Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

ŠVIESŲ FESTIVALIS PRAHOJE
Čekija

Kelionės tipas: Artimiausios kelionės autobusu

 • Kelionės tipas: Artimiausios kelionės autobusu
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: pagal užklausimą

Kelionės išskirtinumai

 • Didžiausia kultūrinė akcija Čekijoje – festivalis „Signalas“. Šiuolaikiniai garso ir vaizdo menai keturis vakarus vėl užkariaus Prahos istorinį centrą.

  Nuo Iki 1/2 DBL  
pagal užklausimą pagal užklausimą pagal užklausimą Užklausti

 • Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Naujos pažintys, įdomios istorijos, malonus bendravimas... Pavakary atvykstame į vieną seniausių ir gražiausių Lenkijos miestų Vroclavą. Psivaikštome po miesto senamiestį, pastatytą ant 12 salų, kurias jungia virš 100 tiltų. Vaikštant žavingomis, grįstomis senamiesčio gatvelėmis pamatysime viduramžišką miesto išplanavimą, nuostabią miesto rotušę, esančią pačiame Vroclavo senamiesčio centre; Turgaus aikštę, universitetą. Laisvas laikas, kurio metu smagu paieškoti miesto simbolio – sprindžio dydžio nykštukų. Apie 70 figurėlių: „paštininkas“, „gaisrininkas“, „turistas“, „jaunavedžiai“, „kaliniai“ išsislapstę po visą Vroclavo centrą...


 • Pusryčiai. Atvykstate į Čekijos sostinę Prahą. Ekskursija po Senąjį ir Naująjį miestus bei Mala Strana. Senieji miesto vartai - Parako bokštas; XV a. įrengtas astronominis Rotušės laikrodis; viena iš gražiausių Europoje - Senamiesčio aikštė su turtingą miesto istoriją menančiais pastatais; Karolio tiltas, jungiantis Senąjį miestą su Mala Strana - sodų ir aristokratų rūmų rajonu; „Prahos Venecija" - Kampos sala. Hradčanų rajonas - XIV a. už išorinių pilies sienų įkurtas miestas. Prahos panorama nuo Strahovo vienuolyno terasos. Apžiūrite Prahos pilį - buvusią karalių ir princų rezidenciją, didingąją Šv. Vito *katedrą, Šv. Jurgio *bažnyčią, *Auksinę gatvelę, kurioje kadaise gyveno šauliai, saugoję pilį. Laisvas laikas, kurio metu siūlome užsukti į vieną seniausių Prahos restoranų „U medvidku“. Kelios kartos Čekijos žmonių, taip pat ir užsieniečių, aplanlė  šį restoraną, garsėjantį gera čekiška virtuve ir puikiu alumi. Restorane skamba gyva liaudies muzika. Romantikams siūlome plaukti *٭laiveliu Vltavos upe, grožintis Prahos senamiesčio vaizdais.

  Temstant Praha sušvinta visai kitomis spalvomis – prasideda Šviesų festivalis „Signalas“. Tai didžiausia kultūrinis renginys Čekijos Respublikoje. Tai ne tik  įspūdingai apšvietimai, tai naujausių technologijų, šviesų dizaino ir modernaus meno pristatymas. Šių metų „Signalas“ Prahoje vyks spalio 11-14 dienomis. Kodėl „Signalas“? Naujų technologijų pritaikymas ir įvairių šalių šviesos menininkų kūrybiškumas – tai signalas visiems, kurie ieško grožio, naujovių, netikėtų sprendimų.

  Išskirtinėse istorinio Prahos centro vietose žiūrovai galės ne tik grožėtis meniškai apšviestais pastatais, bet ir stebėti interaktyvias šviesos instaliacijas. Kai kurie projektai jau buvo įvertinti užsienio festivaliuose, tačiau daugelis sukurta išskirtinai „Signalui“ ir festivalio metu bus parodyti pirmą kartą.  Nušvis gatvės, aikštės, miesto parkai, net ant Vltavos vandens paviršiaus bus kuriami videomapping‘ai (vaizdinio meno kryptis, kurios metu atviroje erdvėje ant bet kokių objektų, pvz. namų fasadų ar pastatų interjerų, demonstruojamos projekcijos). Atgis senamiesčio aikštė, Střelecký sala, Kampos parkas, Klementinumas, Šv. Liudmilos bažnyčia Náměstí Míru aikštėje ir daug kitų žinomų ir mažiau populiarių vietų. Daugelis meninkų iš viso pasaulio – nuo Australijos iki Pietų Korėjos ir Turkijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Suomijos – šiuo metu rengia savo šviesos meno kūrinius.

  Žinoma, festivalyje savo darbus pristatys ir Čekijos menininkai. Labiausiai laukiama visame pasaulyje žinomo multimedijos menininko Jakub Nepraš darbų pristatymo. Šiais metais vėl ieškoma neįprastų patrauklių vietų, kur bus demonstruojamos technologiškai pažangiausios interaktyvios šviesos instaliacijos. Be to lankytojams bus pasiūlyta ne vienas interaktyvus projektas, kuriame jie patys galės dalyvauti ir kurti.

  Vaizdo žemėlapius prognozuojama rodyti ant didelių Prahos pastatų ir paminklų.

  Nakvynė viešbutyje.


 • Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį sugrįžtate į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • 2 nakvynės su pusryčiais turistinės klasės viešbutyje.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.

       (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats vietine valiuta apie 15 Eur.

       (**) - Palukimas laiveliu Vltavos upe - apie 10 Eur.

 • Priemoka už vienvietį kambarį (neatsiradus su kuo apgyvendinti) - 17 Eur.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančius asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai keistis.