Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

KALABRIJA – STEBUKLINGA ŠALIS „BATO NOSYJE“
Italija

Kelionės tipas: Pažintinės kelionės

  Vietų nėra. Pagal paklausimą.

 • Kelionės trukmė: 8dienos / 7naktys
 • Kelionės tipas: Pažintinės kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 1148 € 1168.00 € - 1.71%

Kelionės išskirtinumai

 • Kalabrija – stebuklų šalis! Tai pasakiško grožio kraštas, kurį tik pradeda atrasti turistai. Šis „bato nosyje“ įsikūręs regionas yra piečiausia žemyninės Italijos dalis, apglėbta skaidraus kaip krištolas Jonijos ir Tirėnų jūrų vandens ir nuo Sicilijos atskirta Mesinos sąsiauriu. Dėl šilto klimato, nuostabių jūros spalvų, uolėtų pakrančių, virstančių beribiais smėlio paplūdimiais, laukinės ir paslaptingos gamtos, puikaus vietinio maisto ir vyno bei turtingo istorinio palikimo Taip pat Kalabrija išsiskiria ir miesteliais, kurie, kitaip nei visoje Italijoje, čia yra daug įdomesni už didžiuosius miestus. Kalabrija yra išskirtinė – tai kraštas vaizdo ir skonio estetams.

   

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.05.05 2019.05.12 7 naktys 1.14800 1.16800
Vietų nėra. Pagal paklausimą.

Užklausti
 • Kaunas – Neapolis - Pico Kalabras.

  Skydis Kaunas – Neapolis: 15:25 – 17:05. Atvykimas į oro uostą. Atvykimo salėje Jus pasitiks vietinis licencijuotas gidas, kuris palydės iki  Pico Kalabro (Pizzo Calabro) miesto. Tai pirmasis Kalabrijos stebuklas, kurį šiandien pamatysite jau tik žibintų šviesoje. Nedidelis žvejų miestelis - pajūrio kurortas įsikūręs spalvingoje Šv. Eufemijos įlankos pakrantėje – tiesiog įsispraudęs tarp jūros ir kalnų, apsuptas apelsinmedžių, alyvmedžių giraičių ir vynuogynų. Nuo miesto aikščių ir terasų, nukreiptų jūros pusėn, atsiveria tapybiškos panoramos, o senamiesčio gatvelės, besiropšdamos į skardį ir leisdamosi žemyn, jūros link, susiveja į labirintą. Pico Kalabro yra pats šiauriausias “Gražiosios Dievų pakrantės” miestas. Dievų pakrante (Costa degli Dei) arba Gražiąja pakrante vadinama Tirėnų jūros pietų pakrantė, kurios dalis sudaro vadinamąjį Kalabrijos ragą –55 km ilgio ruožą. Ilgus baltus paplūdimius dalija dantytos uolos ir įspūdingo grožio įlankėlės, pasiekiamos tik pėsčiomis arba valtele. Pakrantė vadinama Gražiąja dėl stulbinamų vaizdų ir nuostabių Lipario salų (Isole Lipari), o Dievų – dėl gebėjimo sapnus paversti realybe: kupinas gyvybės skaidrus kaip krištolas jūros vanduo, balto smėlio paplūdimiai – sunku patikėti, jog tai ne sapnas. Dar tamsiaisiais amžiais įkurtas miestelis garsėja Neapolio karaliaus Napoleono Bonaparto svainio ir bendražygio Džoakino Murato pilimi, namų darbo ledais (Tartufo di Pizzo) ir juodaisiais spagečiais su sepijų rašalu.

  Įsiregistruojame 3*-4* apartamentiniame viešbutyje miestelio centre. Nakvynė viešbutyje.

 • Pico Kalabras.

  Pusryčiai viešbutyje. Pažintis su miestu - ekskursija su gidu anglų kalba (lydintis vadovas išvers į lietuvių kalbą). Nedidelio miestelio istorija sena: kadaise jis vadinosi Napitija, jau tuomet Ciceronas (I a.pr.m.e.) pavadino miestelio pakrantes Dievų žeme; Šv. Petras, keliaudamas į Romą, čia sustojo pailsėti ir atgaivinti sielą gamtos grožiu; net mitinis Odisėjas, grįždamas į Itakę, miestelį pasirinko trumpa poilsio stotele. Pirmiausia aplankome Pico Kalabro pilį (Castello di Pizzo). Čia išgirsime apie istorinius įvykius, pažymėjusius žmonių likimus. Pico pilies istorija siejama su Neapolio karaliumi Džoakino Muratu - bebaimiu žmogumi, kuris bandė išlaisvinti savo prarastą karalystę. Pilies viduje istorinė rekonstrukcija atkuria paskutines Dž.Murato gyvenimo dienas: pirmame aukšte - karaliaus ir jo vyrų sulaikymo scenos, teismo vieta; požemiuose atkuriamas jų įkalinimas; rekonstruota kamera, kurioje karalius praleido paskutines savo gyvenimo akimirkas ir kuriame jis parašė atsisveikinimo laišką savo žmonai Karolinai ir keturiems sūnams.

