Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

JAPONIJA – TEKANČIOS SAULĖS ŠALIS
Japonija

Kelionės tipas: Tolimųjų kraštų kelionės

 • Kelionės trukmė: 11dienos / 9naktys
 • Kelionės tipas: Tolimųjų kraštų kelionės
Kaina vienam asmeniui: 4889.00 €

Kelionės išskirtinumai

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.09.06 2019.09.16 9 naktys 4.88900 4.88900 Užklausti

 • (09 06). SKRYDIS VILNIUS-EUROPOS MIESTAS–TOKIJAS.


 • (09 07). TOKIJAS. Atskrendate į tarptautinį Hanedos oro uostą. Pasitikimas .

  Pirmoji pažintis su Japonijos sostine ir vienu didžiausių pasaulio miestų, kuriame gyvena daugiau nei 12 milijonų gyventojų. Manoma, kad miestas buvo įkurtas XV a. vid. ir pavadintas Edo. Tik 1869 m. iš Kioto į Edo perkėlus Japonijos imperatoriaus rezidenciją, Edo miestas pervadintas Tokijumi. Tokijo miestas padalintas į 23 Tokijo seniūnijas, Tama sritį, kurioje įsikūrę miestai ir mažesnės gyvenvietės, bei salas (Idzu ir Ogasavaros).

  Aplankote Imperatorių rūmų parką. Tai milžiniška teritorija pačiame Tokijo centre, privertusi visas traukinių ir metro linijas sukti papildomus lankus, kad imperatoriška teritorija liktų nepaliesta. Japonų imperatoriaus rezidencija įsikūrusi buvusioje Edo šoguno pilyje. Savo klestėjimo metais tai buvo didžiausia pilis visame pasaulyje. Šiandien iš praeities didybės nedaug telikę, bet po Tokijo dangoraižių tankumyno nusikelti į istorijos ir imperinės valdžios aplinką - įspūdinga. Didžiulį parką, kuriame įsikūrusi imperatoriaus rezidencija, nuo išorinio pasaulio skiria masyvi siena ir gynybiniai grioviai.

  Pasigėrėję rytietiško parko aplinka, neriate į šiuolaikinio Tokijo sūkurį. Važiuosite į Ginzą – prestižinėmis parduotuvėmis garsėjantį prospektą. Nors šiandien daugelis kitų rajonų konkuruoja su Ginza dėl geriausios apsipirkimo vietos statuso, ši nuo senų laikų dominuoja ir yra lyginama su Niujorko 5-ąja aveniu. Jei ir neketinate išlaidauti, tai puiki vieta paspoksoti į gražias vitrinas ar užsukti į vieną kitą galeriją, kurių čia taip pat gausu. O vakarėjančioje Ginzoje galite pamatyti elegantiškų moterų, vilkinčių kimono. Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.


 • (09 08). TOKIJAS – NIKO – TOKIJAS. Pusryčiai. Visos dienos ekskursija į Niko - stulbinančio grožio šventyklų kompleksą, spindintį nebūdingu japonų architektūrai turtingumu (saugomas UNESCO). Niko miestas įsikūręs kalnuotoje vietovėje netoli Tokijo. Pradėjo kurtis po to, kai 766 metais budistų vienuolis Shodo Shonin šiose vietose įkūrė Rinnoji šventyklą. 1617 m. buvo pastatyta Toshogu šintoistinė šventykla kartu su mauzoliejumi šiogūnui Tokugava Iejasu. Miestas iki šiol garsėja išlikusiais senoviniais pastatais. Aplankote žymiausias šventyklas. Keltuvu pakylate į kalną pasigrožėti Kegon‘o kriokliais. Rudenį gražiausia vieta parke - Chuzenji ežeras, prie kurio vingiuoja kalnų kelias Iroha-zaka. Taip pat parke galima pamatyti šventyklų kompleksus, tarpeklius ir krioklius. Beje, neseniai Nikko pateko į geriausių turistinių planetos vietų dešimtuką pagal sąrašą, sudarytą žurnalo „National Geographic Traveller“. Japonijoje esti patarlė: „nesakyk kekko („nuostabu“), kol nepamatei Nikko“. Pietūs vietiniame restorane. Grįžtate į Tokiją. Nakvynė viešbutyje.


