Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

PAVASARIO KARNAVALAS RYGOJE
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 25 € 30.00 € - 16.67%

Kelionės išskirtinumai

 • Šiandien į Rygą vykstame švęsti Pavasario karnavalo! Visą dieną mieste karaliaus riteriai ir damos, gatvės muzikantai ir fakyrai, vyks koncertai, turnyrai, o sutemoms apgaubus miestą, kraują kaitins UGNIES FESTIVALIS – ugnies šou grupių iš įvairių Europos šalių pasirodymas.

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2018.05.12 2018.05.12 0 naktys 2500 3000 Užklausti

 • Ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame  į Latvijos sostinę Rygą. Rygos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Senajame Hanzos mieste galbūt viešėjote ne kartą, tačiau šinadien miestas visai kitoks – grįžo viduramžiai! Šiandien miestas švenčia Pavasario karnavalą „Gegužės Grafas 2018“! Tai šventė visai šeimai, kilusi iš senos rygiečių tradicijos. Seniai, dar viduramžių laikais, broliai Juodagalviai su Didžiosios gildijos broliais gegužės mėnesį rengdavo turnyrus, siekdami išrinkti geriausią Rygos miesto gynėją – Gegužės Grafą. Šventė vykdavo su artistų pasirodymais, teatralizuotom eitynėm, šokiais ir vaišėmis. Joje galėjo dalyvauti visų socialinių sluoksnių ir tautybių gyventojai. Ši šventė – pavasario, meilės ir meistriškumo simbolis. 1477 m. buvo nuspręsta,  jog dėl Gegužės Grafo titulo gali kautis tik Didžiosios gildijos broliai. Šie metai -  oficiali pirmojo Rygos pavasario karnavalo data.
  Prieš šešerius metus karnavalas atgimė. Dabar tai smagi Hanzos miesto šventė: ryškūs kostiumai, riterių turnyrai, viduramžių artistų pasirodymai, atrakcijos ir žaidimai, mugė, klounai, mimai, astrologai, vaikščiotojai kojūkais, ugnies šou, gatvės šokėjai – rygiečiai švenčia iki pat sutemų. Neoficialiai miesto gyventojai šventę vadina „Rygos pasaka“, nes joje miesto istoriją atsklaidžia visi Rygos meno kolektyvai. Šiemet šventės metu vyks ir ugnies festivalis „May Fire Fest 2018“. Žinoma, ir šiandien svarbiausia karnavalo dalis – riterių turnyras. Tik kautis dėl Gegužės Grafo titulo gali nebūtinai didikai, kautis gali visi nuo 18 iki 70 metų amžiaus dori ir narsūs vyrai. O nugalėtojas pasirinks gegužės Grafienę iš gražiausių miesto panelių pulko.

  Šventės programa (pagrindinėje scenoje Domo aikštėje):
  12:30 – 15:30 – šokių grupių, dainininkų, cirko studijos pasirodymai, viduramžių ir fantastinės mados demonstracija.
  15:30 – 16:30 – kostiumų konkursas „Šiuolaikinis Renesansas 2018“.
  16:45 – 17:30 – skirtingų tautų ir laikų šokiai ir dainos.
  18:00 – Gegužės Grafo apdovanojimas. Gegužės Grafienės rinkimai. Grafienės ir grafo šokis+linijinis kostiuminis viduramžių šokis su kaukėmis (siekiamas Gineso rekordas – daugiausia žmonių, vienu metu šokančių viduramžių šokį).
  18:15 – 20:00 – šventinis koncertas Gegužės Grafo ir Grafienės garbei (opera, šiuolaikinė muzika, šokio spektakliai).
  Turnyrai (Domo aikštėje ir skveruose):
  12:00 – 15:00 – turnyras „Rolando taurė 2018“ vaikams ir jaunimui.
  15:00 – 17:45 – Gegužės Grafo turnyras (parodomosios riterių kovos: šaudymas iš lanko, dvikova su kalavijais, raitelių kova, šokio menas, išbandymas ugnimi).
  20:00 – 22:00 – UGNIES FESTIVALIS – ugnies šou grupių iš įvairių Europos šalių pasirodymas.
  P.S. Jei atsiras bent vienas, kuris Rygoje lankosi pirmą kartą ir pageidauja išsamesnės pažinties su miestu, atvykus į Rygą, gidas organizuos pažintinę ekskursiją „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”.
  Į Lietuvą išvykstame apie 22:30 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.


Papildoma informacija


 • Išvykimas iš Kauno: Kauno pilis, automobilių stovėjimo a.
 • Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace“ automobilių stovėjimo a.(Konstitucijos pr.26, prie upės).
 • Išvykimas iš Panevėžio: Ukmergės g.18, p.c. „Iki“ prie autobusų stoties. Išvykimo laikai gali keistis. Detalią išvykimo informaciją atsiųsime 2-3 d. prieš kelionę Jūsų nurodytu el. paštu.
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas. 
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.