  Apžiūrite unikalią Piedigrotta bažnyčią. Legenda byloja, kad bažnyčią vulkaninio tufo uoloje iškalė paprasti žvejai, tikėdami, jog Piedigrotta Madonos paveikslas juos išgelbėjo baisios audros metu. Šviesa prasiskverbia tik per uolų įtrūkimus, bažnyčioje daug iš tufo iškaltų šventųjų skulptūrų ir Madonos atvaizdas. Šio miestelio gyventojams tai viena garbingiausių ir brangiausių vietų.

  O dabar leidžiamės į senamiestį sužinoti, kodėl Pico dar vadinamas „Ledų miesteliu“. Miesto aikštėje įsikūrę apie 20 ledainių (čia vadinamų ledų salonais). Lankomės seniausiame ledų salone ir stebime, kaip gaminami garsieji ledai „Tartufo di Pizzo“ (eksportuojami ir gaminami visame pasaulyje). Ledai yra rankų darbo ir nuo mums įprastų ledų jie skiriasi savo forma. Itališkai „tartufo“ reiškia triufelis, trumas. Į trumus panašūs savo rutuliška forma, kita jų savybė - ledų viduryje yra skystos formos įdaras, kuris bevalgant ledus išteka. Ledų būna įvairių skonių, kaip ir įvairių tekančių įdarų. Porcijos didelės, norint vieną suvalgyti, reikia labai pasistengti. Ledų degustacija. Leidžiamės į paplūdimį. Poilsis prie jūros (skėčiai ir gultai). Vakarienė – vietinių produktų skanavimas tipiškame Picos Kalabras restoranėlyje greta viešbučio. Nakvynė.

 • Pico Kalabras – Eolijos (Lipari) salos – Pico Kalabras.

  Pusryčiai viešbutyje. Ankstyvą rytą vykstame į Tropėjos uostą, sėdame į laivą ir prasideda nuostabi diena – plaukiame žavėtis vulkaninėmis Eolijos salomis: Vulkano, Lipari, Stromboli. Visą dieną mes skiriame dar vienam rojaus kampeliui žemėje, kuriame, anot mitų, kadaise gyveno vėjų dievas Eolas.
  Plaukdami apžiūrėsime gražiausias pakrantes, uostus, maudysimės Vulkano ir Stromboli salose. Priplaukiame Vulkano salą. Sala garsėja SPA procedūromis ir paplūdimių įvairove: nuo akmeningų iki juodųjų paplūdimių (5 min. kelio nuo Porto di Levante). Už porą eurų galima pasilepinti ir natūraliame vulkaninės kilmės purvo baseinėlyje. Čia svarbiausia neužgaišti - 15 minučių, ir viskas. Saloje galima įsigyti grožio priemonių su vulkaninės kilmės medžiagomis.
  Sustojame didžiausioje vulkaninės kilmės saloje Lipari. Salos pavadinimas siejamas su Lipariu, kuris graikų mitologijoje žinomas kaip vėjų dievo Eolo patėvis. Viena žymiausių Lipari salos vietų – tai Quatrocci, arba „Keturių akių“ apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria įspūdinga uolėtos pakrantės panorama ir tolyje rūkstantis vulkanas. (Lipari saloje maudytis paplūdimyje nerekomenduojama, nes turėtumėte išsinuomoti taksi, kad pasiektumėte artimiausius paplūdimius.) Liparis - pati didžiausia ir tankiausiai apgyvendinta sala. Jos pagrindinis miestas irgi Liparis. Čia tikras turistų rojus - nuostabus senamiestis su daugybe parduotuvėlių. Tikrai yra į ką akis paganyti, ką nors išsirinkti ir sau, ir artimiesiems lauktuvių. Turistams dažniausiai siūloma populiariausių kaparėlių užpilų ir likerinio vyno. Įdomiausia, kad čia italai nelabai paiso siestos - beveik visos krautuvėlės veikia visą dieną. Plaukiant aplink salą visada nustebina vienoje vietoje itin ryškiai matomi pemzos klodai. Neseniai UNESCO pavyko uždrausti verslininkams beatodairiškai juos kasti - kasyklos uždarytos, o turistai gali grožėtis ypatingu šios pakrantės vandens žalumu. Vanduo spindėte spindi - būtent dėl pribyrėjusio pemzos smėlio.
  Apiplaukiame Panarėjos salą – pačią mažiausią iš visų; Strombolio salą, kad galėtume pasigrožėti veikiančiu ugnikalniu. Viduramžiais šis ugnies kalnas buvo vadinamas Viduržemio švyturiu. 924 m aukščio ugnikalnis jau beveik 1000 metų yra aktyvus ir dažnai išsiveržia., tačiau ugnikalnio išsiveržimai yra laikomi sąlygiškai saugūs, dažniausiai vulkanas salą apdengia tik pelenais. Priartėję prie juodos lavos šlaito ir jūs išgirsite galingą griaudėjimą iš pat žemės gelmių, kuris baigiasi milžino atsidūsėjimu ir dangun išmestu baltų dūmų kamuoliu.
  Išlipame Strombolyje. Lankomės San Vinčenzo kaime. Siūlome pasimaudyti ar tiesiog pasivaikščioti garsiuose vulkaninio smėlio juoduose paplūdimiuose, nusipirkti suvenyrų, vietos gardumynų.  Vakare grįžtame į Pico Kalabro. Vakarienė tipiškame Pico restorane. Nakvynė.

