Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

IZRAELIS – ISTORIJA, RELIGIJA, ŠIANDIENA
Izraelis

Kelionės tipas: Tolimųjų kraštų kelionės

  Į kelionės kainą įskaičiuoti skrydžio bilietai!

 • Kelionės trukmė: 6dienos / 5naktys
 • Kelionės tipas: Tolimųjų kraštų kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 889.00 €

Kelionės išskirtinumai

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.03.09 2019.03.14 5 naktys 88900 88900
Į kelionės kainą įskaičiuoti skrydžio bilietai!

Užklausti

 • Vilnius – Tel Avivas – Jafa – Netanija.

  Skrydis: Vilnius - Tel Avivas: 06:05 – 09:55.

  Atvykstame į Ben Guriono oro uostą. Oro uoste jus pasitiks licencijuotas gidas. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vykstame į ekskursiją po Tel Avivą – vieną didžiausių Izraelio miestų, kurio pavadinimas reiškia „pavasario kalva“. Tel Avivas, įkurtas kaimyninės Jafos gyventojų tik 1909 m., dabar yra  ne tik šalies finansų, ekonomikos ir verslo, bet ir žydų kultūros, mados, prekybos ir pramogų centras.  „Baltasis miestas“ – 1930-1950m. statyta Tel Avivo dalis, kuriai būdingi bauhaus stiliaus statiniai – paskelbtas UNESCO pasaulio kultūros paveldu. Pamatysime įžymųjį Tel Avivo universitetą, biblioteką, meno muziejų, senąjį ir naująjį Operos teatrą.

  Ekskursija po Tel Avivo priemiestį Jafą. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, paminėtas Egipto faraono Thutmosio III kronikose, minimas karaliaus Hiramo pokalbyje su Saliamonu. Tai kultūrų kryžkelės vieta: čia buvo statoma biblinė Nojaus arka, netoli kranto jūroje kyšo neaukštos mitinės graikų Andromedos uolos. Svetingame mieste prie jūros buvo apsistojęs krikščionių apaštalas Petras, kurį  angelo paliepimu į Cezarėją pakvietė šimtininkas Kornelijus. Jafa priklausė egiptiečiams, persams, finikiečiams, romėnams, graikams – kiekviena iš šių tautų paliko pėdsakus miesto istorijoje. Šiandien Jafa tapo menininkų kvartalu, kuriame dera arabiškos architektūros grožis ir daugybė galerijų, menininkų dirbtuvių, rankdarbių parduotuvių bei kavinių. Ekskursijos metu aplankysime senąjį uostą, bokšto laikrodį, Šalom bokštą, pasivaikščiosime po senamiestį. Vykstame į Netaniją. Įsikuriame viešbutyje. Vakarienė. Laisvas laikas. Nakvynė Netanijoje.


 • Netanija – Haifa - Galilėjos Kana – Nazaretas- Cfatas-Netanija .

  Pusryčiai. Vykstame į didžiausią Izraelio jūrų uostą Haifą, įsikūrusį Karmelio kalno papėdėje, prie vaizdingos įlankos. Tikra Haifos įdomybė, turinti mažai analogų pasaulyje – Bahajų sodai. Bahajai – viena naujųjų, sektomis vadinamų religijų, savitas islamo tęsinys, teigiantis, kad po Mahometo buvo dar pranašas Babas, kurio kapas ir yra Haifos soduose. Bahaistai skelbiasi esą universalios religijos išpažinėjais, jie pasisako už visuotinę lygybę ir švietimą bei pasaulinę taiką. Grožitės Bahajų šventykla ir persiškaisiais Bahajų sodais. Tie sodai kyla į kalną, todėl jų panoramos nuo vidurio, viršaus ir apačios – viena už kitą gražesnės (sodus nuolat prižiūri apie 120 savanorių bahajų iš įvairių šalių ir žemynų).

  Pažintis su krikščioniškąja Galilėja – vietomis, susijusiomis su Kristaus tarnystės pradžia. Nors gimė Betliejuje, o mirė Jeruzalėje, Jėzus Kristus didžiąją dalį gyvenimo praleido Galilėjoje. Aplankome Galilėjos Kaną, kur Jėzus, Marijos paprašytas, padarė pirmąjį stebuklą – vandenį pavertė geriausiu vynu.

