Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

SENOJI RYGA – PREMJERINIS BALETO SPEKTAKLIS „HAMLETAS. (NE)PASAKOK MAN PASAKŲ“
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

  Į kelionės kainą įskaičiuotas bilietas į spektaklį! Liko 5 vietos!

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 43 € 55.00 € - 21.82%

Kelionės išskirtinumai

 • Kultūringas savaitgalis: pažintis su Latvijos sostine Ryga, PREMJERINIS BALETO SPEKTAKLIS Latvijos nacionalinėje operoje, mados muziejus ir istorinių likerių degustacija.

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.04.13 2019.04.13 0 naktys 4300 5500
Į kelionės kainą įskaičiuotas bilietas į spektaklį! Liko 5 vietos!

Užklausti

 • Ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame  į Latvijos sostinę Rygą. Rygos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Istorinio Rygos centro architektūroje savo pėdsakus palikę visi Rytų Europai būdingi architektūros stiliai - nuo gotikos iki moderno, o išlikę XIX a. mediniai pastatų kompleksai šiandien  yra viena unikaliausių vertybių.  Leidžiamės į apžvalginę ekskursiją: „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”.

  Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti siauromis Rygos senamiesčio gatvelėmis, užsukti į kavinę paskanauti latviškų patiekalų ar tiesiog pasimėgauti puodelio kavos.

  Pageidaujantys lankosi įdomiame Mados *muziejuje, dirbančiame kartu su Aleksandro Vasiljevo fondu. Interaktyvioje ekspozicijoje – skirtingų amžių madingiausi drabužiai. Kartu su muziejaus gidu leidžiatės į smagią ekskursiją, grožėdamiesi Christiano Dioro, Ivo Sen Lorano, Marko Boano, Džianfranko Fere fantazija, skoniu, laikmečio pajautimu. Eksponuojamos parodos tema „Auksiniai XX-ieji“.

  Mados muziejaus kavinė – ne mažiau intriguojantis muziejaus tęsinys. Čia viskas pašvęsta.. šokiams.  Nieko keisto, nes kavinė ir muziejus įsikūrę istoriniame name, kuriame jau XX a. pradžioje buvo įsikūrusi pirmoji Rygoje šokių mokykla. Kavinėje viskas byloja apie šokius ir muziką: senos fotografijos, knygų apie šokių teoriją iliustracijos, romantiškos 20-30-ųjų metų mados suknelės, nedidelėse vitrinose – senoviniai aksesuarai ir puošmenos. Istorijos tema atsispindi ir kavinės meniu: galite paragauti ne tik Rygos klasikos – pyragaitį „Vencriga“, Rygos balzamo, betir sužinoti jų istoriją. Dalyvaujame likerių *degustacijoje „Gėrimas – legenda“. Skanausite penkių rūšių likerį „Mandarine Napoleon“, „Grand Marnier Cordon Rouge“, „Chartreuse“, „Frangelico“, „Amaretto“ ir išgirsite šių gėrimų sukūrimo legendas-istorijas.

  Jeigu nepageidaujate lankytis nei viename iš šių muziejų, savarankiškai galite užsukti į Rygos istorijos ir jūreivystės *muziejų, įsikūrusį pačiame senamiesčio centre, Domo katedros Kryžiuočių salėje. Čia eksponuojama nedidelė, bet įdomi paroda „Naudota Rygoje XIX a. – 1918“. Paroda skirta naujovėms, kurios atkeliavo į Rygą XIX a. antroje pusėje – 1918 m., ir paveikė visas rygiečių gyvenimo sritis. Eksponuojami interjero, buities daiktai, prekės, kurių šiuo laikotarpiu buvo galima įsigyti Rygos parduotuvėse.

  Šiemet Latvijos nacionalinė opera švenčia 100-ąjį teatrinį sezoną. Šiai progai teatras pristato kelis premjerinius operos ir baleto spektaklius. 19:00 val. ir jūs grožitės premjeriniu baleto spektakliu „Hamletas. (Ne)pasakok man pasakų“ (premjera balandžio 12 d.). Tai du skirtingi vieno akto baleto pastatymai. Choreografas Antonis Freimanis, įkvėptas V. Šekspyro dramos „Hamletas“, savo pastatyme akcentuoja skirtingų kartų dialogą, praeities ir ateities santykį, amžiną žmogaus dialogą su mirtimi. Muzikinė spektaklio partitūra taip pat suausta kaip skirtingų kartų menininkų pokalbis: tai senojo meistro Sergejaus Rachmaninovo ir šiuolaikinės kompozitorės Lindos Leimanės muzikinis dialogas.

  Antrosios spektaklio dalies pagrindas - žymaus latvių poeto, pasakų kūrėjo Imanto Zieduonio paradoksali ir jaudinanti knyga „Spalvotosios pasakos“ (knyga apdovanota H.K. Anderseno garbės diplomu). Baletmeisterė Elza Leimanė, remdamasi šiuo šedevru, pabandė atskleisti baleto spalvas, papasakoti jo istoriją.

  Iš Rygos išvykstame apie 21:30 val. Planuojamas grįžimo laikas – į Panevėžį – apie 24:00 val., į Kauną – apie 1:30 val., į Vilnių – apie 3:00 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.
 • Bilietas į spektaklį Latvijos nacionaliniame operos teatre.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • Mokami objektai. Turistas moka pats už pasirinktus (*) pažymėtus lankomus objektus:
  • Mados muziejus (bilietas+muziejaus gido paslaugos) – 7 Eur.
  • Likerių degustacija „Gėrimas-legenda“ – 6,5 Eur.
  • Rygos istorijos ir jūreivystės muziejus – 5 Eur suaugusiam, 3 Eur studentams ir senjorams, 1 Eur mokiniams.


Papildoma informacija


 • Objektų skaičius ir jų lankymo tvarka gali kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace“automobilių stov. a.(Konstitucijos pr. 26, prie upės).
 • Išvykimas iš Kauno: c. River Mall/ pc. Maxima XX (Jonavos g. 60).
 • Išvykimas iš Panevėžio: c. IKI prie autobusų stoties (Ukmergės g.18).
 • Detalią išvykimo informaciją atsiųsime 2 d. prieš kelionę.
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.