Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

Pavasario karnavalas Rygoje– MUZIKINĖ-DRAMINĖ FANTAZIJA „ODESA – UŽBURIANTIS MIESTAS“
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 37 € 49.00 € - 24.49%

Kelionės išskirtinumai

 • Savaitgalis žada būti įdomus ir labai gražus: Rygoje vyks pavasarinis karnavalas: renginiai, konkursai, koncertai. Klausysite įdomių istorijų ir legendų, džiaugsitės renginiu. Vakarą vainikuos Rygos rusų dramos spektaklis „Odesa – užburiantis miestas“. Tai maestro Raimondo Paulo muzikinis projektas – muzikinė-draminė fantazija Isako Babelio kūrinių motyvais.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=278&v=z0_Ge2dp12M

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2018.05.12 2018.05.12 0 naktys 3700 4900 Užklausti

 • Ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame  į Latvijos sostinę Rygą. Rygos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Senajame Hanzos mieste galbūt viešėjote ne kartą, tačiau šinadien miestas visai kitoks – grįžo viduramžiai! Šiandien miestas švenčia Pavasario karnavalą „Gegužės Grafas 2018“! Tai šventė visai šeimai, kilusi iš senos rygiečių tradicijos. Seniai, dar viduramžių laikais, broliai Juodagalviai su Didžiosios gildijos broliais gegužės mėnesį rengdavo turnyrus, siekdami išrinkti geriausią Rygos miesto gynėją – Gegužės Grafą. Šventė vykdavo su artistų pasirodymais, teatralizuotom eitynėm, šokiais ir vaišėmis. Joje galėjo dalyvauti visų socialinių sluoksnių ir tautybių gyventojai. Ši šventė – pavasario, meilės ir meistriškumo simbolis. 1477 m. buvo nuspręsta,  jog dėl Gegužės Grafo titulo gali kautis tik Didžiosios gildijos broliai. Šie metai -  oficiali pirmojo Rygos pavasario karnavalo data.
  Prieš šešerius metus karnavalas atgimė. Dabar tai smagi Hanzos miesto šventė: ryškūs kostiumai, riterių turnyrai, viduramžių artistų pasirodymai, atrakcijos ir žaidimai, mugė, klounai, mimai, astrologai, vaikščiotojai kojūkais, ugnies šou, gatvės šokėjai – rygiečiai švenčia iki pat sutemų. Neoficialiai miesto gyventojai šventę vadina „Rygos pasaka“, nes joje miesto istoriją atsklaidžia visi Rygos meno kolektyvai. Žinoma, svarbiausia karnavalo dalis – riterių turnyras. Tik kautis dėl Gegužės Grafo titulo gali nebūtinai didikai, kautis gali visi nuo 18 iki 70 metų amžiaus dori ir narsūs vyrai. O nugalėtojas pasirinks gegužės Grafienę iš gražiausių miesto panelių pulko.
  Šventės programa (pagrindinėje scenoje Domo aikštėje):
  12:30 – 15:30 – šokių grupių, dainininkų, cirko studijos pasirodymai, viduramžių ir fantastinės mados demonstracija.
  15:30 – 16:30 – kostiumų konkursas „Šiuolaikinis Renesansas 2018“.
  16:45 – 17:30 – skirtingų tautų ir laikų šokiai ir dainos.
  18:00 – Gegužės Grafo apdovanojimas. Gegužės Grafienės rinkimai. Grafienės ir grafo šokis+linijinis kostiuminis viduramžių šokis su kaukėmis (siekiamas Gineso rekordas – daugiausia žmonių, vienu metu šokančių viduramžių šokį).
  18:15 – prasideda šventinis koncertas Gegužės Grafo ir Grafienės garbei.
  Turnyrai (Domo aikštėje ir skveruose):
  12:00 – 15:00 – turnyras „Rolando taurė 2018“ vaikams ir jaunimui.
  15:00 – 17:45 – Gegužės Grafo turnyras (parodomosios riterių kovos: šaudymas iš lanko, dvikova su kalavijais, raitelių kova, šokio menas, išbandymas ugnimi).
  P.S. Jei atsiras bent vienas, kuris Rygoje lankosi pirmą kartą ir pageidauja išsamesnės pažinties su miestu, atvykus į Rygą, gidas organizuos pažintinę ekskursiją „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”.
  19:00 val. lankotės Rygos Michailo Čechovo rusų dramos teatre, grožitės muzikine-dramine fantazija „Odesa – užburiantis miestas“. Odesietiška saulė, odesietiškas jumoras ir Isako Babelio Odesos istorijos... Kompozitorius Raimondas Paulas, dramaturgas Viačeslavas Verbinas ir režisierius Vladimiras Zolotarius sukūrė himną Odesai – spalvingam ir charizmatiškam miestui prie jūros, įžūliam kontrabandininkų ir poetų miestui, išmintingam ir daug skausmo patyrusiam miestui, kuris, nepaisant nieko, juokiasi... Šiame spektaklyje įkūnytas Odesos kultūrinis mitas. Ir šio mito žavesys galingas! Spektaklio recencijoje rašoma: „Odesa – tai mažas atskiras pasaulis. Ten meilė iki dangaus, aistra iki kraujo, draugystė iki grabo lentos, o laidotuvės visada aukščiausios prabos... Ta pati Odesa, aprašyta Isako Babelio ir apdainuota Raimondo Paulo, - linksma, aistringa, nerūpestinga – atgimė spektaklyje „Odesa – užburiantis miestas“.
  Spektaklyje gyvenimas tiesiog verda: veiksmas veržlus ir greitas, pastoviai judančios dekoracijos, jumoras, dainingi šlageriai, ryškūs ir sodrūs veikėjų charakteriai... Tačiau kiekvienas šiame odesietiškame gyvenime tiksliai žino savo vietą. Kartu kiekvienas pasiruošęs ištiesti šalia esančiam ranką, patarti ir paguosti... Tokią Odesą pažino spektaklio kūrėjai..
  Į Lietuvą išvykstame apie 22:30 val. Planuojamas grįžimo laikas: į Panevėžį – apie 1:00 val., į Vilnių – apie 3:00 val., į Kauną – apie 4:30 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Ekskursinė programa.
 • Bilietas į spektaklį „Odesa – užburiantis miestas“.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.


Papildoma informacija


 • Ÿ Išvykimas iš Kauno Kauno pilies automobilių stovėjimo a.
 • Ÿ Išvykimas iš Vilniaus "Forum Palace" automobilių stov. a. (Konstitucijos pr.26).
 • Ÿ Išvykimas iš Panevėžio "IKI" prie autobusų stoties Ukmergės g.18).
 • Galimi išvykimai iš Žiežmarių, Elektrėnų, Ukmergės, Pasvalio.
 • Išvykimo laikai gali nežymiai keistis. Detalią išvykimo informaciją atsiųsime el. paštu likus 2-3 dienoms iki išvykimo.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.