 • (09 09). TOKIJAS. Pusryčiai. Tolesnė pažintis su Tokiju. Vykstate į senąją miesto sritį – Asakusą. Taito seniūnijoje esantis rajonas yra vienas vaizdingiausių Tokijuje. Čia, kaip niekur kitur, galima išvysti istorinę Tokijaus pusę (vaizdai, garsai ir kvapai), pasivažinėti tradicine rikša. Gyvenimas Asakusoje vis dar labai gyvybingas bei išraiškingas. Bene populiariausia vieta Asakusa rajone yra Sensodži šventykla (angl. Sensō-ji) – kitaip vadinama Asakusos Kannon šventykla, skirta gailestingumo ir užjautos dievybei Guanjin. Legenda byloja, jog 628 metais du broliai Sumida upėje sužvejojo Guanjin statulėlę. Broliai bandė ją įmesti atgal į upę, bet statula vis atsirasdavo toje pačioje vietoje, todėl Senso-ji šventykla buvo pastatyta šalia Kannon deivės. Šventyklos statybos užbaigtos 645 m. ir tai yra seniausia šventykla Tokijuje. Norint patekti į šventyklą, pirmiausiai reikia praeiti Kaminarimon („žaibo vartus“) - ne tik Asakusos, bet viso Tokijo simbolį. Šalimais Nakamise gatvė – 200 metrų gatvelė nusėta paduotuvėlėmis, kuriose rasite tipiškų japoniško stiliaus suvenyrų, tokių kaip yukata (kimono), vėduoklių, įvairių tradicinių užkandžių ir kt. Šios prekybinės gatvelės istorija yra kelių šimtmečių senumo. Asakusos rajone galite išvysti ir geišas – tai tradicinės japonų artistės, palydovės. Kannonura gatvė yra viena iš nedaugelio vietų Tokijuje, kur galima išvysti šias nuo seno gerbiamas moteris.

  Visuomet džiugu ir įspūdinga apžiūrėti lankomą miestą iš aukštai. Dabar tai galėsite padaryti: kylame į naujausią Tokijo apžvalgos bokštą (pastatytas 2012 m.), vadinamą Dangaus medį. Tai šiai dienai aukščiausias bokštas pasaulyje, siekiantis 634 metrus. Tiesa, lankytojams apsižvalgyti leidžiama „tik“ iš 450 metrų aukščio. Tai tikras inžinerijos stebuklas: bokšto pagrindas yra trikampis, viršūnė apskrita, lengvumo suteikia ažūrinė metalo konstrukcija. Reikia nepamiršti, kad šis milžinas pastatytas aktyvioje seisminėje zonoje! Bokšto viduje jautiesi kaip kosminėje stotyje: viskas nauja ir modernu, liftai nesuvokiamu greičiu važinėja aukštyn ir žemyn, o iš viršaus atsiveria visa Tokijo panorama. Galima visą bokštą apeiti ratu ir apžiūrėti Tokiją iš visų pusių. Giedrą dieną galima matyti iki 70 km atstumu, o jei pasiseka, galite pamatyti ir Fudži kalną.

  Pažintis su Japonijos tradiciniu patiekalu – sušių gaminimo pamokėlė. Ankstyviausias sušių paminėjimas Japonijoje yra apie 718 m. dviejų dalių teisės rinkinyje Jororicurio (kaip mokesčių mokėjimo būdo daiktais pavyzdys). Per kitus 800 metų, iki XIX a., sušių gaminimo technika drastiškai pasikeitė. Edo periodo pabaigoje šiuolaikinių sušių variantą sukurė Hanaja Johei. Jo išrasti sušiai buvo ankstyvoji „greitojo maisto“ versija. Žuvys jau nebebuvo su druska , o džiovinamos tarp akmenųkonservuojamos (todėl greitai paruošiamos), o sušiai galėjo būti patogiai valgomi rankomis. Stebėsite, kaip sušius gamina virtuvės meistrai, patys gaminsite ir skanausite. Garantuojame, jog japoniški sušiai jums net neprimins europietiško varianto – valgysite kažką visiškai naujo. 

