Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

Alyvų žydėjimo šventė Duobelėje ir Latviškasis Stounhendžas
Latvija - Lietuva

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

  Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio! Vyksta 2 autobusai.Vietų nėra. Pagal paklausimą.

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 28 € 35.00 € - 20%

Kelionės išskirtinumai

 • Alyvų žydėjimo šventė Duobelėje gegužės 25 d. Vieną didžiausių Europoje Alyvų parką, vadinamą tiesiog Upyčio sodu, per žydėjimą kasmet aplanko tūkstančiai grožio, džiaugsmo, įkvėpimo ir harmonijos pasiilgusių svečių. Ne vienas menininkas yra prisipažinęs, kad važiuoja čia semtis ramybės ir tikėjimo savo jėgomis.

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.05.25 2019.05.25 0 naktys 2800 3500
Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio! Vyksta 2 autobusai.Vietų nėra. Pagal paklausimą.

Užklausti

 • Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Mūsų visų tikslas – pasigrožėti Lietuvos ir Latvijos unikaliais gamtos kūriniais, pamatyti, kaip žmogaus svajonė virsta nuostabiai žydinčia ir kvapais svaiginančia realybe.

  Pakeliui sustojame Žagarėje pasigrožime naujai restautuotu Dmitrijaus Naryškino dvaro rūmų ansambliu. Žagarę garsina ir įdomus gamtos kūrinys - Žagarės ozas. Tai ilgas, siauras kalvagūbris, praslinkusių ledynų suformuotas iš smėlio, žvirgždo, gargždo, sunešto tekančių tirpsmo vandenų į ledyno plyšius ir tunelius. Jis pats ilgiausias iš visų Lietuvoje esančių ozų, o taip pat įspūdingiausias, nes aplink kalvagūbrį plyti lygumos. Žagarės ozo ilgis apie 8 km. Vaizdingiausioje ozo dalyje, pakilusioje į maždaug 20 m aukštį, yra Žvelgaičio piliakalnis. Spėjama, kad būtent kunigaikštis Žvelgaitis nukariavo žiemgalius ir Žagarės pilyje įkūrė savo rezidenciją.

  Kertame Latvijos sieną ir pasiekiame  latviškąjį Stounhendžą - Puokainių *mišką. Šią paslaptingą vietovę apie 1990-uosius atrado šventųjų vietų tyrinėtojai, liaudies medicinos žinovai, aiškiaregiai, filosofai ir antropologai. Visi jie lyg susitarę neabejoja, kad Puokainių miškas buvusi baltų šventviečių sistemos centrinė vieta. Gali būti, kad tai net tas didysis šventas miestas, apie kurį pasakojama Lielvardės juostos skaitymuose... Miškas auga ant kalvų, kurių yra lygiai 30. Labai keistai atrodo ąžuolai, ant kurių lapai auga tik iš vienos pusės. Tačiau pati didžiausia miško keistenybė – jame esantys akmenys! Niekas negali pateikti įtikinamos versijos iš kur miške atsirado šie nemažai sveriantys rieduliai? Didesniems akmenims suteikti saviti pavadinimai - Nuotakos akmuo, Laimos stalas, Akmuo - gydytojas, Žiniuonių valtis... Jiems priskiriamos magiškos galios. Labiausiai paplitęs padavimas apie tai, kad senais laikais į šias vietas rinkdavosi maldininkai iš visos Europos, kurie atgabendavo ir miške palikdavo akmenis, kaip išsilaisvinimo iš nuodėmių simbolį. Taip pat pasakojama apie tai, kad šiame miške susirinkdavo 30 druidų žynių, kuris kiekvienas valdė orą nuo „savo” kalvos. Vietiniai gyventojai tvirtina, kad Pokainiuose visada būna geras oras. Net jei visai netoli lyja ar sninga, virš keistojo miško danguje šviečia saulė. Daugelis čia jaučia savitas energijos sroves, kiti regi vizijas arba priima informacijos srautus. Padavimai apie čia įvykusius stebuklingus išgijimus skatina daugelį vykti į Puokainius su viltimi susigrąžinti sveikatą ir sielos pusiausvyrą...

  Atvykstame į Duobelę. Kelionės pabaigojemūsų laukia sapnas atmerktomis akimis – Alyvų žydėjimo šventė Pėterio Upyčio sukurtame Alyvų *sode. Gyvenimą vaismedžių ir dekoratyvinių augalų selekcijai paskyręs latvis Pėteris Upytis svajojo, kad jo kraštas taptų didžiąja alyvų valstybe - prie kiekvienų namų, kiekviename mieste, kiekviename kieme gegužę pakviptų baltos, rausvos, mėlynos ar violetinės alyvų kupetos. Selekcininkas išvedė daugiau nei šimtą alyvų veislių ir hibridų. Dabar maždaug 4 ha plote auga ir žydi daugiau nei 200 įvairiausių rūšių alyvų ir jų hibridų. Tai didžiausias alyvų sodas Europoje. Rodos pamatai be galo gražų medelį, o žiūri - šalia dar gražesnis...
  Šventės metu galėsite paklausyti klasikinio koncerto, pasidžiaugti vilkdalgių kolekcijomis, kurias demonstruos susirinkę jų augintojai. Pavakary, nešini gražiausiais alyvų daigais, pasukame Lietuvos link. Planuojamas grįžimo laikas: į Panevėžį ~ 21val., į Vilnių / Kauną iki 1:00 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota


• Kelionė autobusu.
• Kelionės vadovo - gido paslaugos.
• Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
• Kuro mokestis.
• Kelionės organizavimas.Į kelionės kainą neįskaičiuota


(*)- Mokami objektai. Turistas moka pats:
- Ekskursija Puokainių miške (bilietas+vietinio gido paslaugos) – 4 EUR suaugusiems, 3 EUR mokiniams, senjorams;
- Alyvų žydėjimo šventė ~ 10 Eur.
Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.Papildoma informacija


• Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
• Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
Išvykimas iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo a.
Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace" automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr. 26, prie upės).
Išvykimas iš Panevėžio: Ukmergės g.18, „Iki" prie autobusų stoties.
• Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
• Išvykimo laikai tikslinami 2-3d. iki išvykimo.