Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

RYGA IR P. ČAIKOVSKIO BALETAS „MIEGANČIOJI GRAŽUOLĖ“
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Kaina vienam asmeniui: 37 € 53.00 € - 30.19%

Kelionės išskirtinumai

 • Kultūringas savaitgalis: pažintis su Latvijos sostine Rygą ir P. Čaikovskio baletas „Miegančioji gražuolė“ Latvijos nacionaliniame operos teatre. Darganoto rudens savaitgalis tebūna dovana Jums patiems – įdomi, šilta, dvasinga!

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2017.11.25 2017.11.25 0 naktys 3700 5300 Užklausti

 • Ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame  į Latvijos sostinę Rygą. Rygos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Istorinio Rygos centro architektūroje savo pėdsakus palikę visi Rytų Europai būdingi architektūros stiliai - nuo gotikos iki modern, o išlikę XIX a. mediniai pastatų kompleksai šiandien  yra viena unikaliausių vertybių.  Leidžiamės į apžvalginę ekskursiją: „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”.

  Miestas ypač žymus gausia Art Nouveau (Jugendstil) architektūra, Europoje suklestėjusia XIX – XX amžių sandūroje. Bandyta sukurti naują, istorinių stilių nekopijuojantį stilių, išimtinai remiantis estetika ir kūrėjų įkvėpimu. Ryga yra išskirtinis „Jugendstil“ arba secesinio stiliaus pastatų miestas Europoje. Todėl ekskursijos metu grožitės jugendstiliaus pastatų ornamentais, subtiliomis detalėmis, įdomiais konstrukciniais sprendimais. Laisvas laikas Rygos senamiestyje.

  Pageidaujantiems siūlome aplankyti Šviesos rūmus – moderniąją Latvijos nacionalinę biblioteką. Grožėsitės įspūdingu pastatu, kurio projektą sukūrė pasaulinio garso latvių kilmės architektas Gunaras Birkertas. Tai vienas įspūdingiausių kultūrinės paskirties pastatų per pastarąjį XXI-ąjį amžių. Latviai iš senos bibliotekos į naująją knygas iš rankų į rankas perdavė per gyvąją žmonių grandinę. Knygų pernešimo akcijos metu perkelta 78 tūkstančiai knygų. Keliaudami per septynis bibliotekos aukštus susipažinsite su modernios bibliotekos istorija, pasigrožėsite jos interjeru. Šiame įspūdingame 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate įrengta tūkstančio vietų skaitykla, įkurtas archyvas, talpinantis net 4,2 mln. knygų; veikia restoranas, parodų centras, konferencijų salės. Ypatinga ne tik bibliotekos struktūra, bet ir jos architektūrinis sprendimas.

  Rygoje yra daug puikių muziejų. Ir šiuo metu vyksta keletas įdomių parodų: Rygos jugendstiliaus centre – „Stebuklingos Herend porceliano gėlės“ (vengrijos porceliano dirbinių kolekcija), Mados muziejuje – „Dior“ (XX a. antros pusės kostumai, sukurti Christiano Dioro, Yvo Sen Lorano, Marko Boano, Džianfranko Ferė), Rygos istorijos ir jūreivystės muziejuje – „XVII-XX a. laikrodžiai“. Vienoje iš šių parodų galite apsilankyti ir jūs.

  19:00 val. Latvijos nacionaliniame operos teatre grožitės P. Čaikovskio baletu „Miegančioji gražuolė“. Apie šį savo kūrinį P. Čaikovskis rašė: "Siužetas toks poetiškas, taip tinka muzikai, kad aš kūriau labai susižavėjęs ir su tokiu entuziazmu, kuris visada nulemia kūrinio vertę". Kompozitoriui neteko nusivilti, "Miegančioji gražuolė" - bendras choreografo M. Petipa ir P. Čaikovskio kūrinys - 1890 m. pradėjo naują epochą baleto teatro vystymesi. Didžiulė fejerija, puošnios dekoracijos, puikus baleto artistų šokis, burtų, piktadarių, pasakų ir stebuklų pasaulis - visa tai žavi Latvijos operos teatro pastatyme.

  Trijų dalių spektaklio trukmė 2:50 val.

  Po spektaklio grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Bilietas į spektaklį Latvijos nacionaliniame operos teatre.
 • Ekskursinė programa.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • Laisvu laiku pasirinktinai lankomų objektų bilietai.


Papildoma informacija


 • Išvykimas iš Kauno: Kauno pilis, automobilių stovėjimo a.
 • Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace“ automobilių stovėjimo a.(Konstitucijos pr.26, prie upės).
 • Išvykimas iš Panevėžio: Ukmergės g.18, p.c. „Iki“ prie autobusų stoties.
 • Išvykimo laikai gali keistis. Detalią išvykimo informaciją atsiųsime 2-3 d. prieš kelionę Jūsų nurodytu el. paštu.
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas. 
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.