Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

RUNDALĖS PILIS - RYGA – JOHANO ŠTRAUSO BALETAS „ŽYDRASIS DUNOJUS“
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

  Išvykimas iš Klaipėdos, Plungės, Mažeikių! Įskaičiuotas bilietas į spektaklį!

 • Kelionės trukmė: 2dienos / 1naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 89 € 99.00 € - 10.1%

Kelionės išskirtinumai

 • Kultūringas ir smagus savaitgalis: pažintis su Latvijos sostine Ryga, J. Štrauso baletas „Žydrasis Dunojus“, 2016 metais žymaus mados istoriko Aleksandro Vasiljevo įkurtas ir jo fondo finansuojamas Latvijos mados muziejus ir puikios degustacijos: istorinių likerių Rygoje, česnakų „gerklėdraskio“ Antros česnakų ūkyje ir Žagarės kleckų Žiurkiemyje.

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.04.27 2019.04.28 1 naktys 8900 9900
Išvykimas iš Klaipėdos, Plungės, Mažeikių! Įskaičiuotas bilietas į spektaklį!

Užklausti

 • Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionės tikslas – pramogauti, ilsėtis, grožėtis ir džiaugtis besišypsančiais žmonėmis. Gera valanda kelio ir mes jau Žagarėje. Visus sužavės naujam gyvenimui prikelti Žagarės dvaro *rūmai. Muziejaus gidas aprodys rūmus, papasakos jų istoriją, apžiūrėsite medžioklės trofėjų ekspoziciją, senovinių daiktų parodą ir interaktyvią ekspoziciją „Žagarės regioninis parkas“, išdėstytą net 10-tyje salių.

  O dabar jau visiems privalu papietauti ir skanausime ne bet ką, o Lietuvių tautinio paveldo *patiekalą „Žagarės kleckai“. Sukame į netoli Žagarės, Žiurių kaime, įsikūrusią sodybą „Žiurkiemis“. Čia gyvena senųjų kulinarinių tradicijų puoselėtojas, profesionalus virėjas Arūnas Činčys. Atsikėlęs čia gyventi, dažnai girdėdavo vietos žmones sakant: „Einu kleckų virt.“ Iš pradžių nelabai į tai kreipęs dėmesį ir domėjęsis, koks tai patiekalas, tačiau galų gale išsiaiškino, kad nuo senų senovės žmonės šiame krašte iš plikytų ruginių ir trupučio kvietinių miltų bei sėlenų gamino „kleckus“. Jie niekur daugiau nėra paplitę, tik maždaug 20 km spinduliu aplink Žagarę. Tai grynai šio Žiemgalos krašto patiekalas. Primena cepelinus, tik viduje – ne mėsa, o čirškinti rūkyti spirgučiai. Sotūs „kleckai“ valgomi su raugintais kopūstais. Tautinio paveldo sertifikatą „kleckai“ gavo 2012 metais, o šiandien 150 gyventojų turinti Žiurių kaimo bendruomenė jau didžiuojasi, kad jų „kleckus“ žino kone visa Lietuva. Nemanykit, jog „kleckai“ – tik „biedniokų“ maistas, juos kirsdavo ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorai. Šeimininkas patieks po gerą „Žagarės kleckų“ porciją, skanausite naminio Žagarės vyno arba arbatos.

  Kertame Latvijos sieną ir atvykstame į Latvijos Versalį - Rundalės *rūmus, projektuotus žymaus italų architekto B. Rastrelli. Prisiminsime galantiškojo amžiaus šarmą - pasivaikščiosime po puošnias Baltąją ir Auksinę sales, apžiūrėsime valgomąjį, hercogo apartamentus, hercogienės miegamajį ir tais laikais labai moderniai įrengtą hercogienės tualetą. Sužinosime, kaip buvo gaminamas ponams maistas rūmų virtuvėje, pamatysime atvirus židinius su masyviais žalvariniais puodais, iešmus, ant kurių pamovę kepdavo visą veršiuką. Baroko epochos rūmai neįsivaizduojami be prancūziško parko, ypatingo želdinių formavimo, turinčio rodyti meno pergalę prieš gamtą. Nors Rundalės prancūziškas parkas užima tik 10 hektarų, Rastreliui pavyko jame suprojektuoti sudėtingą alėją, pergolių ir bosketų labirintą, baseiną juosiančius ornamentinius parterius, suformuotus iš apkarpytų buksmedžių krūmelių...

  Gerokai po pietų atvykstame  į Latvijos sostinę Rygą. Rygos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Istorinio Rygos centro architektūroje savo pėdsakus palikę visi Rytų Europai būdingi architektūros stiliai - nuo gotikos iki moderno, o išlikę XIX a. mediniai pastatų kompleksai šiandien  yra viena unikaliausių vertybių.  Leidžiamės į apžvalginę ekskursiją: „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”.

  Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti siauromis Rygos senamiesčio gatvelėmis, užsukti į kavinę paskanauti latviškų patiekalų ar tiesiog sušilti prie puodelio kavos. Nakvynė viešbutyje Rygoje.


 • Pusryčiai. Pageidaujantys lankosi įdomiame Mados *muziejuje, dirbančiame kartu su Aleksandro Vasiljevo fondu. Interaktyvioje ekspozicijoje – skirtingų amžių madingiausi drabužiai. Kartu su muziejaus gidu leidžiatės į smagią ekskursiją, grožėdamiesi Christiano Dioro, Ivo Sen Lorano, Marko Boano, Džianfranko Fere fantazija, skoniu, laikmečio pajautimu. Eksponuojamos parodos tema „Auksiniai XX-ieji“.

  Mados muziejaus kavinė – ne mažiau intriguojantis muziejaus tęsinys. Čia viskas pašvęsta.. šokiams.  Nieko keisto, nes kavinė ir muziejus įsikūrę istoriniame name, kuriame jau XX a. pradžioje buvo įsikūrusi pirmoji Rygoje šokių mokykla. Kavinėje viskas byloja apie šokius ir muziką: senos fotografijos, knygų apie šokių teoriją iliustracijos, romantiškos 20-30-ųjų metų mados suknelės, nedidelėse vitrinose – senoviniai aksesuarai ir puošmenos. Istorijos tema atsispindi ir kavinės meniu: galite paragauti ne tik Rygos klasikos – pyragaitį „Vencriga“, Rygos balzamo, betir sužinoti jų istoriją. Dalyvaujame likerių *degustacijoje „Gėrimas – legenda“. Skanausite penkių rūšių likerį „Mandarine Napoleon“, „Grand Marnier Cordon Rouge“, „Chartreuse“, „Frangelico“, „Amaretto“ ir išgirsite šių gėrimų sukūrimo legendas-istorijas.

  12:00 val. lankomės Latvijos operos ir baleto teatre ir grožimės Johano Štrauso baletu „Žydrasis Dunojus“. Valsų karaliaus Johano Štrauso nuostabi muzika įkvėpė sukurti romantišką baletą, pasakojantį apie pasirinkimą tarp meilės ir scenos, svajonių ir realybės. Pirmą kartą „Žydrasis Dunojus“ Rygos operos ir baleto teatre buvo pastatytas 1957 m. Per 60 metų jis net keletą kartų grįžo scenon ir tapo Latvijos operos teatro aukso fondo pažiba. Atnaujintas spektaklis rampų šviesą išvydo 2017 m. balandį, švenčiant 110-ąsias Jelenos Tangijevos-Birzniecės - legendinės balerinos, baletmeisterės ir pedagogės - gimimo metines.

  Sukame namų link. Pakeliui stabtelsime unikaliame ekologiškame česnakų *ūkyje „Česnakų pasaulis“  Ten gyvena Antra, kuri geriausiai išmano, kaip saugoti savo sveikatą, nes savo gamina viską, ką tik galima pagaminti iš česnakų: marinuoja česnakų žiedus, džiovina skilteles, verda arbatas, pagardus, užraugia trauktines. Ir mes ragausime česnakų arbatos, ašaras spaudžiančio “gerklėdraskio”, česnakinės sriubos ir salsos, ir netgi česnakinės karamelės. Būtinai kažką nusipirksime,grįšime namo sveiki ir linksmi.

  Planuojamas grįžimo laikas – į Mažeikius – apie 20:00 val., į Plungę – apie 21:00 val., į Klaipėdą – apie 22:00 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.
 • Bilietas į spektaklį Latvijos nacionaliniame operos teatre.
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • Mokami objektai lankomi pagal pageidavimą. Turistas moka pats už (*) pažymėtus lankomus objektus:
 • Žagarės dvaro rūmai (lankytojo bilietas+gido paslaugos) – 1,5 Eur.
 • Pietūs – degustacija Žiurkiemyje – 10 Eur.
 • Rundalės rūmai – 10 Eur suaugusiam, 7 Eur studentams, 3,5 Eur mokiniams. Šeimos bilietas (2 suaugę + 2-4 vaikai) – 16 Eur; (1 suaugęs + 2-4 vaikai) – 12 Eur.
 • Mados muziejus (bilietas+muziejaus gido paslaugos) – 7 Eur.
 • Likerių degustacija „Gėrimas-legenda“ – 6,5 Eur.
 • Apsilankymas česnakų ūkyje ir degustacija – 5 Eur.


Papildoma informacija


 • Objektų skaičius ir jų lankymo tvarka gali kisti.
 • Išvykimas iš Klaipėdos, Plungės, Mažeikių.
 • Detalią išvykimo informaciją atsiųsime 2-3 d. prieš kelionę.
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.