  Praktinė pažintis su japonų kultūra: dalyvaujame origami pamokoje. Tai japoniškas popieriaus lankstymo menas. Origamiais taip pat vadinami ir patys lankstiniai. „Tikras origamis“ (true origami) yra lankstomas iš vieno popieriaus lapo ir jį lankstant nenaudojamos žirklės ir klijai. Labiausiai žinomas pasaulyje origamis – „gervė“ (japoniškai orizuru) . Legenda sako, kad jei žmogus išlanksto 1000 gervių, tai išsipildo noras.

  Šiuolaikiško miesto žvilgesys: pravažiuojame Omotesando gatve iš išorės apžiūrėdami visame pasaulyje garsių firmų parduotuves – šiuolaikinės architektūros kūrinius (pastatus sukūrė žymiausi japonų architektai). Tai One Omotesando (Fendi), (arch. Kengo Kuma, 2003), PRADA shop (arch. Herzog de Meuron, 2004), TOD'S (arch. Toyo Ito, 2005).

  Atykstate į jaunimo mados centrą Haradžiuku rajoną. Tiesa, ši mada stipriai savita. Būtent čia renkasi keisčiausiai besirengiantys japonai: lėliškomis suknelėmis pasipuošusios lolitos, juodumu dvekiantys gotai, viduramžių suknelėmis pasipuošusios damos, fantastiniais skafandrais vilkintys jaunuoliai. Pasijunti papuolęs į komiksų knygelę, animacinį filmuką ar siurrealistinę pasaką. Visų šių grožybių gali įsigyti čia pat esančiose parduotuvėlėse. Sklinda gandai, kad žymūs pasaulio dizaineriai būtent čia ieško įkvėpimo savo naujausioms kolekcijoms. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.


 • (09 10). TOKIJAS – FUDŽI KALNAS – HAKONĖ. Pusryčiai. Ši diena prabėgs Japonijos simbolio papėdėje. Japonijoje suskaičiuojama per 100 aktyvių ugnikalnių  -  vieni tyliai snūduriuoja, kiti kartais ir pagrumena. Iš jų visų Fudžis aukščiausias (3776 m) ir žinomiausias. Vietiniai kalną laiko šventu ir jau seniai pavertė visos Japonijos simboliu. Nesunku suprasti kodėl  -  ugnikalnis užburiančiai gražus ir kone tobulai simetriškas. Be to, apylinkėse jis toks vienas  -  nuostabus ir didingas. Ir it didžiausias narcizas apsistatęs natūraliais veidrodžiais: Fudžį iš šiaurinės pusės supa net penki skaidrūs ežerai, susiformavę po ankstesnių ugnikalnio išsiveržimų. Vadinamasis Penkių ežerų kraštas vilioja vietinius ir užsieniečius pabėgti iš troškių didmiesčių, sulėtinti gyvenimo tempą, pasimėgauti kerinčiais vaizdais. Šias vietas kasmet aplanko sunkiai įsivaizduojamas skaičius žmonių – 80 milijonų, o tai du trečdaliai Japonijos gyventojų.
  Sustojame prie Kavaguči ežero. Budistai dailininkai dažnai piešia Kavagučio ežero, kurio ramiame paviršiuje atsispindi Fudzijamos kalnas, vaizdus. Šio ežero pakrantė pati ilgiausia ir visą ją nutūpę terminių versmių kurortai. Pasivaikštome Kavaguči ežero pakrantėje įsikūrusiame Oishi gamtos parke. Keliaujame pėsčiųjų taku, kurį galima vadinti gėlių kilimu, besikeičiančiu sulig metų laikais.

