Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

AUSTRIJOS IR ITALIJOS ALPĖS – GARDOS PAKRANTĖS PERLAI
Austrija - Italija

Kelionės tipas: Pažintinės kelionės

 • Kelionės trukmė: 6dienos / 5naktys
 • Kelionės tipas: Pažintinės kelionės
Kaina vienam asmeniui: 386 € 429.00 € - 10.02%

Kelionės išskirtinumai

 • Visais metų laikais Italija sklidina magijos, grožio, meilės alsavimo ir gyvenimo džiaugsmo... Kviečiame į gražią kelionę: nepakartojamos panoramos, pakilus į aukščiausią medinį apžvalgos bokštą Austijoje, Italijos Alpių žavesys, užburiantys ”žydrojo Italijos perlo“ – Gardos ežero – peizažai; senove alsuojantys Austrijos ir Italijos kurortiniai miesteliai. Dar ypač tyras alyvuogių aliejus, geras vynas ir nepamirštamo skonio kava…

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2019.07.15 2019.07.20 5 naktys 38600 42900 Užklausti
2019.09.16 2019.09.21 5 naktys 38600 42900 Užklausti

 • Pusryčiai. Anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakare atvykstate į Brno - antrą pagal dydį Čekijos miestą, Pietų Moravijos sostinę. Brno centras išsidėstęs ant dviejų kalvų, ant vienos jų – Šv. Petro ir Povilo Katedra, ant kitos – Špilberko tvirtovė. Apžvalginė ekskursija po Brno senamiestį pėsčiomis: Šv. Petro ir Povilo Katedra, Laisvės aikštė, Senoji ir Naujoji miesto rotušės. Nakvynė viešbutyje Brno.


 • Pusryčiai. Keliaujame per Italijos ir Austrijos Alpes.  Pakilę ant aukšto, miškais apsupto kalno, kylate dar aukščiau – į piramidės *bokštą. Jis taip pat yra tituluojamas pasaulio aukščiausiu mediniu apžvalgos bokštu. Greitaeigiu liftu pakilus į apžvalgos platformą atsiveria aukščiausia Alpių kalnų grandinė Aukštasis Tauernas, Karavankės Alpės, o po kojomis plyti Viorterio ežeras. Tai šilčiausias ežeras Austrijoje, gal todėl čia vilas turi garsiausios austrų žvaigždės ir pakrantę vadina “Holivudu”. Jei pažvelgsite pro teleskopo akį, apžvelgsite bene visą Korintiją ir dalį Italijos. Pageidaujantys iš bokšto gali nusileisti bobslėjaus **rogutėmis. Ir vėl – tai ilgiausia dengta bobslėjaus čiuožykla Europoje.

  Vakare atvykstate į viešbutį Veronos apylinkėse. Nakvynė viešbutyje Negrar.


 • Pusryčiai. Vykstate prie Gardos ežero. Tai didžiausias Italijos ežeras, tyvuliuojantis Dolomitinių Alpių papėdėje. “Žydruoju Italijos perlu” vadinamas ežeras yra paskelbtas UNESCO saugomu objektu ir įrašytas į gražiausių pasaulio ežerų 12-tuką. Visos dienos išvyka nuostabiu keliu aplink Gardos ežerą. Šiaurinę ežero dalį supa uolos ir didingos Alpių kalnų grandinės, o tarp jų įsispraudę pūpso jaukūs, senove dvelkiantys kaimeliai ir miesteliai. Apylinkes supančiuose slėniuose bręsta vynuogės, alyvuogės ir citrusinių vaisių derlius.  Keliaudami Gardos ežero pakrante, aplankote įspūdingiausius miestelius.

  Rytinėje ežero pakrantėje ryškiausiai žiba istorinis Malčezinės miestas, nusėtas žaviomis mažomis kavinukėmis ir parduotuvėlėmis. Miestą lyg tvirtovė supa didžiulė viduramžių pilis, o už jos puikuojasi aukštų, gražių kalnų grandinė. Laisvas laikas kurorte. Kylate į kalnus. Panoraminiu, besisukančiu apie savo ašį, *keltuvu pakylate į Monte Baldo kalno viršūnę (1760 m), nuo kurios atsiveria puiki panorama į neregėto grožio kurortą ir nuostabias Gardos ežero apylinkes bei patį ežerą.

