Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

KARALIŠKOSIOS EUROPOS PIRTYS
Vokietija - Olandija

Kelionės tipas: Kelionės kartą metuose

  Išskirtinė kelionė kartą metuose!

 • Kelionės trukmė: 6dienos / 5naktys
 • Kelionės tipas: Kelionės kartą metuose
Kaina vienam asmeniui: 395 € 434.00 € - 9%

Kelionės išskirtinumai

 • Gera pir­tis ir leng­vas garas daugeliui asocijuojasi su atsipalaidavimu, malonumu, atsinaujinimu. Pir­tyje nurim­sta kūnas ir siela, čia atgau­name jėgas ir energiją. O po geros pir­ties daž­nas užduoda sau klausimą: ar gali būti dar geriau? Keliaujame į Olandiją ir Vokietiją, kuriose gilios pirčių kultūros tradicijos. Apsilankysime skirtingose sveikatos oazėse, išbandysime įvairiausias – nuo seniausių iki moderniausių – pirtis, kasdien gulsimės palaiminti ir kelsimės, klausdami savęs, ar gali būti dar geriau?

  Į šią kelionę kviečia „Vantos lapas“! Kartu keliausime, lankysime Europos karališkas pirtis, pažinsime gilias kitų šalių pirčių tradicijas! Smagiai drauge pirtinsimės su laidos vedėju, profesionaliu pirtininku Sauliumi Tučkumi ir kartu kursime "Vantos lapas" laidas! Visi galės pamatyti save TV ekrane!

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.02.12 2019.02.17 5 naktys 39500 43400
Išskirtinė kelionė kartą metuose!

Užklausti

 • Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykstate į viešbutį Magdeburge. Nakvynė.


 • Pusryčiai. Vykstame į Olandiją. Pakeliui stabtelime Vėzerio kalnyno papėdėje įsikūrusiame Hamelno miestelyje. Tai pavyzdingai restauruotas istorinis miestas su puikiais fachverko stiliaus ir smiltainio namais, kurių daugelis pastatyti renesanso laikotarpiu. Dėmesio vertas senamiestis: tylaus žavesio kupinos mažos gatvelės su kavinėmis, jaukiomis užeigomis, triukšmingais alaus sodais ir mažomis parduotuvėlėmis. Tačiau Hamelną labiausiai garsina žiurkės. Miesto legenda pasakoja,  jog 1294 m. atlygio negavęs žiurkių gaudytojas užburiančia fleitos melodija išviliojo visus Hamelno vaikus iš miesto, ir niekas daugiau jų nebematė. Tūkstančiai žiurkių gatvės grindinyje rodo kelią į žymias miesto vietas. Žiurkių gaudytojo namas, vienas gražiausių ir didžiausių renesanso statinių, stovi miesto centre ir primena apie šį nutikimą. Žiurkės ženklas kreipia prie Vestuvių namo: čia kasdien galima stebėti lėlių spektaklį, atspindintį miesto legendą. Įdomi šios temos išraiška – beveik 7 m aukščio skulptūra „Šokanti žiurkė“.

  Pavakary atvykstame į vieną labiausiai išpuoselėtų Olandijos pirčių oazių *Thermen Bussloo. Palaimą čia teikia penkiolika pirčių ir keturi baseinai. Čia yra vietos ir lakiai pirtininkų fantazijai, ir norintiems ramybės: Panoraminė pirtis, suręsta iš Skandinavijos šalčių užgrūdintų rąstų,  sukuria švelnaus karščio poveikį; Kelo pirtyje galima gėrėtis užpylimo ritualu ir  pirties šou; pati originaliausia ir karščiausia Geizerio pirtis, kurioje atliekami ritualai skaistinantys odą; Saltariumo pirties oras prisotintas druskingo vandens garų. Pirčių oazės pasididžiavimas yra didžiausias ir naujausias druskingo vandens baseinas, sukurtas pagal natūralaus Meksikos Jukatano ežero pavyzdį. Neįprastame, ypatingą relaksaciją teikiančiame baseine dera ir druskos, ir garso, ir meditacijos terapijos. Vykstame į viešbutį Amsterdamo apylinkėse. Nakvynė.