  Žymiausia piligriminė vieta Galilėjoje – Nazaretas, kur Jėzus praleido vaikystę. Didžiausia  Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bazilika supa olą, kurioje gyveno Marija (priešingai Viduramžių dailininkų paveikslams, Šventojoje žemėje Kristaus laikais vargšų gyvenimui naudotos olos, o ne nameliai šlaitiniais stogais). Ta bažnyčia – ir savotiška modernaus krikščioniško meno galerija, pilna milžiniškų daugybės šalių dovanotų Marijos paveikslų, mozaikų, bareljefų. Yra ir lietuviška Aušros vartų Marija, ir geltonodė kiniška Marija, ir tajiška, primenanti hinduistų dievybę, ir moderniai baugi amerikietiška. Tai viena svarbiausių krikščionių bažnyčių Artimuosiuose Rytuose.

  Pamatysime Šventosios Šeimos namą ir Šv. Apreiškimo Grotą, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai. Lankotės Cfate.  Tai ypatingas miestas. Čia viskas persipynę: šiuolaikinis menas ir Kabala, Europa ir Azija, skurdas ir didybė, turizmas ir asketizmas. Mieste, kurį ant kalno viršūnės XI a. pastatė kryžiuočiai, apsigyveno daug rabinų kabalistų. Išminčių, mokytojų ir jų mokinių dėka Cfato reikšmė XV a. amžiuje nepaprastai sustiprėjo, garsas apie jį sklido į visus Europos ir Artimųjų Rytų kampelius, viliodamas šviesiausius judėjų protus. Nuo viduramžių iki dabar Cfatas – reikšmingiausias mistikos ir Kabalos centras. Cfato architektūra savita - gatvės susiformavo bėgančios žemyn, o pastatus statė išeiviai iš įvairiausių pasaulio šalių. Miestą, kurį šiandien pamėgo menininkai, kur verda XXI amžiaus gyvenimas, tebegaubia mistika, nepaaiškinami reiškiniai ir ypatinga aura.

  Vykstame į viešbutį. Vakarienė. Laisvas laikas. Nakvynė Netanijoje.


 • Netanija - Betliejus – Jeruzalė – Netanija.

  Pusryčiai. Atvykstame į Betliejų. – Kristaus gimimo vietą. Pasak evangelisto Luko, Viešpaties Angelas paskelbęs žmonijai didelį džiaugsmą: „Šiandien Dovydo mieste jums gimė Išganytojas. Jis yra Viešpats Mesijas“. Aplankome vieną seniausių krikščionių šventyklų - Kristaus Gimimo bažnyčią (dabar katalikų, stačiatikių, armėnų šventovė) ir po ja esančią Gimimo grotą. Lankomės Šv. Kotrynos vienuolyne.  Ekskursija po Jeruzalę – neabejotinai gražiausią, įdomiausią ir švenčiausią Šventosios žemės miestą. Jo  istorija ir dabartis yra susijusi su trimis pagrindinėmis monoteistinėmis religijomis – judėjams šventa vieta yra Raudų siena, krikščionims – Kristaus gyvenimo, kančios, mirties ir prisikėlimo vietos, musulmonams – Al Aksa mečetė. Neveltui