  Traukiame toliau į Bardolino. Itališko vyno mėgėjai turėtų būti girdėję šį pavadinimą, nes miestelį visame pasaulyje garsina puikus vynas, gaminamas apylinkėse. Čia vyndarystės istorija siekia net bronzos amžių. Germaniškas miestelio pavadinimas yra kilęs nuo Mantujos kūrėjo anūkės Bardalos vardo. Šias legendines sąsajas pirmasis aprašė poetas Vergilijus, vėliau ši legenda sudomino patį

  Dantę, kuris pasakojimą įpynė į savo „Dieviškąją komediją“. Bardolino vyno gamybos technologiją ir tradicijas išsaugojo „San Colombano“ bažnyčios vienuoliai. Iki XIX a. buvo įprasta, kad gaminant vyną, vynuogių misa fermentuodavosi sandariose uolų ertmėse, uždengtose akmens plokštėmis. Šių dienų Bardolino vynas gaminamas maišant skirtingas vynuogių rūšis, kurių kiekviena vaidina atitinkamą vaidmenį. „Corvina“ lemia stiprumą ir spalvą, „Rondinella“ „atsakinga“ už vyno charakteristiką, „Molinara“ suteikią malonų kvapą, o „Negrara“ užtikrina švelnumą ir gaivumą. Šio

  vyno galėsite nusipirkti visose miestelio krautuvėlėse ar vietinėse „vynotekose“ – tiesiai iš gaminančios šeimos rūsio. Taip pat verta aplankyti alyvuogių aliejaus*muziejų, kur susipažinsite su alyvuogių aliejaus gamybos istorija bei turėsite galimybę įsigyti ir paragauti įvairių skonių užtepėlių, ekologiško alyvuogių aliejaus su tradicinės česnakų duonos riekele bei aromatizuoto balzaminio acto.

  Gardos ežero  pietinėje pusiasalio dalyje įsikūrusiu Sirmionės miesteliu, pelnytai vadinamu Gardos pakrantės puošmena. Siauras ir ilgas pusiasalis, nusidriekęs toli į Gardos ežerą – visa tai Sirmionės miestelis.  Dabar tai elegantiškas kurortas, galintis didžiuotis 2000 m. senumo antikos poeto Katulo vilos griuvėsiais, Skaligerių pilimi, tarsi įbridusia į Gardos ežerą; Marijos Kalas vila ir daugybe iš žemės gelmių trykštančių terminių šaltinių. Laisvas laikas prie Gardos ežero.  Dienos pabaigai – romantiškas plaukimas *kateriu Gardos ežeru. Kalnų, slėnių ir pakrantes nusėjusių miestelių panorama – tikras poilsis akims. Grįžtate į viešbutį. Nakvynė.


 • Pusryčiai. Nuostabi diena, skirta pažinčiai su Italijos Alpėmis. Dolomitų keliu pro Selos masyvą vykstame į vieną aukščiausių Italijoje Pardoi kalnų perėjų (2240 m). Keltuvu kylame* į Pardoi viršūnę (2950 m), kalnų takeliais ir pievomis žygiuojame iki Piz Boe viršukalnės (3150 m). Iš čia galėsite pasigrožėti aukščiausia Dolomitinių Alpių viršukalne Marmolada (3343 m) ir kitomis Selos kalnų masyvo viršukalnėmis. Kelionė per kalnus, aplankant vieną garsiausių ir vaizdingiausių Italijos kalnų kurortų Cortina d‘ Ampezo. Italijos Alpių papėdėje įsikūręs kurortas dar vadinamas „itališkuoju Monaku“. Vakare atvykstame į viešbutį Klagenfurto apylinkėse. Nakvynė. (484 km)