 • Pusryčiai. Diena skirta pažinčiai su Amsterdamu ir gražiausiais miestais jo apylinkėse. Vykstame į Leideną - knygų miestą. Miestas įkurtas prieš 1200 metų ir kadaise buvo antras pagal dydį Olandijoje. Čia buvo sukurti pirmieji Europoje popieriniai pinigai, XVI a. išaugintos pirmosios tulpės Olandijoje, sukėlusios tikrą tulpių karštinę. Leidenas didžiuojasi, jog čia gimė garsusis dailininkas Rembrantas, 11 Nobelio premijos laureatų, taip pat yra net 30 turtingą miesto istoriją saugančių muziejų. Trumpa ekskursija pasivaikštant po nediduką romantišką senamiestį su Olandijos aukso amžiaus laikų namais. Mes jau prie vieno įspūdingiausių pastatų - *Leideno observatorijos. Ji pastatyta dar 1633 m. ir yra seniausia pasaulio observatorija universitete. Patenkame į ją praėję Leideno botanikos *sodą. Tai seniausias Nyderlandų botanikos sodas, sudarytas iš daugybės mažų sodelių.  Žinoma, nors vasarą jis įspūdingesnis, tačiau Žiemos bei Japoniškuoju sodais galima žavėtis ir žiemą. Patenkama į Leideno observatoją, aktyviai veikiančią ir šiandien.  Muziejaus gidas įdomiai pristatys senosios observatorijos istoriją, apžiūrėsime tris senovinius teleskopus - radijo, optinį ir kosminį. Ekskursiją vainikuos stebuklingas „Galaktikos fabrikas“ - tai interaktyvus žaidimas, kurio pagalba galėsite susikurti tokią galaktiką, kokios pageidaujate. Virtualaus kosmoso atrakcija perkels jus į virtualią realybę, galėsite paskraidyti ir patyrinėti visatą lyg tikri astronautai. 

  Geras pusvalandis kelio ir mes jau Harleme. Miestas įkurtas dar X a. ir savo grožį išlaikęs iki šiol. Kadaise tai buvo turtingų muitininkų, prekeivių ir verslininkų centras, grožiu prilygstantis Amsterdamui, o dabar - menininkų miestas ir olandiškos ramybės šventovė. Harlemas įdomus tuo, kad būtent jis, o ne Amsterdamas, yra šiaurės Olandijos sostinė. Turistai, kurie aplankė tik Amsterdamą, tikrai negali pasakyti, kad pamatė Nyderlandus. Amsterdamas yra kosmopolitiškas miestas. Norintys išvysti tikrą olandišką miestą su tikrais olandais bei tipiška olandiška architektūra, privalo apsilankyti turistų neatrastame  Harleme. Senamiesčio širdyje pamatysite stebinančius savo grožiu mėsos namo rūmus, viduramžišką gotikinę bažnyčią, kurioje vargonais grojo pats muzikos genijus Mocartas; pagrindinėje Leidsevaart gatvėje atrasite Šv. Bavo katedrą, kurioje yra vieni didžiausių pasaulyje vargonai; apžiūrėsite senovinį malūną – miesto simbolį, paklaidžiosite gatvelėmis, kuriose įsikūrę daugybė mažų parduotuvėlių, kavinių, menininkų galerijų...

  Atvykstame į Amsterdamą - Olandijos sostinę. Apžvalginė ekskursija po miestą *plaukiant vandens kanalais senaisiais jūreivių keliais ir pėsčiomis: Dam (užtvankos) aikštė su žymiuoju laisvės paminklu, čia vyko daugybė istorinių dramų, Karalių rūmai, kurių fasadą puošia skulptūros, pabrėžiančios miesto jūrinę didybę, Naujoji bažnyčia – vieta, kur karūnuojami Olandijos monarchai, Senoji gotikinė bažnyčia - seniausias miesto paminklas, „Raudonųjų žibintų“ kvartalas. Laisvas laikas, Nakvynė Amsterdamo apylinkėse.


 • Pusryčiai. Vykstame į vieną didžiausių poilsio oazių Olandijoje *„Elysium“. Šis pirčių, baseinų ir SPA kompleksas didžiuojasi tikru ir pasakišku „Tūkstančio ir vienos nakties“ baseinu, kuris savo prabanga ir fantazija nustebins net daug mačiusius. Romantiškam baseinui antrina karščiu ir grožiu svaiginanti Marakešo pirtis. Rąstinė raganų pirtis primena brolių Grimų pasakos dekoracijas, Kopos pirtyje (įkurta ant kopos) orą kaitina karštas smėlis, kvapų aromatu svaigina Alpių žolelių ir Pušų pirtys... Visus nustebins nauja idėja – Garso sauna, besipuikuojanti įmantriu apšvietimu bei muzikos siena. Oazėje yra 26 skirtingos pirtys ir 18 baseinų ir kerinčio grožio Lagūna. Intymi Lagūnos aplinka  lepina skirtingų šviesos spindulių ir daugybės krioklių efektais. Ši vandens erdvė imituoja jūros atskirtą uolų ežerą ir sukuria savitą ir kartu magišką pojutį. 