 • Pico Kalabras –Vatikano iškyšulys –Francavilla Angitola - Pico Kalabras.

  Pusryčiai viešbutyje. Diena skirta mėgautis gyvenimu. Tirėnų jūros pakrantėje yra nuostabi vieta – Capo Vaticano iškyšulys, iškilęs tiesiai priešais Strombolio ir Lipario salas. Kai oras geras, nuo jo galima pamatyti Siciliją.  Mes čia ir atvykstame. Šalia – trys populiarūs Grotų įlankos (Baia di Grotticelle) paplūdimiai. Beje, Vatikano kyšulys laikomas vienu iš trijų gražiausių Italijos paplūdimių ir patenka į 100 gražiausių pasaulio paplūdimių sąrašą. Krištolo tyrumo jūros vanduo, kurime matyti plaukiojančios spalvingos žuvys, balto smėlio paplūdimiai, saugomi šimtmečius skaičiuojančių medžių, ir supanti gamta sukuria rojaus kampelio įvaizdį. Aukščiausios uolėto Vatikano iškyšulio vietos siekia 124 metrus aukščio. Čia įrengta apžvalgos aikštelė. Užkopti į ją tikrai verta. Poilsis paplūdimyje.

  Grįžtame į viešbutį. Laisvas laikas. Vėlyvą popietę vykstame į Francavilla Angitola - vyndarystės regioną pasigrožėti vynuogynais, apžiūrėti tradicinę vyno gamyklą, paklausyti įdomių pasakojimų, degustuoti Zibibbo baltųjų vynuogių vyno. Degustacija ir vietinių produktų ragavimas ant jūros kranto laukiant saulėlydžio. Grįžtame į viešbutį Pico Kalabre. Nakvynė.

 • Pico Kalabras – Spilinga – Tropėja - Pico Kalabras.

  Pusryčiai viešbutyje. Rytinis poilsis prie jūros Pico Kalabro kurorte.

  Pietų Italijos regionas Kalabrija garsėja ne tik nuostabia gamta, baltomis Tirėnų ir Jonijos jūros pakrantėmis, mažais senoviniais miesteliais. Tai – puikios gastronomijos oazė. Šiandien ir mes leisimės patyrinėti pačių gardžiausių Kalabriją reprezentuojančių skanėstų. Vykstame į Spilingą – Kalabrijos pašteto sostinę. Svečiuosimės pas Kalabrijos aštraus pašteto ndujos gamintoją. Šiose vietose aštrųjį paštetą gamina kiekvienas ūkininkas (panašiai kaip pas mus lašinius), bet kiekvienas yra savo produkto ideologas. Jis sukūrė ingredientų proporcijas, išgrynino kokybės konceptą. Juk nduja – tai labai paprastas produktas: šviežia, termiškai neapdorota kiauliena, inkstai, plaučiai, lašiniai, aštrieji pipirai peperoncino. Po to šis pikantiškas mėsos kremas brandinamas, panašiai, kaip ir Parmos kumpis (brandinamas 12 mėnesių, kad aromatas ir skonis būtų dar stipresni). Prieš keletą metų niekam nežinomas produktas tapo Niujorko, Londono, Paryžiaus gurmė svajone. Anksčiau pasaulis nieko nežinojo apie ndują – dabar pasaulis nebenori gyventi be ndujos.
  Ką ragausime? Mėlynuosius Tropėjos svogūnus (saldūs kaip ananasai), Kalabrijos peccorino sūrį, Kalabrijos aitrųjį pipirą “peperoncino”, aštrųjį paštetą nduja, „fi lei“- tipiškus rankų darbo makaronus, Kalabrijos alyvuogių aliejų, vietinį vyną, mėgaudamiesi nuostabiais pakrantės peizažais.