  Jeruzalė vadinama Dievo buveine, sakoma, kad čia “Viešpats žvelgia iš dangaus ir mato visą žmoniją”. Pasikelsime ant Alyvų kalno. Jis stūkso Jeruzalės rytuose, virš Kedrono slėnio. Atsiveria nepakartojama Jeruzalės miesto panorama ir vaizdas į didžiausias pasaulyje žydų kapines.  Ši vieta, kurią gerbia ir žydai, ir krikščionys, susijusi su pagrindiniais Jėzaus Kristaus gyvenimo momentais: čia jis išpranašavo Jeruzalės sugriovimą, pamokslavo savo mokiniams, taip pat Alyvų kalnas yra jo žengimo į dangų vieta. Alyvų kalno vakariniame šlaite yra Getsemanės sodai. Tai Biblijos laikų alyvmedžių sodas, kuriame Jėzus apsilankė naktį prieš nukryžiavimą ir jame buvo suimtas. Getsemanės sodas nuo seno buvo svarbi piligrimystės vieta, o čia dar nuo IV amžiaus stovėjo bazilika, kuri keletą kartų buvo sugriauta ir atstatyta. 1919 metais šalia Getsemanės sodo pradėta statyti nauja bazilika: kadangi prie jos statybos prisidėjo 12 skirtingų pasaulio vietų katalikų bendruomenių, ji buvo pavadinta Visų tautų bazilika. Ją puošia 12 kupolų, o sienas – mozaikos, mėlyni vitražai sukuria bazilikoje prietemą, kuri simbolizuoja paskutinę žemiškąją Jėzaus naktį. Lankomės ir dar vienoje krikščionims svarbioje vietoje – Marijos kapo bažnyčioje. Kairėje bažnyčios pusėje – Juozapo, Marijos vyro, koplyčia, dešinėje – Marijos tėvų Joakimo ir Onos kapai, o štai nusileidus į pačios bažnyčios kriptą – Dievo Motinos kapas. Tiesa, pagal katalikų mokymą, Marija buvo paimta į dangų su visų kūnu, tad jos sarkofagas – tuščias.

  Vakarienė. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Netanijoje.


 • Netanija – Jeruzalė - Netanija.

  Pusryčiai. Toliau tęsiame pažintį su Jeruzale. Keliausime Kristaus Kryžiaus keliu – į Golgotos kalną vedančia Via Dolorosa gatve. Maždaug 800 metrų ilgio gatvė žymi kelią, kurį nuėjo Jėzus, nešdamas Kryžių iki savo mirties vietos. Ją iš viso sudaro 14 stotelių, kiekviena žymi vis kitą įvykį ar istoriją – nuo Jėzaus suėmimo iki nukryžiavimo ir prisikėlimo. Paskutinės penkios Kryžiaus kelio stotelės – jau pačioje Viešpaties kapo bažnyčioje. Tai švenčiausia vieta daugeliui krikščionių.

  Bažnyčia pastatyta toje vietoje, kur buvo palaidotas ir prisikėlė nukryžiuotas Kristus. Katalikų ir stačiatikių Viešpaties Kapo bažnyčia yra laikoma Golgota – vieta, kur buvo nukryžiuotas ir palaidotas Jėzus Kristus: po bažnyčios skliautais pasislėpęs Paskutinio patepimo akmuo bei Kristaus kapas (maža koplytėlė). Viešpaties Kapo bažnyčią kartu prižiūri kelių krikščioniškų konfesijų atstovai – graikų ortodoksai, armėnų ortodoksai, Romos katalikai, Sirijos ortodoksai, Etiopijos bažnyčia. Pamaldos taip pat vyksta įvairiomis kalbomis pagal specialiai sudarytą tvarkaraštį. Laikas maldai, susikaupimui.

  Valandėlė laisvo laiko. Pažintis su Jeruzalės senamiesčiu. Tai ištisas siaurų gatvelių ir istorinės architektūros labirintas, padalytas į keturis kvartalus: žydų, musulmonų, krikščionių ir armėnų. Kiekvienas kvartalas turi savo istoriją, identitetą ir skirtingus gyventojus.

  Didžiausias ir gausiausiai gyvenamas yra musulmonų kvartalas, išplėtotas Erodo Didžiojo ir Bizantijos imperijos laikais, o vėliau užkariautas kryžiuočių: dėl to čia, be islamiškos architektūros, rasite ir nemažai bažnyčių. Šio kvartalo gatvės mena ir Kristaus kančių kelią: didžioji dalis Via Dolorosa eina būtent per musulmonų kvartalą.

  Žydų kvartale – garsioji Raudų siena, daugybė sinagogų ir ješivų, krikščionių kvartale – Viešpaties kapo bažnyčia ir dar apie 40 kitų krikščionims šventų vietų. Mažiausias iš visų, bet savaip įdomus – armėnų kvartalas. Armėnai taip pat yra krikščionys ir senajame mieste nuolatos gyvena nuo IV amžiaus – Jeruzalės armėnai yra seniausia pasaulyje šios tautos diasporos bendruomenė.

