Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

ŽVEJIŠKA ŠVENTĖ „PALANGOS STINTA 2019“
Lietuva

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

  Liko 12 vietų.

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 26 € 35.00 € - 25.71%

Kelionės išskirtinumai

 • Kviečiame vykti į stintų šventę Palangoje visus kauniečius ir vilniečius! Šventė „Palangos stinta“ vyksta vasario mėnesį. J. Basanavičiaus gatvėje visą dieną mėgėjų laukia šviežios agurkais kvepiančios, iškart iškeptos ar išrūkytos, vytintos, dainuojančios, šokančios, metalinės, molinės bei gintarinės stintos, gardi žuvienė, patys tikriausi žvejai bei įvairūs žvejiški monai, stintų valgymo varžytuvės ir kitos žvejiškos įdomybės. Pakeliui aplankysime Kretingos dvarą, žavėsimės Žiemos sodu, susipažinsime su gyvenimu dvaruose.

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.02.09 2019.02.09 0 naktys 2600 3500
Liko 12 vietų.

Užklausti

 • Šventinę dieną pradėsime anksti ryte. Į   Palangą išvyksime iš Vilniaus pro Kauną. Pakeliui gidė papasakos apie tai, kas iš tiesų garsina Palangą: apie grafų Tiškevičių rūmus ir botanikos sodą, legendomis apipintą Birutės kalną, apie legendinį Kurhauzą, Anapilį ir tikrąjį Palangos architektūrinį paveldą – XVIII – XIX a. vilas. Tik atrodo, jog tai visiems mums iki skausmo pažįstamas kurortas, tačiau jis turi savo seną ir turtingą istoriją.

  Stabtelime Kretingoje. Lankomės Kretingos *dvare. Grafas Juozapas Tiškevičius 1875 m. nupirko dvarą, rekonstravo rūmus ir pristatė oranžeriją. Joje įkūrė Žiemos sodą. Jame puikavosi vėduoklinės palmės, augo bananmedžiai, kaktusai, apelsinmedžiai, laurai, citrinmedžiai, didžiulė araukarija, o koralais išpuoštomis sienomis raizgėsi vijokliai. Uolomis žemyn krito krioklys, kurio vanduo upeliukais tekėjo į nedidelius tvenkinius. Žiemos sodas buvo sudėtinė rūmų interjero dalis, kuri jungėsi su reprezentacinėmis salėmis ir grafų apartamentais. Kretingos dvaro Žiemos sodas buvo didžiausias tarp to meto Europos privačiose valdose pastatų oranžerijų.

  Dabar lankytojai gali susipažinti su augalais, kurie atkeliavo į Žiemos sodą iš tolimiausių pasaulio kampelių. Tie augalai nors maži, bet gyvi Indijos, Indonezijos, Brazilijos atogrąžinių (tropinių) miškų, Afrikos ir Meksikos dykumų augmenijos liudininkai. Šiuo metu Žiemos sode, 693,16 kv. m. plote, auga daugiau kaip 170 rūšių apie 5000 vnt. augalų.

  Lankotės  Dvaro vandens malūne. Medinis vandens malūnas žinomas nuo XVI a., o akmenų mūro pastatytas XVIII a., valdant dvarą Vilniaus vyskupui Ignotui Masalskiui. Grafas Juozapas Tiškevičius jį rekonstravo ir įrengė pirmąją Lietuvoje hidroelektrinę ir dvaro stalių dirbtuves. Dabar čia įkurta Kretingos muziejaus etnografijos rinkinių ekspozicijai.  Tarsi keliaudami metų laikais, lankytojai gali susipažinti su mūsų protėvių svarbiausiais darbais, darbo įrankiais, inventoriumi, namų apyvokos reikmenimis, kalendorinėmis šventėmis bei tradicijomis. Ekspozicijos kulminacija tema „Gyvename šviesos ir užgimimo laukimu“. Žiema, trumpos dienos, ilgiausios naktys... Pažvelgę į balanas žibinčiuose susimąstykime, kaip tokiu tamsiu laiku jautėsi mūsų protėviai. Kodėl meistrai meistreliai drožė šventųjų skulptūras, o kalviai kalė meniškus kryžius? Gal ši vieta paskatins susikaupti, pamąstyti. Palyginkime, kaip buvo švenčiamos Kūčios, Kalėdos prieš šimtmetį ir kaip švenčiame mes.

  Užsukame ir į Ūkvedžio namą. Jis buvo skirtas aukštesnę padėtį užimantiems iš bajorų ir miestiečių luomo kilusiems tarnautojams apgyvendinti. Pastato pusrūsyje įrengta Kretingos krašto ekspozicija, kurioje lankytojams pristatoma dvaro personalo istorija, ūkinė dvaro veikla, fotografijos, švietimo, pranciškonų istorija, tremtis ir rezistencija.

  Apie 13:00 val. atvykstame į Palangą. Dalyvaujame šventėje „Palangos stinta 2019“! Dieną paįvairins tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, žvejiškos melodijos. Bus galima ne tik paragauti išradingai paruoštos stintos, bet ir dalyvauti įvairiose varžybose, stebėti stintų grilio čempionatą. Kiekvienais metais šventę papuošia sveikuolių maudynės ledinėje jūroje. Basanavičiaus gatvėje visą dieną mėgėjų laukia šviežios agurkais kvepiančios, iškart iškeptos ar išrūkytos, vytintos, dainuojančios, šokančios, metalinės, molinės bei gintarinės stintos, gardi žuvienė, patys tikriausi žvejai bei įvairūs žvejiški monai...

   Pasilinksminę, pasižmonėję apie 17:00 val. išvykstame namų link. Planuojamas grįžimo laikas: į Kauną – apie 20:00 val., į Vilnių – 21:30 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kuro ir kelių mokesčiai.
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


Mokami objektai(*). Turistas moka pats:

 • * Kretingos dvaras (ekspozicija centriniuose rūmuose, Žiemos sodas, vandens malūnas ir ūkvedžio namas) – 3 Eur suaugusiam, 2 Eur senjorams, 1,20 Eur moksleiviams, studentams.
 • ** Jei pageidausite fotografuoti Žiemos sode – 3 Eur/visai grupei.
 • ** Jei pageidausite audio gido – 3 Eur/ 15 žmonių grupelei.


Papildoma informacija


 • Vairuotojo darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace“ automobilių stovėjimo a.(Konstitucijos pr.26, prie upės)
 • Išvykimas iš Kauno: p. c. River Mall/ pc. Maxima XX (Jonavos g. 60).
 • Išvykimas iš Kryžkalnio. Autobusų stotelė.