  Gausiai žydinčios gėlės, ežero ir Fudži kalno peizažai – tikras rojus fotografams.

  Papietaujame vietos restorane ir pirmuoju Japonijoje kalnų keltuvu keliamės į 2600m aukštį, į Fudži kalno 5-tąją stotį. Grožitės civilizacijos nepaliestom Ontako, Norikuros kalnų keteromis. Užsikėlus - puiki pietinių Alpių ir Fudzijamos kalno panorama. Prisisėmę vulkano stiprybės, leisitės į karštųjų versmių kurortą – Hakonę, vadinamą „vitrina į šventąjį Tekančios saulės šalies kalną“. Jo hipnotizuojančiose apylinkėse įsikūrę nedideli, jaukūs viešbučiai. Vykstame į Ryokaną - japoniško stiliaus nakvynės namus – užeigą. Ryokanų yra visoje šalyje, ypač karštųjų šaltinių kurortuose. Čia galima susipažinti su tradiciniu japonų gyvenimo būdu ir svetingumu. Ryokane būtinai bus tatami grindys, futon lovos, japoniško stiliaus vonios ir vietinės virtuvės patiekalai. Lankytojams pasiūloma dėvėti yukata, galima pabendrauti su savininku. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Hakonėje.


 • (09 11). HAKONĖ – KIOTAS. Pusryčiai. Kalnuotom Hakonės apylinkėm važiuosite autobusu prie Aši ežero, telkšančio 723 metrai virš jūros lygio. Plaukiate laivu Aši ežeru, kuris susiformavo išsiveržusio ugnikalnio vietoje daugiau nei prieš 400 000 metų. Jo pakrantės – tai terapija jūsų sielai, prabanga jūsų akims ir pojūčiams. Klausydamiesi legendų apie ežere gyvenantį daugiagalvį drakoną, gėrėsitės pakrantės miškelius puošiančiomis šventyklomis, stebėsite žvejus, traukiančius laimikį...

  Vykstate į Odavarą. Sėdate į greitąjį traukinį „JR Shinkansen“ – tai 300 kilometrų per valandą greitį išvystantis XXI a. technologijų stebuklas, gimęs iš gilaus gamtos išmanymo ir šiuolaikinės inžinerijos pajėgumų. Vykstate į Kiotą - vieną gražiausių pasaulio miestų, kuris traukia savo harmonija, subtiliu senųjų tradicijų ir modernaus gyvenimo deriniu, Shinto šventyklų, miniatiūrinių sodų ir dangoraižių bei daugiaaukščių autostradų architektūra. Čia iki šiol populiari Zen meditacija, ilga arbatos gėrimo ceremonija, geišų kultūra. Vykstate į viešbutį. Poilsis. Nakvynė viešbutyje Kiote.