  Lankome Jad Vašem muziejų – didžiausią Izraelyje esantį Holokausto memorialą, kuris yra įsikūręs ant Atminimo kalno šlaito Jeruzalėje. Muziejus atsidarė 2005 metais, turistams siūlo devynias interaktyvias istorines galerijas, kurios parteikia holokaustą skirtingais būdais – nuotarukomis, filmais, dokumentais, laiškais, ir asmeniniais daiktais,kurie buvo rasti koncentracijos stovyklose ir getuose.

  Grįžtame į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Netanijoje.


 • Netanija – Negyvoji jūra – Masada – Eilatas.

  Pusryčiai. Kelionė Judėjos dykuma prie Negyvosios jūros.

  Negyvoji Jūra – tai pati žemiausia pasaulio vieta. Ši jūra tris kartus per dieną keičia spalvą: ryte būna juosva, vidurdienį per karščius – mėlyna, o prieš saulėlydį – rausva. Vanduo, prisotintas  mineralinių druskų ir jame esantys gydomieji purvai atjaunina, atstato jėgas. Maudynės jūroje. Esant galimybei apsilankysite specializuotoje kosmetikos parduotuvėje, kurioje parduodami produktai pagaminti iš Negyvosios jūros mineralų.

  Per Aravos dykumą vykstate į Masadą. Ši kelionė emociškai tolygi kelionei į Jeruzalę. Čia sužinosite apie patį didvyriškiausią ir tragiškiausią žydų tautos istorijos momentą. Ekskursija į Masados tvirtovę – virš Negyvosios jūros kylantį stalkalnį dykumoje, sutvirtintą tarp 103 ir 76 m.pr.Kr.  Tuomet Erodas Didysis suprato šią vietą esant  idealia slėptuve, pastatė sutvirtinančias sienas ir bokštus, įrengė ištaigingų rūmų kompleksus, kareivines bei ginklų ir maisto sandėlius. Vėliau ši vieta tapo žydų maištininkų priebėga, o jos didybę į užmarštį nugramzdino romėnų apgultis ir šturmas. Tuomet, supratę neįveiksiantys užpuolikų, apie tūkstantis Masados gyventojų padegė savo namus ir nusižudė, kad nepatektų nelaisvėn. Grįžtate į viešbutį. Vakarienė. Poilsis. Nakvynė viešbutyje Eilate.


 • Eilatas ( Ovda) - Kaunas

  Pusryčiai. Laisvas laikas.Vykstame į Ovdą. Skrydis Ovda – Kaunas: 18:30 – 23:10.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Skrydžio bilietai: Vilnius- Tel Avivas – Eilatas – Kaunas ( mažas bagažas:40x20x25 įskaičiuotas);
 • 4 nakvynės viešbutyje Netanijoje,1 nakvynė Eilate su pusryčiais  ir vakarienėmis.
 • Vietinio rusakalbio gido paslaugos.
 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos visos kelionės metu.
 • Vietiniai pervežimai autobusu.
 • Įėjimo bilietai į visus mokamus objektus.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Registruojamas bagažas iki 20 kg- kaina į abi puses-63 Eur, rankinis iki 10 kg-55x40x20 su pirmenybiniu laipinimu- kaina į abi puses -21 Eur;
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas.
 • Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui (apie 35 USD).


Papildoma informacija


 • Keičiantis skrydžių grafikui, programa bus koreguojama.
 • Iškilus pavojui dėl turistų saugumo, Izraelio turizmo organizatoriai pasilieka sau teisę keisti programą: objektų skaičių ir lankymo tvarką.
 • Keičiantis euro ir JAV dolerio arba / ir lėktuvų bilietų kainoms, kelionės kaina gali būti koreguojama.
 • Kelionei būtinas LR piečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.
 • Vienviečio kambario priemoka(neradus su kuo apgyvendinti) – 280 Eur