Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

BLANKELFELDĖS DVARO VAIDUOKLIAI – MISTIŠKA NAKTINĖ EKSKURSIJA KARPIŲ DVARE
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Garantuotas išvykimas
Kaina vienam asmeniui: 25 € 27.00 € - 7.41%

Kelionės išskirtinumai

 • Kelionės tikslas – praleisti gražią, smagią dieną: susipažinti su vienu gražiausių vidurio Lietuvos miestu, degustuoti visų mėgiamus virtinius, šeivamedžių vyną, išgirsti įdomių Blankenfeldės dvaro istorijų ir išbandyti neregėtą negirdėtą pramogą – mistišką naktinę ekskursiją.

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.10.05 2019.10.05 0 naktys 2500 2700 Užklausti

 • Ryte išvykstame iš Lietuvos. Pirmasis sustojimas bene įdomiausiame vidurio Lietuvos mieste Kėdainiuose. Kėdainių senamiestis – valstybės saugomas urbanistikos paminklas, vienas iš septynių išlikusių senamiesčių Lietuvoje. Racionaliai planuojamas miestas buvo nuo XVI a. pabaigos didikų Kiškų ir Radvilų. Čia atrasite senąjį gatvių tinklą, architektūros formų įvairovę: gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo bruožų turinčių pastatų. Ekskursijos metu susipažinsite su vertingiausiais ir įdomiausiais senamiesčio objektais.

  Apie 290 metų miestas priklausė garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei. Valdant Radviloms Kėdainiai buvo kultūrinis ir religinis protestantizmo centras (veikė kelios bažnyčios, gimnazija, spaustuvė). Jaukiame Kėdainių senamiestyje gausu šios kilmingos šeimos istorinių ženklų. Įdomus ir žydų kultūrinis paveldas. Žydai apsigyveno Kėdainiuose XVII a. jie buvo globojami miesto savininkų, nebuvo pavaldūs miesto jurisdikcijai. Tarpukariu žydai buvo 150 smulkių įmonių ir krautuvių savininkai, valdė banką, turėjo mokyklas, senelių ir našlaičių prieglaudas, savanorių gaisrininkų ir futbolo komandas. XIX a. pab. žydai sudarė daugiau kaip 60 proc. visų gyventojų. Čia išliko trys buvusios žydų sinagogos, palapinių šventės Sukot namelis, kitų žydams priklausiusių pastatų.

  Atėjus pietų metui, siūlome dalyvauti degustacinėje *programoje „Mūsų istorija“. Stalui bus pateikti penkių rūšių naminiai virtinukai su skirtingais įdarais ir padažais; papasakotos jų gaminimo tradicijos, aptarta, kuriam Lietuvos regionui būdingi vieni ar kiti skoniai. Kavinės parduotuvėje galėsite įsigyti Lietuvos amatininkų rankomis sukurtų dirbinių, pagamintų maisto produktų bei gėrimų.

  Vykstame į Blankenfeldę – kur varpų aidas ir šeivamedžių aromatas atbaido vaiduoklius. Dvaras stūkso pačiame Lietuvos-Latvijos pasienyje, bet pasiekti jį ne visuomet pavyksta, nes keleivius vis klaidina kadaise sudegintos raganos šmėkla. Žmonės pasakoja, kad šmėkla vaidenosi Blankenfeldėje. Ji yra per naktį išvariusi iš proto guvernantę, o tuometis dvaro šeimininkas, nusprendęs su draugais per naktį žaisti kortomis, ryte rastas iš baimės susigūžęs kampe. Dabartinis dvaro savininkas sako, kad šmėklos nebėra, ji išėjo į Lietuvą, bet tai tik svečiams nuraminti...

  Šiemet dvaras mini 555 metų jubiliejų. Tiesa, iš seniausių laikų čia nieko nelikę. Visi pastatai yra XVIII amžiaus, kuomet juos ir pastatė dvarą valdę Butleriai. Įdomu ir tai, kad ponų name visus metus gyveno Prancūzijos karalius Liudvikas XVIII.

