Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

KULTŪRINGAS SAVAITGALIS RYGOJE: po žeme paslėptas muziejus ir magnolijų žydėjimas Rygos botanikos sode
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 26 € 29.00 € - 10.34%

Kelionės išskirtinumai

 • Kultūringas savaitgalis Latvijos sostinėje: pažintis su Ryga, ekskurija su gidu Latvijos nacionaliniame meno muziejuje, kulinarinė kelionė per Latvijos regionus, magnolijų spalvos Rygos Botanikos sode.

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.05.04 2019.05.04 0 naktys 2600 2900 Užklausti

 • Ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame  į Latvijos sostinę Rygą. Leidžiamės į apžvalginę ekskursiją: „Senosios Rygos dvasia“. Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - “Trijų brolių” namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – “Juodagalvių” gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, “namą su katinu”. 

  Lankomės Latvijos nacionaliniame meno *muziejuje. Tai didžiausias meno muziejus Latvijoje, kuriame  eksponuojama daugiau kaip 52 tūkstančiai Baltijos ir Rusijos tapytojų bei skulptorių kūrinių.

  Net jei nesidomite menu, šį muziejų mums, lietuviams, aplankyti būtina. Kodėl? Tuoj sužinosite. Muziejaus pastatą 1905 metais suprojektavo vokiečių architektas Wilhelmas Neumanas. Tai vienas iš įspūdingiausių baroko-klasicizmo istorinių pastatų Rygoje. Muziejus statytas pagal visus tuometinius Europos meno muziejų reikalavimus. 2010 m. Rygos miesto taryba nutarė rekonstruoti ir išplėsti muziejų. Tarptautiniame rekonstrukcijos konkurse dalyvavo 28 projektai. O nugalėjo lietuvių architektų „Processoffice“ ir „Andrius Skiezgelas Architekture“ projektas. Pažiūrėsime, ką originalaus pasiūlė lietuvių architektai, kad laimėjo konkursą, o vėliau, nurungę 90 dalyvių, pelnė tarptautinės komisijos prizą už geriausią architektūros darbą 2016 metais? Pirma, architektai išsaugojo istorinio pastato tūrius ir unikalias detales, antra, sename pastate iškilo penki aukštai, dar du naujo priestato aukštus architektai paslėpė po žeme. Čia įrengtos naujos ekspozicijų salės, o pro stiklinę sieną lankytojai gali pamatyti, kaip saugomi meno kūriniai. Lankytojams atverta muziejaus mansarda ir 600 kv.m. ploto  kupolas, ant stogo įrengtos dvi naujos terasos, nuo kurių atsiveria Rygos panorama, o lauke sumontuotas „amfiteatras“ stiklinėmis lubomis, per kurias matosi užkulisiniai muziejaus procesai. Šį lietuvių projektą užsienio ekspertai įvertino, pažymėdami, kad tai – auksiniai rėmai, skirti naujojo muziejaus pastato paveikslui.
  Sakoma, kad geras teatras prasideda nuo gero bufeto, o muziejus – nuo rūbinės. Įėjus į XX amžiaus pradžios pastatą, nuo kurio stogo atsiveria Rygos panorama, pirmas malonus darbas – nusileisti auksu tviskančiais laiptais į rūsį ir pasikabinti paltą. Ištikimi tradicijoms architektai rinkosi šimtmečių išbandytas medžiagas. Iš tikrųjų laiptai pagaminti iš žalvario, kuris puikiai dera prie parketo ir raudono kilimo. Pilies menę primenantis muziejus kviečia pasigrožėti puikiais sietynais, lubų ir sienų lipdiniais, restauratorių atkurtais medžio drožiniais ir kalvių darbais. Grupę lydės muziejaus gidas.

  Laisvas laikas. Papietauti siūlome buvusiose Jakobo kareivinėse įsikūrusioje „Tavernoje“. Čia patiekiami tik tradicinės latvių virtuvės patiekalai, tik latviškas alus, skamba tik latviška muzika. Galima netgi kulinarinė kelionė per Latviją, nes patiekalai gaminami pagal atskirų Latvijos regionų kulinarinio paveldo tradicijas.

  Kelionės pabaigai – maloniai kvepianti ir švelniais žiedais kerinti ekskursija į Rygos botanikos *sodą. Pavasario pranašų matyti visame sode: sprogsta medžių lapai, pradeda žydėti ankstyvųjų veislių rododendrai ir forzicijos, bet mes atvykome pasigrožėti magnolijomis. Azijinių rūšių magnolijos dar belapės, o šakelės tarsi nutūptos paukščių – baltų ir rožinių žiedų. Rygos botanikos sode sukaupta pati didžiausia magnolijų kolekcija Latvijoje – 15 skirtingų tipų ir veislių. Medžių amžius – iki 50 metų, todėl savo grožį skleidžia visa jėga.

  Vykstame Lietuvos link. Planuojamas grįžimo laikas: į Panevėžį: apie 21:30 val., į Kauną – apie 23:00 val., į Vilnių – apie 0:30 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota


• Kelionė autobusu.

• Kelionės vadovo – gido paslaugos.

• Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.

• Kuro mokestis.

• Kelionės organizavimas.Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • (*)- Mokami objektai. Turistas moka pats:

J Latvijos nacionalinis meno muziejus (bilietas + muziejaus gido paslaugos) – 6,5 EUR suaugusiems; 3,5 EUR studentams, senjorams; 2,5 Eur mokiniams.

J Rygos botanikos sodas – 4,5 Eur suaugusiems; 3,5 Eur studentams, senjorams; 2,5 Eur mokiniams.

 • Pietūs ir asmeninės išlaidos.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Susodinimo autobuse planas sudaromas pagal kelionės pirkimo pirmumą (nuo autobuso priekio galo link).