Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

ALAUS KELIAS
Latvija - Lietuva

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Kaina vienam asmeniui: 25 € 35.00 € - 28.57%

Kelionės išskirtinumai

 • Esame aludarių kraštas ir šį gėrimą verdame dar nuo XVII amžiaus, tačiau gilias tradicijas ir turtingą istoriją turinčios mūsų dvarų alaus daryklos dar visai neseniai nebuvo matomos toliau savo vietovės ribų. Dabar lietuvius vis labiau domina mažųjų aludarių produkcija. Kur paslaptis? Kokybiški produktai, tinkamos proporcijos? Pagarbus požiūris į sena ir išmonė kuriant kažką nauja? O gal svarbiausia - aludario meilė savo amatui? Leiskimės į linksmą ir smagią kelionę, galbūt rasime atsakymus į visus klausimus...
  Bene kiekvienas alus gaminamas iš tų pačių produktų, tačiau koks skirtingas kiekvieno jų skonis! Kur paslaptis? Kokybiški produktai, tinkamos proporcijos? Pagarbus požiūris į sena ir išmonė kuriant kažką nauja? O gal svarbiausia - aludario meilė savo amatui? Leiskimės į linksmą ir smagią kelionę, galbūt rasime atsakymus į visus klausimus...

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2018.08.15 2018.08.15 0 naktys 2500 3500 Užklausti

 • Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Pasiekiame Žiemgalos miestą Bauskę, garsėjančią pilimi ir alaus darykla. Apžiūrime viduramžišką Bauskės pilį: storos akmeninės sienos, gynybinės angos, aukšti bokštai – viskas masyvu, didinga, grėsminga. Sukame į Bauskės alaus *daryklą, kuri yra puikiai žinoma dėl savo ypatingo, nedideliais kiekiais gaminamo alaus. Ekskursijos metu išgirsime pasakojimą apie alaus gamybos procesą, ragausime keturių rūšių alų. Jei pasitvirtins latvių šūkis: „Bauskės alus tyras kaip gintaras!“, galėsite čia pat, darykloje, jo įsigyti. Vykstame į Bauskės centrą. Trumpa kavos pertraukėlė. Laisvas laikas.
  Pačiame Lietuvos–Latvijos pasienyje (Biržų raj.), paslaptingoje ir mistifikuotoje vietoje, įsikūręs Butautų dvaras. Dvarininkai Tarnovskiai įkuria dvarą 1750 m. Daugelį metų rūmai regėjo dvarininkų gyvenimą, jų papročius, šventes bei kasdienybę. Šventės niekada neapseidavo be alaus, kuris čia pat, dvaro rūsiuose, būdavo gaminamas. 2004 m. aludaris Darius Vizbaras entuziastingai pradeda atstatinėti bravorą ir patį dvarą. Vos po metų pagal unikalią, 1858 m. grafų Tiškevičių sukurtą alaus receptūrą, pradedamas gaminti „Butautų dvaro alus“. Puikaus skonio, išpilstytas į išskirtinius 1l talpos butelius, „Butautų dvaro alus“ tampa prestižiniu lietuvišku alumi ir 2010 m. laimi Lietuvos metų gaminio aukso medalį. Dvaro šeimininkai sako: „Butautų dvaro alus“ yra nepasiskelbęs lietuviško alaus aristokratas, vyskupas, pilkasis kardinolas ir Sabonis“. Vien rankų darbu, nedideliais kiekiais gaminamas alus nėra paprastas gėrimas. Gamybos metu alus išvengia filtracijos ir pasterizacijos procesų. Nefiltruotas, gyvas alus pereina ilgą gamybos kelią, kol pasiekia alaus gurmaną. Butautų dvaro bravoras – Aristokratas tarp aludarių.
  Pirmiausia apžiūrėsime patį dvarą, apsilankysime bravore, pamatysime, kaip verdamas alus, nusileisime į paslaptingąjį dvaro rūsį. Po *ekskursijos visi sės prie papuošto stalo dvaro menėje, *degustuos 4 skirtingas alaus rūšis, bus patiekti šalti gurmaniški užkandžiai: meduje marinuotos alyvuogės, juodasis šokoladas, mėsos suktinukai su migdolais ir slyvomis, lašišos užkandėlės, datulės su pelėsiniu sūriu... Ši degustacija edukacinė: mokysimės ragauti alų, sužinosime, kuri užkandėlė prie kurios alaus rūšies dera; išgirsime ir legendų, kurios nuo senų laikų supa dvarą ir įkvėpė sukurti kitokį alų. Vėliau pageidaujantys turės progą aplankyti dvaro paveikslų galeriją bei įsigyti patikusio alaus.
  Vykstame į Biržus - unikalų kraštą, kuriame žemės paviršius aktyviai formuojasi nuolat keisdamas kraštovaizdį. Susidaro paslaptingos smegduobės: vienos - sausos (garsusis gamtos paveldo objektas„Karvės ola", kurią šios kelionės metu apžiūrėsime), kitos - virtusios ežerėliais, su plika akimi matomomis sieros bakterijomis (Kirkilų ežerėliai). Prie šių ežerėlių ir stabtelime. Čia pastatytas apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį.  Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Pakilę į apžvalgos bokštą, panatysime pagrindinę Biržų regioninio parko vertybę – Kirkilų kraštovaizdžio draustinio karstinių įgriuvų reljefą: 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau.
  Pažintį su Biržais tęsime bežingsniuodami Širvėnos ežero link. Tai seniausias Lietuvoje dirbtinis ežeras, suformuotas 1575 m. Kitoje ežero pusėje matysime Tiškevičių dvarą, vadinamą Astravo dvarą. Ežero puošmena - 525 m ilgio ir 2,45 m pločio pėsčiųjų tiltas, jungiantis Astravą ir Biržų miestą (dabar tai ilgiausias pėsčiųjų tiltas per ežerą Lietuvoje). Keliaujame per tiltą pasigrožėti kitoje ežero pusėje įsikūrusiu Astravo dvaru.
  Grįždami namų link, stabtelime prie „Karvės Olos“. Tai 12 m skersmens ir 12,6 m gylio karstinė smegduobė, atsivėrusi prieš 200 metų.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kuro mokestis.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Butautų dvaras (ekskursija + alaus degustacija su gurmaniška užkandėle) – 8,5 Eur.
 • Bauskės alaus darykla (ekskursija + alaus degustacija) – 7 Eur suaugusiam, 4 Eur studentams ir senjorams, 3 Eur vaikams.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo a.
 • Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace" automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr.26, prie upės)
 • Išvykimas iš Panevėžio: Ukmergės g.18 („IKI" prie autobusų stoties) Išvykimo laikai gali keistis.
 • Išvykimo laikai gali keistis. Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.