  Sovietiniai laikai dvarui buvo sunkūs, bet 2007 m. dvarą nusipirkęs Valdis Jakobsonas šią vietą pavertė savo namais, muziejumi, rožių ir šeivamedžių rojumi. Prikėlė tikram gyvenimui - su senomis sienomis, bet naujoviškomis ūkio formomis, susiliejančiomis su dvaro istorija. *Ekskursijos metu apžiūrėsite dvarą, išgirsite jo istoriją, o foto nuotraukos antrajame plane galbūt užfiksuosite ekskursantus lydintį baltąjį vaiduoklį. Apžiūrėsite ir šeiminko varpelių *kolekciją,   kurioje yra maždaug 1000 įvairios kilmės, istorijos, senumo, formos ir medžiagos varpų (eksponuojama atrestauruotose Blankenfeldes dvaro arklidžių ir  jaujos patalpose).

  Blankenfeldės dvare nuo seno buvo gaminami šeivamedžių produktai – sultys, vynas, arbata. Pageidaujantiems šeiminkas siūlo šių produktų *degustaciją: trijų rūšišių šeivamedžio žiedų vyno, sulčių ir pyrago su šeivamedžių uogiene.

  O dabar galėsite įsigyti ekologiškų produktų, gaminamų dvaro virtuvėje: dieviškų šeivamedio žiedų sirupo, sulčių, pagardų…

  Atvykstame į Joniškėlį – miestą, vadinamą mažuoju  Šiaurės Lietuvos perlu. Ar girdėjote apie dvarininkus Karpius, kurie čia įsikūrė 1723 metais? Sakoma, kad be Karpių nebūtų ir Joniškėlio. Šiandien leisimės į mistišką, baugią ir kiek net šiurpoką naktinę *ekskursiją, kurios metu atgims teatrališkai pasakojamos, su legendom persipynusios Karpių dvaro istorijos.

  Ant tamsoje paskendusių Joniškėlio dvaro rūmų laiptų pasirodo gobtuvu prisidengęs ir „liktarna“ pasišviesdamas naktinio žygio vadovas Viktoras. Paprašo išjungti telefonus, nefotografuoti, vaikščioti tyliai, nekalbėti – net nekvėpuoti. Ir taip laiko ratas atsukamas šimtmečius atgal. Leidžiamės į senųjų dvaro rūmų rūsius. Nuo sienų žvelgia dvarininkų Karpių atvaizdai, o Viktoras jausmingai pasakoja laimingos ir nelaimingos meilės istorijas. Išlikę keliolika Joniškėlio dvaro pastatų – pagrindiniai rūmai, oficina, svirnas, tvartai, rūkykla, kalvė, kumetynai, arklidės, ratinė, arklininko ir sodininko namai, kluonas…Bene kiekvienas pastatas apgaubtas šiupia istorija arba mistine legenda.

  Leidžiamės į Joniškėlio parko gilumą, kur slapta susitikinėdavo įsimylėjėliai. Parkas didelis. Čia galima suskaičiuoti apie 120 skirtingų rūšių medžių. Beje, Joniškėlio parkas – Lietuvos gražiausių parkų dešimtuke. Ekskursijos vadovas parodo, kaip prie dviejų medžių pririštas rykštėmis buvo plakamas dvaro darbininkas. Išsirenkam po savo medį, nugara prisigleudžiam prie kamieno, užsimerkiam ir mirtingoje tyloje klausomės kraupių istorijų apie kūdikių krauju palaistytą žemę, brolžudystę, prakeiksmą... Taip klajodami po parką, dvare – nuo vieno pastato prie kito – sukarsite bene keturis kilometrus. Taigi ir smagiai pajudėsite, ir pajusite laiko bėgsmą; tai, kas iš tiesų išlieka, kuo iki šiol naudojamės, gėrimės, grožimės. Ką sunaikinome ir ką bandome atkurti.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • (*)-Mokami objektai. Turistas moka pats:
  *Virtinukų degustacija (5 skonių virtinukai su padažais + arbata) – 7 Eur/asmeniui.
  *Blankenfeldės dvaras (ekskursija ir varpelių kolekcija ) - 5 Eur suaugusiam, 3 Eur vaikams ir senjorams.
  *Šeivamedžio vynų degustacija (3 rūšių vynai+sultys+pyragas) – 5 Eur suaugusiam, 2 Eur vaikams.
  *Naktinė ekskursija Karpių dvare – 5 Eur/asmeniui.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace" automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr. 26, prie upės).
 • Išvykimas iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo a.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Išvykimo laikai tikslinami 2-3d. iki išvykimo.
 • Svarbi pastaba: naktinėje ekskursijoje Karpių dvare negali dalyvauti vaikai, jaunesni nei 13 m., besilaukiančios moterys, nerekomenduojama jautrių nervų žmonėms.