Mes su Jumis nuo 1996 metų!
Tel: (8-37) 321233 Excursus Kauno biuras Susisiekite el. paštu
Tel: (8-5) 2609221 Excursus Vilniaus biuras Susisiekite el. paštu
Agentūroms Susisiekite

ALYVŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ DUOBELĖJE – LATVIJOS PILYS
Latvija

Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės

  Kartą metuose! Alyvų žydėjimo šventė Duobelėje ir klasikinės muzikos koncertas!

 • Kelionės trukmė: 1dienos / 0naktys
 • Kelionės tipas: Savaitgalio kelionės
Kaina vienam asmeniui: 24 € 34.00 € - 29.41%

Kelionės išskirtinumai

 • Alyvų žydėjimo šventė Duobelėje gegužės 26 d. Vieną didžiausių Europoje Alyvų parką, vadinamą tiesiog Upyčio sodu, per žydėjimą kasmet aplanko tūkstančiai grožio, džiaugsmo, įkvėpimo ir harmonijos pasiilgusių svečių. Ne vienas menininkas yra prisipažinęs, kad važiuoja čia semtis ramybės ir tikėjimo savo jėgomis. 

  Nuo Iki Trukmė 1/2 DBL  
2018.05.26 2018.05.26 0 naktys 2400 3400
Kartą metuose! Alyvų žydėjimo šventė Duobelėje ir klasikinės muzikos koncertas!

Užklausti

 • Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Mūsų visų tikslas – pasigrožėti Latvijos pilimis, unikaliais gamtos kūriniais, pamatyti, kaip žmogaus svajonė virsta nuostabiai žydinčia ir kvapais svaiginančia realybe.
  Atvykstame į Bauskę. Galbūt esate ne kartą užsukę į šį Kuržemės miestą, grožėjotės Livonijos laikų pilimi, bet nebuvote į ją užsukę. Dabar tai ir padarysime. Bauskės *pilies ansamblį sudaro dvi dalys. Senoji dalis – Livonijos ordino pilis, statyta XV a.viduryje, tačiau iš jos iki mūsų dienų išliko tik griuvėsiai. Kadaise pilyje buvo įsikūręs Bauskės fogtas ir stovėjo garnizonas. Bauskės pilies naujoji dalis – Kuržemės hercogų rezidencija, pastatyta XVI a. Tai yra vienintelė iš dalies išlikusi pirmųjų Kuržemės ir Žiemgalos hercogų Ketlerių rezidencija, vienintelė pilis Latvijoje, kuria galima iliustruoti renesanso ir manierizmo architektūros apraiškas Kuržemės hercogystėje. Apžiūrėsime Livonijos ordino pilies griuvėsius, susipažinsime su viduramžių tvirtovės apsaugos sistemomis ir pilies pabūklų kolekciją, užlipę į senosios pilies Didįjį bokštą, mėgausimės Mūšos ir Nemunėlio santaka bei plačiu Žiemgalos gamtovaizdžiu.
  Hercogų rezidencinėje dalyje apžiūrėsime kambarių interjerą, hercogų drabužius ir papuošalus, susipažinsime su dvaro buities kultūra.
  Apžiūrėję pilį, dalyvaujame edukacinėje *programoje "Apdarai ir papuošalai Kuršo hercogystėje XVI-XVII a.“

  Pakeliui aplankoma Mežuotnės pilis (1797 - 1802) – viena iš gražiausių klasicizmo pilių Latvijoje, kurią Rusijos carienė Katerina II padovanojo savo anūkų guvernantei kunigaikštienei Šarlotei fon Lyven. Pilį puošia anglų stiliaus kraštovaizdžio parkas, kurio pagrindas – natūralus grožis.
  Atvykstame į Duobelę. Kelionės pabaigoje mūsų laukia sapnas atmerktomis akimis – Alyvų žydėjimo šventė Pėterio Upyčio sukurtame Alyvų *sode. Gyvenimą vaismedžių ir dekoratyvinių augalų selekcijai paskyręs latvis Pėteris Upytis svajojo, kad jo kraštas taptų didžiąja alyvų valstybe - prie kiekvienų namų, kiekviename mieste, kiekviename kieme gegužę pakviptų baltos, rausvos, mėlynos ar violetinės alyvų kupetos. Selekcininkas išvedė daugiau nei šimtą alyvų veislių ir hibridų. Dabar maždaug 4 ha plote auga ir žydi daugiau nei 200 įvairiausių rūšių alyvų ir jų hibridų. Tai didžiausias alyvų sodas Europoje. Rodos pamatai be galo gražų medelį, o žiūri - šalia dar gražesnis... Šventės metu galėsite paklausyti klasikinio koncerto, pasidžiaugti vilkdalgių kolekcijomis, kurias demonstruos susirinkę jų augintojai.
  Pavakary, nešini gražiausiais alyvų daigais, pasukame Lietuvos link. Planuojamas grįžimo laikas: į Panevėžį ~21 val., į Vilnių/Kauną iki 24:00 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota


• Kelionė autobusu.
• Kelionės vadovo – gido paslaugos.
• Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
• Kuro mokestis.
• Kelionės organizavimas.Į kelionės kainą neįskaičiuota


• (*)- Mokami objektai. Turistas moka pats:
- Bauskės pilis (ekskursija+edukacinė programa+2 vietinių gidų paslaugos) – 8 Eur suaugusiems, 5,5 Eur mokiniams, senjorams;
- Alyvų žydėjimo šventė ~10 Eur suaugusiems, 5 Eur mokiniams ir senjorams, vaikams iki 6 m.- nemokamai.
• Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.Papildoma informacija


• Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
• Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
Išvykimas iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo a.
Išvykimas iš Vilniaus:„Forum Palace“ automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr.26, prie upės)
Išvykimas iš Panevėžio:  „Iki“ prie autobusų stoties (Ukmergės g.18).
• Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
• Išvykimo laikai tikslinami 2-3d. iki išvykimo el.paštu.