Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

Dunojaus perlas Budapeštas
Lenkija - Slovakija - Vengrija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

  Planuok iš anksto!

 • Kelionės trukmė: 4dienos / 2naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Kaina vienam asmeniui: 175 € 199.00 € - 12.06%

Kelionės išskirtinumai

 • Karališka Vengrijos sostinės didybė, žavioji dailininkų meka - Szentendre, viduramžius menanti Višegrado pilis, sidabru švytinčio Dunojaus panoramos... Žavūs rankdarbiai, turgaus prekiautojų energija, aštroka guliašo sriuba, rinktinių vynų aromatas ir skonis, terminių pirčių malonumai ir švelniom spalvom pražydęs pavasaris - čia norėsite grįžti dar kartą ir dar kartą...

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.04.27 2019.04.30 2 naktys 17500 19900
Planuok iš anksto!

Užklausti
 • 1 DIENA

  Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykstame į viešbutį Slovakijoje. Nakvynė viešbutyje Banska Bystricoje.

 • 2 DIENA

  Pusryčiai. Pora valandų kelio ir pažintį su Vengrija pradedame apsilankydami senojoje sostinėje Višegrade. Tai pats mažiausias Vengrijos miestas, o jo pasididžiavimas - vaizdingoje Dunojaus vingio kilpoje ant kalvos stūksanti viduramžių Višegrado *pilis-tvirtovė. Čia apžiūrėsite karaliaus Matiašo muziejų, turkų antpuolio laikų ekspoziciją, o vaškinių figūrų paroda, atkurianti viduramžių laikus, supažindins su tų laikų buitimi ir pilėnų gyvenimu. Pakilę į apžvalgos aikšteles, grožėsitės įkvepiančiais peizažais: Dunojaus kilpos, miškai, gilūs slėniai...

  Stabtelime Dunojaus kilpos perlu vadinamame Šv. Andrėjaus miestelyje arba Szentendrė. Siauros, grakščios gatvelės, spalvingi namai ir romantiški skvereliai suteikia Sentendrė vieno gražiausių Vengrijos miestelių vardą. Vienu metu čia buvo susispietę 10 tūkst. serbų, kurie tapė kultūrinį bei istorinį miesto veidą, kūrė jo charakterį ir tradicijas. Štai kodėl miestelio gyventojams būdinga Balkanų atmosfera. Be jų Sentendrėje apsistojo vengrų, slovakų, vokiečių, rumunų. Kiekviena tauta statė savo maldos namus ir aplink juos kūrėsi. 1928 m. miestelyje apsigyvenusi dailininkų kolonija įkūrė daug meno galerijų ir muziejų. Pats miestas tapo tarsi muziejus - taip vadinamojo "provincinio baroko stiliaus". Siauri, dviejų -trijų langų fasadai, ryškios sienos, baltutėlės medinės žaliuzi, "kezai" - siauros siauros gatvelės, kur namai, atrodo, tuoj susiglaus kaktomis; raudoni ir rudi čerpiniai stogai, sodai su vynuogynais ant kalvelių ir vyno rūsių požemiаi... Puiki Dunojaus kilpos panorama. Vaikštome, grožimės, fotografuojame, užsukame į vietinius turgelius ir parduotuvėles - jos taip pat primena muziejus. Smaližius kviečia Marcipanų *muziejus. Jame apsilankę niekada nebesakys, kad marcipanai - tik saldi masė iš trinto migdolo, cukraus sirupo ir rožių vandens. Sumanių skulptorių ir kulinarų rankos tą masę paverčia tikru šedevru: cukrinis pietų stalo servizas, šokoladinis vengrų parlamentas, Mocarto portretas, Vienos nėriniai, staltiesės, daugybė pasakų ir animacinių herojų, net žydinčių kaktusų kolekcija. Skrybėlė. Senosios Vengrijos žemėlapis ir motinos Teresės portretas - didžiausias pasaulyje kūrinys iš marcipano. Muzus nustebins ir pavaišins, o parduotuvėlėje įsigysite miniatiūrinį marcipaninį šedevrą - suvenyrą.
  Širdžiai apsalus, tiesiog būtina užsukti į Vyno *muziejų - didelį ir šaltą vyno rūsį. Stelažuose guli voratinkliais aptraukti buteliai - vynas iš įvairiausių Vengrijos regionų. Žinoma, būtinai *degustuosime gero vengriško vyno.

