Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

NEPAŽINTA AUSTRIJA: VACHAU SLĖNIO MIESTELIŲ KUKLUS GROŽIS IR DIDYBĖ
Čekija - Austrija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 3dienos / 2naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Kaina vienam asmeniui: 150 € 179.00 € - 16.2%

Kelionės išskirtinumai

 • Trumpa, bet turininga, kupina įspūdžių savaitgalio kelionė: aplankysite du Čekijos miestus, Dunojaus pakrantėse grožėsitės prieš akis atsiveriančiais Vachau slėnio peizažais, keliausite Druidų tarpekliu, stebėsitės pilių ir bažnyčių didybe.

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.08.22 2019.08.24 2 naktys 15000 17900 Užklausti

 • Pusryčiai. Anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakare atvykstate į Brno - antrą pagal dydį Čekijos miestą, Pietų Moravijos sostinę. Brno centras išsidėstęs ant dviejų kalvų, ant vienos jų – Šv. Petro ir Povilo Katedra, ant kitos – Špilberko tvirtovė. Apžvalginė ekskursija po Brno senamiestį pėsčiomis: Šv. Petro ir Povilo Katedra, Laisvės aikštė, Senoji ir Naujoji miesto rotušės. Nakvynė viešbutyje Brno.


 • Pusryčiai. Visos dienos kelionė kerinčios gamtos apsuptyje, kur įkalnėse plyti vynuogių ir persikų sodai, priekalnėse kyšo vienabokščių bažnytėlių smailės, raudonuoja baltasienių namukų čerpių stogai, o aplink šimtametės istorijos paminklai – tvirtovės, pilys, katedros...

  Pirmasis lankomas objektas - Rozenburgo *pilis („Rožių pilis“). Ji stūkso pačioje Kamptalio – vynuogininkystės regiono – širdyje. Vaizdingi Kamp upės kloniai, tankūs ąžuolynai ir vynuogių laukai – tokie peizažai supa šią didingą pilį. Iš tolo akį traukia puikiai išsilaikę pilies sienos, žavūs čerpių stogeliai, šaudymo angos, menančios šlovingus riterių laikus. Istoriniuose dokumentuose pilis pirmą kartą paminėta 1175 m. Tuomet vietos valdytojas pradėjo statyti įtvirtintą pilį, siekdamas kontoliuoti Bohemijos – Vienos prekybos kelią. Pilis buvo ne kartą puolama, ne kartą keitėsi ir šeimininkai, bet po daugelio karų ir gaisrų,  perstatymų ir rekonstrukcijų XIX a. pabaigoje  tapo viena pirmųjų pilių Austrijoje atverta visuomenei. Lankantis pilyje, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į trylika bokštų - kiekvieno iš jų skirtinga architektūra. Turistams atvertos 26 puikios salės, kuriose galite apžiūrėti originalų XVII a. interjerą, baldus, paveikslus, medžioklės ginklus. Ypač vertingos marmuro grindys ir senoviniai veidrodžiai, o taip pat orkestro aikštelė. Bus įdomu apsilankyti senojoje puošnioje puotų salėje, virtuvėje – senoje, bet kadaise įrengtoje pagal paskutinį mados žodį. Priešais pilį įrengta viena didžiausių Europoje riterių turnyrų aikštė su 46 arkadom. Čia stebėsite plėšriųjų medžioklės paukščių *pasirodymą: sakalai, jūriniai ereliai, grifai, dresuotos pelėdos.

  Gamtos mylėtojai užsuks į pilies sodą. Čia galima pamatyti 100 metrų besitęsiančią rožių „sieną“, pasivaikščiot aromatinių augalų sodelyje, pasigrožėti lelijų tvenkiniu.

  Dabar mūsų laukia įspūdinga gamtinė atrakcija – pasivaikščiojimas Ysper upės tarpelkliu. Ysperklamm - gražiausias akmenuotas upelio slėnis Žemutinėje Austrijoje. Vietovės reljefą kadaise nusėjo įvairių formų gigantiški rieduliai, jis kyla ir leidžiasi iki 300 m – štai ir susidaro kriokliai. Romantiška miško prieblanda, vandens šniokštimas, fantastinių formų akmenys – galbūt būtent tai lėmė, jog kadaise Ysperklamas buvo druidų kulto vieta. Todėl ir šis kelias, kuriuo žingsniuosite neskubėdami, dairydamiesi, fotografuodami, vadinamas Druidų keliu. Pietų pertraukėlė vietinėje tavernoje.

  Keletas kilometrų vingiuotais miškų ir slėnių keliukais ir mes jau mažame Maria Taferl miestelyje. Žemutinėje Austrijoje kiekvienas miestelis, įsikūręs Vachau slėnyje, ant aukšto Dunojaus kranto  – mažas stebuklas, tačiau į šį miestelį daugybė žmonių atkeliauja dėl vienos priežasties – nusilenkti Marijos Taferl *bazilikoje. XVII a. pastatyta barokinė bažnyčia, gausiai puošta auksu ir įspūdingomis freskomis, vietiniams gyventojams, iškentusiems marą, turkų antpuolius it Trisdešimtmetį karą,  buvo džiaugsmo ir vilties spindulys. 1760 m. čia atkeliavo 700 piligrimų, melsdami sveikatos ir dvasios ramybės. Maldų, atgabentų gausių dovanų ar ypatingos vietos dėka visi pasveiko. Garsas apie pagijimus nuvilnijo per visą šalį ir dabar Marijos Tafel bazilika  - svarbiausia piligrimystės vieta Žemutinėje Austrijoje. Šventovė stebina gausia aukso ir sidabro puošyba, sienų freskomis, vaizduojančiomis stebuklingus pagijimus; daugybe votų – padėkos ženklų.

  Keliaujame Dunojaus pakrante, grožėdamiesi prieš akis atsiveriančiais Vachau slėnio  peizažais. Svečiuojamės gražiame viduramžiškame Austrijos miestelyje Špitz, įsikūrusiame Dunojaus pakrantėje, Tauzendaimerbergo kalno papėdėje. Kalno pavadinimas reiškia „tūkstančio kibirų kalnas“, nes viduramžiais būtent čia vynas buvo gaminamas tokiais kiekias. Apžiūrime miestelio įžymybes: vėlyvosios gotikos Šv. Mauricijaus bažnyčią su įmantriais skliautais ir meistro iš Kreimso sukurtu altoriumi  ir aukštai ant kalvos iškilusios Hinterhaus pilies griuvėsius. Pasivaikščiojate po miestelį. Laisvas laikas. Vykstate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Brno apylinkėse.


 • Pusryčiai. Vykstame į Olomoucą - istorinę Moravijos regiono sostinę. Apsilankysime Aukštutinėje aikštėje, kurioje pamatysime į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Švč. Trejybės koloną, miesto rotušę su astronominiu laikrodžiu, barokinius fontanus. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare-naktį grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • 2 nakvynė su pusryčiais turistinės klasės viešbutyje dviviečiame, triviečiame kambaryje (priklausomai keliese keliaujate).
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės organizacinės išlaidos.
 • Kuro mokestis.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • Bilietai už mokamus objektus. Turistas moka pats už (*) pažymėtus objektus:
 • Rozenburgo pilis – 12 Eur.
 • Plėšriųjų medžioklės paukščių šou – 4 Eur.
 • Marijos taferl bazilika – 1,5 Eur.
 • Vienviečio kambario priemoka (neatsiradus su kuo apgyvendinti) - 34 EUR.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės arba Alytaus.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3 d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.