 • (09 12).. KIOTAS. Pusryčiai. Pažintis su senąja Japonijos sostine, pelnytai vadinama Japonijos muziejumi. Kyoto garsėja šventyklomis ir japoniškais sodais. Tai Kiotas yra bene vienintelis miestas Japonijoje, puikiai atskleidžiantis japonų dvasią. Per šimtmečius miestas buvo sugriautas ir sudegintas kelis kartus, bet dėl savo istorinės vertės buvo išbrauktas iš potencialių atominės bombos taikinių sąrašo ir per II Pasaulinį karą išvengė oro antskrydžių. Nesuskaičiuojama galybė įvairių šventyklų ir šventovių bei kitų neįkainojamų struktūrų išsaugota iki šių dienų. Todėl Kiotas dar vadinamas šventyklų miestu. 1650 budistų šventyklų, 400 sintoistų šventovių ir 60 sodų. Ekskursijos metu aplankysite Kinkakuji šventyklą, kitaip vadinamą Auksiniu paviljonu (UNESCO pasaulio paveldas), nukeliančią į Muromači valdymo laikus (1336 – 1573). Tai Kioto pasididžiavimas, kasdien sutraukiantis tūkstančius turistų. Du viršutiniai šventyklos aukštai dengti tikrais aukso lakštais. XIII-XIV amžiuje tai buvo Ashikaga Yoshimitsu šogūnato rezidencija, o jam mirus, tapo Zen šventykla. Kiekvienas šventyklos aukštas atspindi skirtingus architektūros stilius: pirmasis aukštas suręstas Shinden stiliumi - natūralaus medžio stulpai ir balto tinko sienos stipriai kontrastuoja, bet tuo pačiu ir papildo paauksuotus viršutinius paviljono aukštus; čia saugomos Shaka Buddha skulptūros. Antras aukštas suręstas Bukke stiliumi, naudotu samurajų rezidencijų statybose, iš išorės pilnai dengtas aukso lakštais; viduje patalpinta Kannon Bodhisattva statula, apsupta Keturių Dangaus Karalių figūromis.  Viršutinis trečiasis aukštas suręstas tipiniu kinišku Zen stiliumi; tiek išorė, tiek vidus dengti auksu, o ant stogo patupdytas auksinis feniksas. Apžiūrėjus patį Kinkakuji, lankytojai nukreipiami pro vyriausio vienuolio gyvenamąsias patalpas (hojo), o dar veliau – į šventyklos sodus. Įspūdį palieka ne tik šventykla, jos atspindžiai tvenkinyje, bet ir preciziškai sutvarkyta aplinka. Kaip ir įprasta japoniškiems sodams, čia veikia arbatos namai su poilsio zonomis – galima paskanauti žaliosios matcha su tradiciniais saldumynais už „simbolinę“ 500 jenų kainą. Kinkakuji grožis įkvėpė šogūno Ashikaga Yoshimitsu anūką. Šis kitoje miesto pusėje pastatė beveik identišką Ginkakuji (Sidabrinį paviljoną). Tai taip pat ne mažiau graži Zen šventykla, turinti samanų sodą ir rafinuotą, skrupulingai prižiūrimą smėlio sodą, dar vadinamą „sidabrinio smėlio jūra“.

  Kita lnakoma švntykla - UNESCO pasaulio paveldo sąraše esantu Ryoanji (Taikaus drakono) šventykla ir jos įžymusis uolų sodas. Tai stačiakampio formos plotas, užpiltas baltu žvirgždu, kuriame ant samanų išdėstyta 15 akmenų. Įdomiausias faktas, kad iš bet kurio taško žiūrint bent vienas iš akmenų pasislepia už kitų ir nėra matomas.
  Vieni teigia, kad sodas simbolizuoja tigrę, nešiojančią tigriukus per tvenkinį ar į salas jūroje, tuo tarpu kiti teigia, kad sodas simbolizuoja abstrakčią begalybės koncepciją. Nors iš tikrųjų kiekvienam lankytojui paliekama teisė surasti sąvają tiesą.

  Prieš jūsų akis iškyla Jasakos šventykla (arba Aštuonių kalvų šventykla). Tai viena švenčiausių vietų šintoistams (šintoizmas – pažodžiui „dievų kelias“ – senoji japonų religija; garbinimo objektas yra gamta bei ją įkūnyjantys kami, kurie gali būti verčiami kaip dievai). Šventykla pastatyta Chigasijamos kalno papėdėje, istoriniame Giono kvartale. Šventykla, skirta net kelioms didžiulio dievų panteono dievybėms, iškilo 656 m., tačiau visas kompleksas (keli istoriniai statiniai, vartai, ritalinė salė) suformuotas XVII a. tradiciniu giono stiliumi. Ritualinė aikštelė papuošta daugybe tradinių popierinių žibintų, kurie vakare apšviečia visą kompleksą.

  Vakare pasivaikštote Giono rajone esančiame senamiesčio kvartale. Vakarienė vietos restorane. Pageidaujantys gali pasigrožėti „maiko“ – geišų mokinių - šokiu (už papildomą mokestį). Grįžtate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Kiote.