  Atvykstame į Budapeštą. Vakarinė ekskursija po dešinįjį Dunojaus krantą - Budą: Budos pilies ansamblis, Karalių rūmai ir Dievo Motinos bažnyčia, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ceremonijos; nuostabi panorama, atsiverianti nuo Žvejų bastiono. Gražią dieną vainikuos romantiškas plaukimas *laivu Dunojumi, grožintis naktine Budapešto panorama. Nakvynė viešbutyje Budapešte.

   

 • 3 DIENA

  Pusryčiai. Šeštadienio rytą pradėsime taip, kaip pradeda vietiniai gyventojai - lankomės didžiajame Budapešto turguje. Trijų aukštų turgaus halė - ne tik XIX a. istorinis architektūros paminklas, bet ir vengrų gyvenimo, buities kultūros gyvas paveikslas. Čia įsigysite tradicinių lauktuvių - prieskonių, vyno, žąsų kepenėlių, džiovintų paprikų karolius, Pick dešros, siuvinėtų ar mezginiais puoštų staltiesėlių, skarų... Galėsite skanauti tradicinių patiekalų - garsiojo guliašo, blynelių su česnakais, langušo, vengriškojo štrūdelio, degustuoti puikius vynus.

  Pažintis su naująja miesto dalimi - Peštu. Belvarošo bažnyčia, antra pagal dydį šalyje Šv.Stepono katedra, į kurią vienu metu telpa net 8 tūkstančiai tikinčiųjų; vieni gražiausių Europoje Parlamento rūmai, kuriuose saugoma karališkoji Vengrijos karūna, vyksta parlamentarų posėdžiai ir svarbiausios valstybinės iškilmės. XIX a. pastatyta *metro linija vykstame į Miesto parką: didžiausia miesto paradinė aikštė - Didvyrių aikštė, išpuošta žymiausių šalies istorinių veikėjų skulptūromi; pasakų pilį primenantys Vajdahunyad rūmai, jungiantys įvairius architektūros stilius. Laisvas laikas, kurio metu mano mylėtojams siūlome aplankyti **Vaizduojamojo meno muziejų, kuriame eksponuojami Rafaelio, Ticiano, Mone, Sezano, Pikaso, Tuluz-Lotreko darbai. Gyvūnų mylėtojų laukia ilgiau negu šimtmetį veikiantis **zoologijos sodas. Dienos pabaigai - malonumas, kurio atsakyti Budapešte būtų šventvagiška, - maudynės terminiuose baseinuose. Vengrijos sostinėje yra gausybė terminių pirčių kompleksų, kuriuose apsilankęs žmogus ne tik atsipalaiduoja, atgauna jėgas, bet ir pataiso sveikatą. Mes pasineriame į Sečeny terminių *baseinų vandenis. Tai vienos žymiausių terminių maudyklų, įsikūrusios neobarokiniuose rūmuose. Mūsų malonumui - rusiška, turkiška, aromatinės pirtys, sauna, gausybė vidaus ir lauko baseinų, kurių temperatūra 18°C - 36°C. Išvykstame į Lietuvą. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktis autobuse.

 • 4 DIENA

  Kelionė per Lenkiją. Pavakary sugrįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


• Kelionė patogiu autobusu.
• 2 nakvynės su pusryčiais turistinės klasės viešbutyje 2-3-viečiuose kambariuose (priklausomai keliese keliaujate).
• Ekskursinė programa.
• Kelionės vadovo - gido paslaugos.
• Kelionės organizavimas.Į kelionės kainą neįskaičiuota


• Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
• Mokami objektai. Bilietai už visus (*) pažymėtus mokamus objektus - apie 45 EUR.
• Laisvu laiku siūloma aplankyti (**): Vaizduojamojo meno muziejus - 1600 HUF (6,5 EUR) suaugusiems; 800 HUF (3,5 EUR) vaikams, jaunimui iki 26 m. ir senjorams vyresniems nei 65 m.; Zoologijos sodas - 2500 HUF (10 EUR) suaugusiems; 1800 HUF (7 EUR) vaikams (2-14 m.), studentams (ISIC).
• Priemoka už vienvietį kambarį (neatsiradus su kuo apgyvendinti) - 26 Eur.Papildoma informacija


Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace" automobilių stov. aikštelė (Konstitucijos pr. 26, prie upės).
Išvykimas iš Kauno:  Kauno pilies automobilių stov. aikštelė.
Išvykimas iš Alytaus: „Lukoil" degalinė (Naujoji g. 17)
Išvykimo laikai gali keistis. Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3 d. iki išvykimo registracijos anketoje jūsų nurodytu el.paštu.
Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
Lankomų objektų eiliškumas ir kainos gali nežymiai keistis.
Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.