  Vykstame į Tropėją, vadinamą „Tirėnų jūros pakrantės perlu“. Pasivaikščiojimas po miestelį, poilsis paplūdimyje, apsuptame stačių skardžių. Tropėja – tai ne tik gražus pajūrio miestelis, bet ir puiki vieta poilsiui. Savo populiarumu ir turistiniu gyvenimu mažai kuo skiriasi nuo San Tropezo, Ibizos. Čia pilna atsipalaidavusių turistų ir naktimis verda gyvenimas. Tropea garsi savo architektūriniu savitumu, kadangi XVII a. miestas buvo pastatytas ant stačių tufo akmens uolų. Stovint apačioje pakrantėje ir žiūrint į viršų, net sunku pamatyti liniją, kur baigiasi aukštos uolos, o kur prasideda namai – jie praktiškai susilieja į vieną visumą. Įspūdingame mieste pilna panoraminių apžvalgos aikštelių, nuo kurių galima pasigrožėti ir nuostabia bažnyčia Santa Maria, esančia ant kalno, įsiterpusio į jūrą. Tas kalnas kažkada buvo nedidelė salelė prie kranto. Tačiau po keleto žemės drebėjimų ši salelė prisijungė prie žemyno. Apžvalginės aikštelės ypatingai populiarios leidžiantis saulei. Įspūdingiausia tai, kad horizonte matosi Stromboli ugnikalnio sala, o leisdamasi saulė už jo pasislepia ir taip baigia savo dienos kelią. Palydėkit saulėlydį užkopkite į vieną iš panoraminių aikštelių, aukštai ant uolos. Vaizdas kerintis, vertas paveikslo. Vakarienė, kurios metu skanausite Kalabrijos picų. Nakvynė viešbutyje Pico Kalabre.

 • Pico Kalabras – Šila (Scilla).

  Pusryčiai viešbutyje. Vykstate į Šilą. Graikų mitologijoje ši vieta buvo žinoma kaip Scyla (Scylla). Čia liūdno galo šešiagalvės pabaisos rankose sulaukė šeši Odisėjo įgulos nariai. Tai žavingas kurortas ir senas žvejų kaimelis, įsikūręs ant uolos. Baltai nudažyti namai įsitvirtinę ant uolos terasų kaip paukščių lizdai. Romantiškos siauros gatvelės vedą į žvejų uostą. Čia galima stebėti žvejus, tempiančius valtis kranto link. Šila – tai pagrindinis kardžuvių žvejojimo taškas. Visi restoranai čia ruošia vietinius patiekalus, tarp kurių ir šviežiai pagauta Kalabrijos žuvis. Įsikuriame viešbutyje miestelio centre. Poilsis paplūdimyje (gultai ir skėčiai).

  Po pietų aplankome miestelio pasididžiavimą - Ruffo di Scilla pilį. Tai seniausias architektūros paminklas, kuris stovi gražioje vietoje – ant Scilleo uolos. Iš čia atsiveria pasakiški vaizdai į apylinkes. Pirmoji pilis čia stovėjo dar V a. pr. m. e. Vėliau pilis nuolat plėtėsi ir didėjo. Todėl dabar lankoma pilis-tvirtovė yra netaisyklingos formos ir dalinama į kelias dalis. Norint patekti į pilį, reikia pereiti tiltą, už kurio akmeniniai vartai su arkomis. Čia nuolat būriuojasi minios lankytojų, kurie nori pamatyti XVI a. Ruffo herbą. Apžiūrime prabangias pilies sales. Pageidaujantys pėsčiomis keliauja iki Chianalea – Šilos miestelio “mažosios Venecijos”. Tai namų, suskirstytų mažomis alėjomis, uola kopiančių vis aukštyn, o pamatais besiremiančių į jūros krantą, – mozaika. Chianalea di Scilla pamatyti būtina, nes ji yra gražiausių Italijos miestelių-kaimų sąraše. Vakarienė iš vietinių produktų senamiesčio restoranėlyje. Nakvynė viešbutyje Šiloje.