 • (09 13). KIOTAS. Pusryčiai. Vykstate susipažinti su japonų „žaliuoju pasididžiavimu“, vienu įspūdingiausių gamtos objektų šalyje Sagano bambukų mišku. Stulbinantis miškas užima 16 km² ir čia auga vien bambukai. Kiekvienais metais čia atvyksta tūkstančiai turistų, kurie vaikščiodami specialiai įrengtu taku gali ne tik grožėtis nuostabiais vaizdais, bet ir pasimėgauti sklindančiais garsais. Pasakiškas melodijas kuria tarp bambukų klajojantis vėjas. Čia gridimi garsai įtraukti į Japonijos saugotinų garsų sąrašą. Vėjo gūsiai smelkdamiesi gilyn į storastiebių bambukų mišką sukuria tą išskirtinį ausims malonų garsą.

  Lankoma Dangiškojo Drakono šventykla arba Tenryu-ji, garsėjanti savo Zen sodu, kurio ilgą ir vingiuotą kelią puošia tūkstančiai į dangų pasistiebusių bambuko stiebų. Tenryu, pastatyta 1339 m., yra pagrindinė Rinzai zen budizmo atšakos atstovų šventykla, skirta Gautama Budos garbinimui.

  1994 m. Tenryu-ji buvo įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo saugomų objektų sąrašą, kaip dalis "antikinio Kioto istorijos paminklų." Lankomės etnografiniame japonų kaime Miyamara: pasigrožėsite senoviniais namais, miniatiūriniais sodais, susipažinsite su namų rentimo principais, kaimo bendruomenės tradicijomis. Dalyvaujate arbatos gėrimo ceremonijoje ir kimono demonstracijoje. Jau kelis šimtmečius japonai puoselėja arbatos gėrimo ceremoniją. Pagrindiniai jos principai yra tyla, švara, ramybė ir pagarba. Šių principų pagrindu atliekamas visas ritualas. Aštuntajame šimtmetyje japonai arbatos ceremoniją pavertė filosofija. Mokslininkas Lu Vuchas yra pasakęs: “Pirmasis puodelis tik suvilgo mano lūpas ir gerklę, antrasis pašalina vienišumą, trečiasis žada ramybę, ketvirtasis pro odą išvaro visą gyvenimo blogį, penktasis skverbiasi į mano jausmus, šeštasis nuteikia svajonei, septintasis… Gaila, bet daugiau nepajėgiu išgerti…” Arbatos gėrimo ceremonija yra estetizuotas pasaulis, minimalizmo, asketizmo idėja, teigianti, kad žmogui reikia labai nedaug. Čia svarbi kiekviena smulkmena. Ypatingas dėmesys skiriamas švarai (namelio, arbatos indų, net svečių ir šeimininko drabužių), svarbu net garsai už lango, užverdančio vandens garsas, lietaus šnarėjimas lauke. Šis ritualas padeda siekti vidinės harmonijos ir apsivalymo.

  Grįžtate į viešbutį. Nakvynė.