 • Pusryčiai. Viešime ryčiausioje Austrijos federacinėje žemėje Burgenlande. Čia įsikūręs laisvasis Austrijos miestas Rustas keliautojams žinomas kaip šios žemės vyndarystės centras, ”gandrų miestas”, kurortas prie Noizydlerio ežero.  Miesto istorija labia įdomi. XVII a. pradžioje miestas dar priklausė Vengrijai. Norėdami tapti laisvi miestiečiai kreipėsi į imperatorių Leopoldą I-ąjį. Prie prašymo pridėjo 60 000 auksinių guldenų ir visų metų vyno derlių – 500 statinių. Imperatoriui patiko. Jis nedelsiant suteikė miestui visišką savivaldą ir nuo 1681 m. iki pat šių dienų Rustas – nepriklausomas Austrijos teritorinis subjektas. (Pagal Austrijos įstatymus, savaldos teisė gali būti suteikta miestui, turinčiam ne mažiau 20 000 gyventojų, o Ruste gyvena 1700 nuolatinių gyventojų.) Miestas tiesiog gražus. Jau daug kartų Rustas buvo išrinktas gražiausiu Burgenlando miestu, o nuo 2001 m. saugomas UNESCO. Galima pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvėmis ir aplankyti svarbiausią miesto įžymybę – XI a. Žvejų bažnyčią su nuostabiomis freskomis, pailsėti Noizydlerio ežero pakrantėje. Visgi daugybė turistų čia atvyksta dėl vyno. Jau daug amžių vietiniai vyndariai saugo,  tobulina, vysto savo vyndarystės tradicijas. Pasaulyje yra tik keturios vietos, kur tauriam saldžiajam vynui būtinas kilnusis puvinys atsiranda kiekvienais metais: Soternas, Tokajus, Mozelis ir Noizydlerio ežero pakrantė. Todėl šiame mieste užsukti į taverną ir priglaust prie lūpų nuostabaus vyno taurę – tiesiog privaloma. Čia lankydamiesi sužinosite, kad daugelis vasarą išdžiūstančių ežerėlių yra sūrūs, todėl ir saldžiame vyne jaučiamas sūrumas, kad šokoladiniai saldainiai geriausiai tinka su 15 metųišlaikytu vynu, kad giliausia Noizydlerio ežero vieta siekia vos 1,8 metro ir kad iš Zweigelt galima pasigaminti labai gerą briutą.

  Pusvalandis kelio ir mes jau kitoje ežero pusėje, Podersdorf am Neusiedler See kurortiniame miestelyje. Pats ežeras, jo pakrantės ir Podersdorfas UNESCO saugomas kultūrinis- gamtinis objektas. Poilsis prie ežero. Noizydleris – pats didžiausias ežeras Centrinėje Europoje (315 km²). Unikalus, nes giliausioje vietoje siekia 1,80 m, o vidutinis gylis tik 1 m. Ežeras greitai įšyla, lėtai vėsta, povandeninių srovių nėra, todėl saugiai ir maloniai maudytis čia galima nuo gegužės iki spalio pabaigos. Paplūdiniai, tiesa, mokami, tačiau labia gerai įrengti: švarūs, tvarkingi, apsėti švelnia žolyte. Galima pasivaikščioti gražia promenada su daugybe užeigų, kavinių, parduotuvėlių. Esant galimybei, galėsime apsilankyti vynotekoje WeinClub 21. Puiki parduotuvė, organizuojanti dar puikesnes degustacijas… Išvykstame Čekijos link. Nakvynė viešbutyje Brno apylinkėse.


 • Pusryčiai. Vykstame namų link. Trumpas sustojimas į Olomouce - istorinėje Moravijos regiono sostinėje. Apsilankysime Aukštutinėje aikštėje, kurioje pamatysime į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Švč. Trejybės koloną, miesto rotušę su astronominiu laikrodžiu, barokinius fontanus. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • 5 nakvynė su pusryčiais turistinės klasės viešbučiuose dviviečiame, triviečiame kambaryje (priklausomai keliese keliaujate).
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės organizacinės išlaidos.
 • Kuro mokestis.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • Bilietai už mokamus objektus. Turistas moka pats už (*) pažymėtus objektus: apie 80 Eur.
  Detaliau:
  Piramidės bokštas - 11 Eur suaugusiam, 5,5 Eur vaikams 6-15 m.; nusileidimas bobslėjaus trasa - 4 Eur.
  Keltuvas į Monte Baldo kalną - apie 16 Eur.
  Alyvuogių aliejaus muziejus - 7 Eur suaugusiam, 5,5 Eur mokiniams.
  Plaukimas kateriu Gardos ežeru - 12-15 Eur.
  Kalnų keltuvas Alpėse - apie 20 Eur.
  Žvejų bažnyčia Ruste - 2 Eur.
  Vynų degustacija Podersdorfe - 7-15 Eur (priklauso nuo pasirinkto varianto).
 • Vienviečio kambario priemoka (neatsiradus su kuo apgyvendinti) - 34 Eur.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės arba Alytaus.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3 d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.