  Netoli gražaus seno Utrechto miesto stūkso legendinė De Haar *pilis - tikrasis Olandijos pasididžiavimas. Olandijoje yra tik keletas pilių, sugebančių priartėti prie tokio pasakiško viduramžių neo-gotikinio įvaizdžio: kabantys tiltai, bokštai, špiliai, sodai, tvenkiniai ir apsauginiai grioviai. Pastatyta XIV a., pilis vėliau labai nukentėjo, tačiau XIX a. Helena Rodšild pilį padovanojo savo vyrui Etjenui van Zaulenui. Tuomet pilis atgimė ir galiausiai tapo Nyderlandų perlu – tapybišku ir prabangiu. Viduje apžiūrėsite įspūdingas antikvarinių daiktų, baldų, paveikslų ir gobelenų kolekcijas. Vykstate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Bylefeldo apylinkėse.


 • Pusryčiai. Šiandien laukia pažintis su kita Harco įžymybe - kalnų papėdėje įsikūrusia Vernigerode (visas senamiestis saugomas UNESCO). Pasivaikštote žavingo senamiesčio gatvelėmis. Senamiestis išlikusių fachverko architektūros namų dėka vadinamas „Harco kalnų perlu". Trumpos ekskursijos metu pamatysite Vernigerodės rotušę – vieną žymiausių Vokietijos architektūros paminklų, savo grožiu viliojančią jaunavedžius iš visos Vokietijos; Turgaus aikštės puošmeną – geradarių fontaną; kreivąjį namą su gėlių laikrodžiu; patį mažiausią namą, kurio plotas tik 10 m²; dabitišką Krumelio namą, kurio fasadas išpuoštas daugybe bareljefų. Pageidaujantys pėsčiomis pakyla į miesto centre stūksančią Agnesės kalvą pasigrožėti grafų pilimi. Aukštai virš miesto iškilusi pilis dažnai vadinama „Harco Noišvanštainu“ ir yra geriausiai išsilaikiusi XII a. Vokietijos pilis, išsaugojusi turtingą vidaus interjerą. Nuo pilies terasos apžvelgiate Vernigerodės miestą, apylinkes, Brokeno kalną. Laisvas laikas.

  Pusvalandis kelio ir mes jau mėgaujamės atgaiva druskos kristalų *termose „Karštasis Brokenas“. Penki įvairūs vidaus ir lauko baseinai (skirtingo druskingumo, temperatūra 33°C-36°C) su purkštukais, masažinėm sienelėm, kriokliukais; burbulinės vonios. Jei norite pasitikrinti, ar jūsų niekas neapsėdo, būtina išbandyti druskos prisodrintą „Harco raganų baseiną“ (kaip žinote, raganos neskęsta). Pirčių zonoje 6 skirtingos pirtys: Brokeno mega-sauna (95°C), kurioje telpa 150 žmonių; Piprmėčių sauna (85°C) – ypač tinkanti moterims; Žolelių sauna (70°C) su kvapų, šviesos ir muzikos terapija; Lauko pirtis (90°C) su Oberharco druskos garu; Harco kvarco sauna (100°C), skirta tik stipriems kalnakasiams; Garų sauna (49-51°C).

  Išvykstame Lenkijos link. Nakvynė viešbutyje Vokietijos-Lenkijos pasienyje.


 • Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtate į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • 5 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose 2-viečiuose arba 3-viečiuose kambariuose (priklausomai keliese keliaujate).
 • Lydinčio grupės vadovo ir gido paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės organizacinės išlaidos.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • Mokami objektai (*). Turistas moka pats: apie 100 Eur
 • Vienviečio kambario priemoka (neatsiradus su kuo sugyvendinti) – 65 EUR


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Alytaus (arba Marijampolės).
 • Į kelionę būtina pasiimti asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali nežymiai kisti.