 • (09 14). KIOTAS – OSAKA. Pusryčiai. Iš Kioto važiuojate į Narą – japonų kultūros ir politikos lopšį, klestėjusį 710 – 794 metais. Šis senovinis miestas su savo miškingomis kalvomis, šventyklų parkais, vienais seniausių pasaulyje mediniais pastatais ir dabar išlieka ramybės simboliu. Dauguma miesto įžymybių yra 660 hektarų plotą užimančiame Elnių parke. Čia ganosi apie 1200 prijaukintų elnių, atliekančių ypatinją misiją – jie Kasuga šventyklos saugotojai. Praeisite daugybę akmens žibintų – tōrō, kurie žymi kelią į garsiąją šventovę. Jos vidų taip pat puošia bronzinių žibintų eilės. Šventykloje jums daugiau atsiskleis senojo japonų šinto tikėjimo paslapčių. Šalia senojo šinto tikėjimo į japonų pasaulėžiūrą įsiliejęs ir budizmas. Iš Kinijos per korėjiečių vienuolius į Tekančios saulės šalį budizmas atkeliavo VI a., o galutinai prigijo dar po dviejų šimtmečių, Naros klestėjimo laikotarpiu. Iš to meto išlikusi Didžioji Rytų šventykla – Todaidži. Atkreipkite dėmesį, kad japonų budistinės šventyklos, lyginant su kitų šalių, - asketiškesnės, neperkrautos prabangos detalių, čia vyrauja paklusimas šimtmečių patikrintai tvarkai ir griežtai tradicijai. Apgaubti smilkalų aromato, galėsite stebėti, kaip vietiniai atlieka ritualus ir atnašauja. Galiausiai pasieksite šios dzen buveinės pasididžiavimą – 15 metrų aukščio Daibutsudeną. Tai didžiausia Japonijoje bronzinės Budos Vairočanos statula. Gidas paaiškins, jog Budos pakelta ranka, sėdėjimo poza, veido bruožai, jį supantys simboliai - kiekviena smulkmena budistiniame mene svarbi ir turi savo nekintamą reikšmę.

  Lankoma viena iš garsiausių Japonijos šventyklų Fušimi Inari. Tai pati svarbiausia ryžių ir sakės deivei Inari dedikuota šventykla visoje Japonijoje. Šis religinis paminklas yra žinomas dėl 4 kilometrų ilgio 32 000 medinių Tori arba kitaip vadinamų arkos formos vartų, kurie pastatyti vienas šalia kito ir veda į kalną, ant kurio pastatyta pati šventykla. Šis unikalus įspūdingas būdas pasiekti šventą vietą, vilioja žmones iš viso pasaulio. Šventyklą taip pat puošia daug lapių skulptūrų, kurios yra žinomos kaip dievų pasiuntiniai.

  Vykstate į Osaką. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.


 • (09 15). OSAKA. Pusryčiai. Pažintis su Osaka – vakarų Japonijos komercijos ir pramonės centru. Tarp modernių dangoraižių slepiasi šventyklų ir grakščių pagodų stogeliai ir parkų žalumą. Kiekviena detalė čia apgalvota ir išpuoselėta iki smulkmenų. Tai pastebėsite pamatę nuo XVI amžiaus išlikusią Osakos pilį. Ji – visai kitokia nei gynybai ir valdovų rezidencijoms tarnavę senieji Europos statiniai. Osakos pilis, kurią jau horizonte išskiria stambūs žali stogai paauksuotais kraštais, labiau primena šventyklą nei samurajų ir karo vadų – šiogūnų - kovas bei galią menančią tvirtovę. Čia pateksite į virpantį rytietišką pasaulį.

  Lankotės Osakos okeanariume „Kaiyukan“. Jis vienas didžiausių pasaulyje (14-os akvariumų bendra vandens talpa – 11 000 tonų, gyvūnų apie 32 000). Okeanariumo tema: „Ramiojo vandenyno ugnies ratas ir gyvenimo ratas“. Čia galima susipažinti su Ramiojo vandenyno 10 zonų gamtine aplinka. Pirmiausia keliaujate vandens tuneliu, vadinamu „Vandens vartais“. Tuomet kylate liftu į 8-ąjį aukštą, kur atkurta vadinamo japonų miško ekosistema. Leisdamiesi žemyn serpantino skardžiais, akvariumuose stebite įvairių vandenyno zonų gyventojus: Aleutų salų ūdras, ruonius, jūros liūtus; Panamos įlankos koralinio rifo žuvis; Ekvadoro pabaisas piranijas; Karališkuosius Antarktidos pingvinus, Tasmanijos įlankos baltuosius delfinus... Pamatysite ir įspūdingiausią okeanariumo eksponatą – didžiausią pasaulyje žuvį bangininį ryklį. Atskiras akvariumas skirtas įvairiausioms medūzoms, o rajas ir mažus rykliukus galima paglostyti...