 • Šila (Scilla) – Kalabrijos Redžas.

  Pusryčiai viešbutyje. Vykstate į Kalabrijos Redžą -  seniausią ir didžiausią miestą Kalabrijos regione (antras seniausias miestas visoje Italijoje). Tai pagrindinis šalies uostas, svarbus regiono ekonomikai ir prekybai. Miestas įsikūręs pačiame „bato smaigalyje“, ties Kalabrijos Redžu ir Mesinos sąsiauriu baigiasi Europos kontinentas. Jo pabaiga – gražiausias Italijos pajūrio kilometras – „Lungomare Falcomata“ krantinė, elegantiškas ir eklektiškas botanikos sodas. Karštą vasaros rytą čia galima stebėti unikalų reiškinį: anapus Mesinos sąsiaurio dunksanti Sicilija staiga priartėja, lyg būtų ranka pasiekiama. Ši optinė apgaulė vadinasi „Fata Morgana“ ir  trunka vos kelias sekundes, tačiau kantrių neįtikėtino reiškinio medžiotojų netrūksta. Jeigu jus domina istorija, leidžiatės į ekskursiją su vietiniu gidu, lankote nacionalinį Magna Graecia muziejų. Tai vienas iš didžiausių ir svarbiausių Italijos muziejų. Jo "šerdis" - archeologijos kolekcija, surinkta XIX amžiuje iš senovės graikų kolonijų Kalabrijoje,Bazilikatoje, Sicilijoje. Tarp garsiausių eksponatų - Riačės karių skulptūros. Riačės karių skulptūros yra laikomos vienais vertingiausių Italijos archeologinių lobių. Daugiau nei 2 tūkst. metų jos išgulėjo Viduržemio jūros dugne. Archeologai skulptūras atrado 1972 metais. Itin trapios būklės meno kūriniai buvo restauruoti ir perduoti Kalabrijos Redžo muziejui. Muziejaus kolekcijoje ir graikų portretai, bronzos plokštės iš Dzeuso šventyklos, turtinga juvelyrikos kolekcija, veidrodžiai, monetų ir medalių rinkiniai.

  Jeigu norite tikrų potyrių, turite aplankyti vietos turgų, veikiantį senoviniame miesto kvartale. Siaurose alėjose ir mažose parduotuvėlėse rasite geriausių rankų darbo daiktų, kuriuos galėsite parsivežti kaip suvenyrus. Poilsis Lido paplūdimyje. Tai pagrindinis miesto turistų traukos objektas. Kaip ir svečiai, vietiniai čia atvyksta kiekvieną savaitgalį. Turistų akį džiugina Sicilijos salos panorama. Nakvynė viešbutyje Kalabrijos Redže.

 • Kalabrijos Redžas – Neapolis – Kaunas.

  Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Neapolį. Skrydis Neapolis - Kaunas: 17:30 – 21:10.

   

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • ŸPervežimai: oro uostas-viešbutis-oro uostas.
 • ŸTransporto paslaugos Kalabrijoje.
 • ŸEkskursijos pagal programą.
 • ŸGidų paslaugos pažintinio-pramoginio turo metu (anglų klb.).
 • ŸLydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Ÿ7 nakvynės 3*- 4* viešbučiuose.
 • ŸPaplūdimio gultai ir skėčiai Pico Kalabro, Šilos, Kalabrijos Redžo paplūdimiuose.
 • ŸMaitinimas pagal programą: 7 pusryčiai, 1 pietūs, 4 vakarienės (vakarienių metu gėrimai neįskaičiuoti).
 • ŸGultai ir skėčiai Pico Kalabro paplūdimyje.
 • ŸVietinis kurorto mokestis.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus: Pico Kalabro pilį, Piedigrotta bažnyčią, Ruffo di Scilla pilį, nacionalinį Magna Graecia muziejų.
 • Ekskursija laivu į Eolijos salas.
 • Degustacijos: Tartufo di Pizzo degustacija ir demonstracija; vynų degustacija ir vietinių produktų ragavimas; ndujos ir vietinių produktų degustacija


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • ŸSkydžio bilietai: Kaunas – Neapolis – Kaunas (oro bendrovė „Ryanair“- kaina šiandien ~ 130 Eur).
 • ŸRankinis bagažas (10 kg) – 16 Eur/ Registruotas bagažas (20 kg) – 50 Eur.
 • ŸArbatpinigiai restoranuose.
 • ŸArbatpinigiai vairuotojui ir gidams.
 • Gėrimai vakarienės metu (jei programoje nenurodyta kitaip).
 • Asmeninės išlaidos.


Papildoma informacija