbu paisyti dviejų draudimų – negalima nulipti nuo medinių lentelių tako ir griežtai draudžiama rūkyti (durpių sluoksnis čia siekia 9 metrus ir, esant sausam orui, kyla didelis gaisro pavojus). Toje vietoje, kur susijungia naujasis ir senasis takai, o pažintinio tako žiedas užsidaro, telkšo vienintelis pelkėje neužakęs Miknaičių ežeras. Tikra tako puošmena tapęs vandens telkinys neatsitiktinai pakliuvo į National Geographic specialų leidinį apie Lietuvą „Nepažinta Lietuva“ ir atsidūrė „Nepažinta gamta“ skyriaus viršelyje. Neabejotinai gražiausia tako vieta, kur ramų vakarą galima mėgautis pelkę gaubiančia tyla.

  Tako pradžioje, o kartu ir pabaigoje, stovi medinis apžvalgos bokštas, į kurį vieni lipa eidami į prieki, kiti šį malonumą pasilieka pabaigai. Niekas nedraudžia ir du kartus jame apsilankyti, svarbiausia, kad namo parsivežtumėt kuo daugiau gerų švarių emocijų...

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelionės vadovo – gido paslaugos.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • (*)- Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Žagarės dvaro rūmai (lankytojo bilietas+gido paslaugos) – 1,5 Eur.
 • Pietūs – degustacija Žiurkiemyje – 10 Eur.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3 d. iki išvykimo el.paštu.