  Lankotės Dotonbori – populiarioje pramogų ir prekybos gatvėje, kurioje parduotuvių, maisto užeigų, pramogų centrų dyrys atvertos 24 valandas. Prekybininkai savo veiklą aplink Shinsaibashi pradėjo nuo 1600-ųjų, kai verslininkas Shinsai pastatė tiltą, jungiančią Shinmachi kvartalą su Dotonbori teatro rajonu. Laikui bėgant kabuki teatrai nunyko, o prekyba ir lengvos pramogos suklestėjo. Gatvė ypač įpūdinga vakarėjant, kai įsižiebia tūkstančiai neoninių žiburių ir mechanizuotų ženklų. Keliaujamte ir į Shinsaibashi rajoną. Ši pramogų sritis unikali: apytikriai 600 m ilgio gatvė jungia mažutes privatininkų parduotuvėles, amatininkus-gatvės prekybininkus, vardinių ženklų prekybos tinklus ir galingas universalines parduotuves. Čia aibė maitinimo įstaigų, atitinkančių kiekvieno biudžetą. Visų jų šūkis: „Valgyk, gerk, kartok!“ Siūloma paskanauti tradicinių Osakos gardumynų: koldūnų su aštuonkojų gabalėliais (Takoyaki), keptų kopūstų pyrago (Okonomiyaki) ar įvairių rūšių maisto vėrinukų (Kushikatsu). Tai gyviausia ir spalvingiausia Osakos vieta. Tai visai kitas Osakos veidas – žaižaruojantis, ūžiantis, judrus, akinamai ryškus. Mums, lietuviams, šiek tiek svetimas, bet pamatyti tikrai verta.

  Nakvynė viešbutyje.


 • (09 16). SKRYDIS OSAKA-EUROPOS MIESTAS -VILNIUS. Ankstyvas pervežimas į Kensai tarptautinį oro uostą. Skrydis. Vėlai vakare grįžtate į Vilnių.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Ÿ Tarptautinių skrydžių Vilnius-Europos miestas-Tokijas ir Osaka-Europos miestas-Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais.
 • Ÿ Kelionė autobusu/mikroautobusu, vietiniais traukiniais, greituoju traukiniu ir laivais-keltais pagal programą.
 • Ÿ Pasitikimas oro uoste, pervežims į viešbutį.
 • Ÿ 9 nakvynės  4* viešbučiuose,  7  pusryčiai, 2 pietūs, 3 vakarienės.
 • Ÿ Ekskursijos pagal programą su vietiniu gidu (anglų klb/rusų klb.) ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus.
 • Ÿ Lydinčio iš lietuvos gido-vertėjo paslaugos visos kelionės metu.
 • Ÿ Plaukimas laivu Aši ežeru.
 • Ÿ Origami pamoka.
 • Ÿ Sušių gamybos pamoka – vakarienė.
 • Ÿ Kimono ir arbatos gėrimo ceremonija.
 • Ÿ Kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Ÿ Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Ÿ Gėrimai pietų,vakarienių metu ir programoje nenumatytas maitinimas.
 • Ÿ Geišų pasirodymas ~ 50 EUR.
 • Ÿ Arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai).
 • Ÿ Asmeninės išlaidos.
 •  Priemoka už vienvietį kambarį: 725 Eur


Papildoma informacija


 • ŸKelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą  ir apie tai informuoti  ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo.
 • ŸPasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami,išskyrus biznio klasę.
 • ŸSiekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • ŸKelionės organizatorius pasilieka teisę keisti lankytinus objektus į kitus, jei numatyti programoje objektai yra uždaryti dėl iš anksto nepaskelbtų priežasčių arba priežasčių, kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios.
 • ŸNepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams;
 • ŸLR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos. Į ŠIĄ KELIONĘ REIKALINGAS NAUJAUSIO PAVYZDŽIO PASAS!